4,1 / 5  - 203 oceny »
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Wygląd zewnętrzny Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Zabieg, operacja Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Zabieg, operacja Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Zabieg, operacja Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Fundacji Politechniki Łódzkiej - logo

Informacje ogólne o Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Fundacji Politechniki Łódzkiej

Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Fundacji Politechniki Łódzkiej (CDiTL FPŁ) to podmiot leczniczy Fundacji Politechniki Łódzkiej. Placówka jest kontynuatorem świadczeń opieki zdrowotnej ośrodka prowadzonego przez uczelnię od 1994 roku. Nasza działalność opiera się w głównej mierze na laseroterapii, w trakcie której wykorzystywane są różne długości fal, począwszy od promieniowania ultrafioletowego, a skończywszy na podczerwonym. Posługujemy się systemami laserowymi w medycynie estetycznej, chirurgii, ginekologii i dermatologii, przeprowadzamy laseroterapię również w trakcie rehabilitacji oraz w wielu innych specjalizacjach. W naszym wyposażeniu znajdują się urządzenia sprawdzonych zagranicznych producentów, posiadające odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich skuteczność oraz bezpieczeństwo wykonywanych nimi procedur.

W CDiTL FPŁ działa szereg gabinetów, w których promieniowanie laserowe jest wykorzystywane do celów diagnostycznych, rehabilitacyjnych oraz leczniczych. Posługujemy się nim m.in. w trakcie zabiegów z zakresu chirurgii, uszkadzając bądź usuwając przy jego pomocy tkanki. W ramach usług w obrębie medycyny estetycznej laserowo usuwamy zmarszczki, przebarwienia i znamiona, a także rozszerzone naczynia, zbędną tkankę tłuszczową oraz owłosienie. Przy użyciu systemów laserowych stymulujemy procesy odbudowy włókien kolagenowych, co pozwala uzyskać efekt przywrócenia napięcia, jędrności oraz odmłodzenia skóry.

Posiadamy lasery wysokoenergetyczne o bardzo skoncentrowanej, silnej wiązce. Posługujemy się nimi w dermatologii, lecząc schorzenia skórne, a także w ginekologii – w terapii endometriozy czy nadżerek. Lasery tego typu zapewniają precyzję i bezpieczeństwo w trakcie procedur chirurgicznych w trudno dostępnych obszarach zabiegowych. Operacje z ich użyciem polegają najczęściej na zniszczeniu zmienionej chorobowo tkanki.

Wykorzystujemy również lasery niskoenergetyczne. Służą nam do zabiegów, których celem jest poprawa estetyki blizn oraz stymulacja procesu gojenia się ran. Z kolei biostymulacyjne lasery niskoenergetyczne znalazły zastosowanie w rehabilitacji – w fizykoterapii laserowej. Stosujemy je w terapii zmian typu zwyrodnieniowego i zapalnego, a także w leczeniu zaburzenia krążenia obwodowego oraz stanów przeciążeniowych i pourazowych.

Na terenie CDiTL FPŁ działa kilka pracowni: ultrasonograficzna, termowizyjna oraz mammograficzna. Pracownia ultrasonograficzna oferuje pełną diagnostykę (całego ciała pacjenta). W jej wyposażeniu znajduje się m.in. specjalistyczny sprzęt ultrasonograficzny firmy Siemens (ACUSON Antares), umożliwiający uzyskanie obrazu o doskonałej jakości. Pod kontrolą USG przeprowadzamy biopsje cienko- i gruboigłowe, pobierając materiał komórkowy do oceny histopatologicznej. Wykonujemy również biopsje piersi pod kontrolą USG, weryfikując wstępne rozpoznanie po mammografii, USG oraz po badaniu fizykalnym. Badania tego rodzaju umożliwiają ustalenie precyzyjnego planu dalszego postępowania ze zmianą. Dzięki biopsjom możemy z dużą dokładnością rozpoznać schorzenia zarówno o łagodnym, jak i złośliwym przebiegu.

Pracownia termowizyjna jest wyposażona w kamerę termograficzną firmy Flir Systems o rozdzielczości temperaturowej rzędu 80 mK. Ponadto komputerowy układ rejestracji i analizy umożliwia analizę temperatury pojedynczego piksela. Wykorzystywane w pracowni promieniowanie podczerwone służy do diagnostyki stanów chorobowych. Chorzy mogą poddać się w niej tzw. termografii (fizjologicznemu badaniu, polegającemu na odczytaniu wysyłanego przez ciało ciepła, niosącego ze sobą informacje o procesach zachodzących we wnętrzu organizmu pacjenta).

Pracownia mammograficzna posługuje się promieniowaniem rentgenowskim, wykorzystując je do diagnostyki chorób piersi. Posiada w pełni cyfrowy mammograf Mammomat Novation firmy Siemens, stosowany do badań (mammografii). Nasza pracownia bierze udział w „Populacyjnym programie wczesnego wykrywania raka piersi” Ministerstwa Zdrowia, w ramach którego oferujemy bezpłatną mammografię każdej ubezpieczonej pacjentce w wieku od 50 do 69 lat, która nie poddawała się mammografii profilaktycznej przez ostatnie dwa lata.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Fundacji Politechniki Łódzkiej może się poszczycić bogatym wyposażeniem. Aparatura medyczna wykorzystywana przez naszych specjalistów cechuje się najwyższą jakością, dzięki czemu mogą przeprowadzać zabiegi skuteczne, szybkie i cechujące się niewielkim stopniem inwazyjności. Wśród posiadanego przez nas sprzętu można wymienić urządzenia takie jak: cyfrowy mammograf Mammomat Novation firmy Siemens, kamera termograficzna firmy Flir Systems, charakteryzująca się dużą rozdzielczością temperaturową (rzędu 80 mK), a także aparaty USG Acuson Antares firmy Siemens.

Jako że nasze Centrum specjalizuje się w laseroterapii, w wyposażeniu placówki znajdują się liczne nowoczesne systemy laserowe. Dysponujemy, między innymi, laserem diodowym Light Sheer, wykorzystywanym do zabiegów usuwania zbędnego owłosienia. Posiadamy również laser CO2 (stosowany do usuwania zmian skórnych typu brodawki, włókniaki i tłuszczaki), system KTP, laser argonowy oraz  helowo-neonowy. Przeprowadzamy też zabiegi przy zastosowaniu systemu IPL oraz lasera barwnikowego.

Udogodnienia dla pacjentów

Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom dostępu do najwyższej jakości usług medycznych. Mając na względzie komfort, poczucie bezpieczeństwa i wygody leczących się u nas osób, przygotowaliśmy dla nich szereg udogodnień. Wśród nich można wymienić, między innymi:

  • Kompleksowość – jako wielospecjalistyczna placówka medyczna oferujemy pacjentom możliwość poddania się szeregowi zabiegów w obrębie jednego ośrodka.
  • Atrakcyjne zniżki i promocje – nasi pacjenci mogą liczyć na liczne zniżki oraz promocje, umożliwiające skorzystanie z atrakcyjnych usług medycznych w korzystnych cenach.
  • Parking – dysponujemy własnym parkingiem, dzięki czemu zmotoryzowani pacjenci nie muszą martwić się o miejsce postojowe dla swojego pojazdu.