System Puregraft w powiększaniu piersi autogenną tkanką tłuszczową

Powiększenie biustu poprzez przeszczep własnej tkanki tłuszczowej pacjentki pozwala nadać piersiom delikatny i bardzo naturalny kształt. Jedną z technologii, wykorzystywanych w tego typu zabiegach, jest amerykański system Puregraft. Ma on za zadanie wspomóc przeszczep i zwiększyć przewidywalność rezultatów zabiegu poprzez dokładne oczyszczenie pobieranego tłuszczu z niepotrzebnych krwinek, wolnych lipidów i nadmiaru płynów.

Przeszczep autogennej tkanki tłuszczowej znajduje coraz więcej zastosowań klinicznych, przede wszystkim w medycynie estetycznej, m.in. jako alternatywna dla wszczepienia implantów silikonowych technika powiększania piersi. Bardzo ważną kwestią w przypadku przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej jest problematyka odpowiedniej przewidywalności i powtarzalności efektów zabiegu. Jej kluczowy element to właściwy poziom oczyszczenia pobranej tkanki z niepożądanych elementów. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać operację
Sprawdź ofertę »

„Wiele zabiegów medycyny estetycznej zakłada przeszczep autologicznej tkanki. Taki materiał w procesie pobierania jest zanieczyszczony krwią, wolnymi lipidami i nadmiarem płynu. Zwykłe pobranie strzykawką i podanie w inne miejsce ciała to praktyka nieskuteczna. Taka tkanka nie ma możliwości przyjęcia się w odpowiednim stopniu. Ważne wiec, aby była odpowiednio oczyszczona, to pozwoli nam na uzyskanie bardziej przewidywalnych efektów zabiegu” – wyjaśnia dr n. med. Kazimierz Cieślik, chirurg plastyczny z Krakowa.

Puregraft – oczyszczanie tkanki tłuszczowej w zabiegach powiększania biustu

{video#3100:right} Aby rozwiązać problem braku ujednoliconych standardów postępowania przy autoprzeszczepach tkanki tłuszczowej, amerykańska firma Puregraft opracowała technologię o tej samej nazwie. Wykorzystując specjalny, sterylny worek drenażowy z membranami oraz dwukrotne płukanie roztworem mleczanu Ringera lub soli fizjologicznej, Puregraft selektywnie oczyszcza tkankę tłuszczową, usuwając zanieczyszczenia takie jak krew, wolne lipidy i nadmiar płynu – cała procedura trwa mniej niż 15 minut i jednorazowo pozwala przetworzyć do 850 ml tłuszczu. Usunięcie nawet 97% zanieczyszczeń poprawia przyjęcie się przeszczepianej tkanki oraz zapewnia bardziej przewidywalne efekty. W przeciwieństwie do wirowania frakcjonującego lub standardowych technik filtracji, Puregraft zachowuje integralność struktur tkanki tłuszczowej poprzez wykorzystanie grawitacji oraz własnej warstwy filtrującej. Dzięki temu, lekarz może uzyskać zdrowszą i bardziej wydajną tkankę.

Zabieg powiększania biustu z wykorzystaniem systemu Puregraft obejmuje pobranie i "obróbkę" własnej tkanki tłuszczowej pacjentki z rejonu brzucha, ud lub bioder a nastęnie jej "wstrzyknięcie" za pomocą kaniuli w rejon gruczołu piersiowego. W porównaniu do silikonowych implantów, powiększone tą techniką piersi wyglądają bardziej delikatnie, naturalnie a przeprowadzona przy pobieraniu tłuszczu liposukcja dodatkowo modeluje sylwetkę. Autologiczne tkanki są dobrze tolerowane przez organizm i, w przeciwieństwie do implantów będących ciałem obcym, nie zachodzi ryzyko ich odrzucenia a prawdopodobieństwo wystąpienia stanów zapalnych po zabiegu jest o wiele niższe.

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Zabieg powiększenia piersi własną tkanką tłuszczową trwa około 1,5-2 godzin, a jego cena zawiera się w przedziale 10-16 tysięcy złotych.

Autor:

Dodaj komentarz

Modelowanie ciała własnym tłuszczem

Modelowanie ciała własnym tłuszczem

Modelowanie ciała możliwe jest z zastosowaniem różnych technik zabiegowych. Do kształtowania piersi, pośladków czy łydek wykorzystuje się specjalne silikonowe implanty, coraz częściej jednak sztuczne wkładki zastępowane są materiałem,... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska