3,9 / 5  - 358 opinii
Recepcja, poczekalnia Centrum Medyczne Platany Leczenie, terapia Centrum Medyczne Platany Recepcja, poczekalnia Centrum Medyczne Platany Recepcja, poczekalnia Centrum Medyczne Platany Recepcja, poczekalnia Centrum Medyczne Platany Recepcja, poczekalnia Centrum Medyczne Platany Recepcja, poczekalnia Centrum Medyczne Platany Wyposażenie Centrum Medyczne Platany Wyposażenie Centrum Medyczne Platany Wyposażenie Centrum Medyczne Platany Wyposażenie Centrum Medyczne Platany Sprzęt medyczny Centrum Medyczne Platany Sprzęt medyczny Centrum Medyczne Platany Wyposażenie Centrum Medyczne Platany Gabinet zabiegowy Centrum Medyczne Platany Centrum medyczne Centrum Medyczne Platany

Centrum Medyczne Platany – informacje ogólne

Centrum Medyczne Platany oferuje porady lekarskie, kompleksową diagnostykę obrazową i laboratoryjną, rehabilitację oraz zajęcia w szkole rodzenia. Działalność przychodni jest wynikiem wieloletniego doświadczenia i rozległej wiedzy dwóch specjalistów wywodzących się z Warszawskiego Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus: dra n. med. Jarosława Maciasa oraz lek. Marka Szczuki.

CM Platany to nowoczesna placówka diagnostyczna, która dysponuje wysokiej jakości aparaturą medyczną. Oferuje m.in. diagnostykę USG oraz badania kolposkopowe. W przychodni przeprowadzane są badania USG narządów wewnętrznych, USG ortopedyczne (w tym badania stawów biodrowych u noworodków, niemowląt i małych dzieci) oraz USG Doppler. Oferta obejmuje USG położnicze i ginekologiczne, jak również diagnostykę kardiologiczną (echo serca, holter ciśnieniowy, holter EKG, polisomnografia przesiewowa) oraz pełną diagnostykę laboratoryjną. Oprócz badań podstawowych pacjenci mogą wykonać także specjalistyczne badania z krwi, posiewy, wymazy oraz alergologiczne testy skórne i testy z krwi.

Przeprowadzamy całkowicie nieinwazyjną diagnostykę prenatalną najnowszej generacji, w tym test prenatalny Harmony, który umożliwia wczesne wykrycie zespołu Downa i innych trisomii płodu. Test wykonuje się z krwi matki, z której zostaje wyizolowane DNA płodu. Pozwala wykryć zaburzenia chromosomów , a także określić płeć dziecka.

CM Platany oferuje również rehabilitację dzieci i dorosłych. Przeprowadzamy tzw. „wczesną interwencję”, która wyklucza lub znacząco zmniejsza ryzyko rozwoju wad i dysfunkcji u dziecka w okresie późniejszym. Metodą NDT-Bobath rehabilitujemy już noworodki i niemowlęta ze stwierdzonymi zaburzeniami napięcia mięśniowego. Oferujemy rehabilitację wad postawy oraz rehabilitację pourazową dla dzieci.

Świadczymy pełen zakres usług w zakresie rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej i reumatycznej. Specjalizujemy się w rehabilitacji ruchowej osób cierpiących na bóle kręgosłupa i stawów oraz w rehabilitacji pourazowej. Rehabilitant pracuje indywidualnie z chorym, korzystając z założeń metod terapeutycznych takich jak terapia manualna czy PNF. W trakcie ćwiczeń wykorzystuje się urządzenie Redcord (Terapymaster). Oferujemy masaż leczniczy, który pozwala uśmierzyć ból i zrelaksować się po ciężkim dniu.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu fizykoterapii. Elektrostymulację polecamy szczególnie osobom z zanikami mięśniowymi, osłabieniem siły mięśni oraz częściowym uszkodzeniem nerwów obwodowych. W celu uśmierzenia bólu wykonujemy jonoforezę lub galwinizację, zabieg mający również działanie przeciwzapalne oraz poprawiające ukrwienie i ciepłotę tkanek. Prądy diadynamiczne znajdują zastosowanie w leczeniu m.in. choroby zwyrodnieniowej stawów, zapaleń okołostawowych i nerwobóli. Wykonujemy zabiegi prądami interferencyjnymi, które rozszerzają naczynia krwionośne, pobudzają skurcze mięśni szkieletowych oraz usprawniają krążenie obwodowe. Sprawdzają się jako środek przeciwbólowy oraz usuwający obrzęki pourazowe i alergiczne. Oferujemy również zabiegi prądami Kotza, TENS oraz Träberta.

Przeprowadzamy zabiegi laserem biostymulacyjnym, wykazującym silne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przyspieszające gojenie tkanek. Laser znajduje szerokie zastosowanie w rehabilitacji chorób zwyrodnieniowych stawów, przewlekłych stanów zapalnych nerwów, zespołów bólowych kręgosłupa i wielu innych.

Pole magnetyczne wykorzystujemy w rehabilitacji choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa i dużych stawów, reumatoidalnego zapalenia stawów oraz pourazowego rozrzedzenia kości. Pole magnetyczne wykazuje właściwości przeciwbólowe i rozluźniające w przebiegu takich schorzeń jak osteoporoza, choroba Perthesa czy stany zapalne stawów. Przeprowadzamy krioterapię, zabieg o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz przeciwobrzękowym. Ofertę procedur fizykoterapeutycznych uzupełniają zabiegi z użyciem ultradźwięków, znajdujące zastosowanie w rehabilitacji bóli mięśni, zapaleń stawów kręgosłupa i przewlekłych chorób reumatycznych. Ultradźwięki stosuje się w leczeniu dolegliwości pourazowych, chorób ścięgien i przyczepów mięśni.

Nowością w naszej ofercie jest rehabilitacja laryngologiczna w chorobach trąbki słuchowej, krtani i zatok. Jest to inhalacja wykonywana aparatem AMSA, przy której podawany jest lek bezpośrednio do chorego miejsca.

W ramach działalności CM Platany zapewnia pacjentom dostęp do wykwalifikowanych specjalistów wielu dziedzin medycyny. Zespół poradni ginekologiczno-położniczej opiekuje się ciężarnymi, kobietami w wieku rozrodczym oraz w okresie okołomenopauzalnym. Oferta obejmuje prowadzenie ciąży (w tym diagnostyka prenatalna), badania kolposkopowe, cytologiczne oraz USG narządu rodnego. CM Platany oferuje opiekę ginekologiczną już od wieku dziewczęcego. Zajmuje się leczeniem niepłodności oraz dobieraniem metod zapobiegania ciąży. Lekarze wykonują zabiegi kriokoagulacji nadżerek szyjki macicy oraz kłykcin.

CM Platany prowadzi konsultacje i drobne zabiegi chirurgiczne. Specjaliści usuwają tłuszczaki, kaszaki, brodawki, włókniaki i inne zmiany skórne. Leczą wrastające paznokcie, usuwają kłykciny, odciski i modzele. CM Platany świadczy usługi w zakresie chirurgii dziecięcej oferując diagnostykę i leczenie wad wrodzonych u dzieci, urazów głowy, klatki piersiowej, brzucha kończyn i innych. Zespół CM Platany leczy rany chirurgiczne, pourazowe, pooparzeniowe oraz blizny, a także podejmuje interwencję w zakresie problemów z napletkiem u małych chłopców.

W ramach dermatologii specjaliści CM Platany wykonują zabiegi wymrażania brodawek i łyżeczkowania znamion. Przychodnia oferuje także świadczenia z zakresu alergologii: diagnostykę i leczenie alergii pokarmowych, atopowych zapaleń skóry czy alergicznych nieżytów nosa.

Do zespołu CM Platany należą znakomicie wykwalifikowani lekarze specjaliści ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Przeprowadzają diagnostykę i leczenie chorób kręgosłupa i stawów, a także złamań, zwichnięć, skręceń i innych urazów. Współpracują z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kielcach, gdzie przeprowadzają zabiegi protezoplastyki i realloplastyki stawów biodrowego, kolanowego i barkowego oraz artroskopię stawu kolanowego, barkowego i skokowego.

CM Platany świadczy usługi w zakresie diagnostyki i leczenia chorób oczu. Do oferty przychodni należą konsultacje i porady lekarskie z dziedziny chorób wewnętrznych, endokrynologii i neurologii, w tym neurologii dziecięcej. Do dyspozycji pacjentów jest również dietetyk, laryngolog i kardiolog oraz lekarz medycyny pracy.

W ramach psychoterapii pomagamy osobom z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, zespołem stresu pourazowego oraz z napadami lęku panicznego. Wśród naszych pacjentów znajdują się również osoby cierpiące z powodu zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, zaburzeń odżywiania oraz przewlekłego stresu.

Przy placówce funkcjonuje szkoła rodzenia, bezpłatna dla mieszkanek Warszawy.

Zapraszamy do skorzystania z oferty Centrum Medycznego Platany.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Podstawą wyposażenia nowoczesnej placówki zdrowia jest wysokiej klasy aparatura medyczna, bez której wiedza i umiejętności specjalistów nie mogą być należycie wykorzystane. CM Platany posiada, między innymi:

  • Aparat USG – precyzyjny aparat do diagnostyki ultrasonograficznej, w tym do badania przepływów (Doppler). Umożliwia obrazowanie w 3D i 4D.

  • Redcord – urządzenie do indywidualnych ćwiczeń ruchowych z pacjentem, wykorzystywane w rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej oraz szeregu innych.

  • AMSA – aparat stosowany w leczeniu chorób uszu, zatok, oskrzeli, płuc i innych schorzeń laryngologicznych.

  • Polisomnograf przesiewowy – urządzenie służące do monitorowania bezdechów sennych u osób dorosłych.

  • holter EKG oraz holter RR – aparaty pozwalające na dokładną diagnostykę schorzeń kardiologicznych.

Udogodnienia dla pacjentów

Centrum Medyczne Platany zapewnia pełną opiekę specjalistyczną dla całej rodziny. Oferta ośrodka została przygotowana tak, aby każdy z pacjentów znalazł w niej coś dla siebie – począwszy od badań i konsultacji dla przyszłych rodziców (również tych dopiero planujących ciążę), przez kompleksową opiekę dla kobiet w ciąży, dzieci i młodzieży, a skończywszy na szeregu świadczeń dla dorosłych i osób w podeszłym wieku. Oprócz porad lekarskich i badań diagnostycznych w naszym centrum czeka na Państwa oferta w postaci prowadzonych przez rehabilitanta warsztatów dla rodziców oraz bezpłatnej szkoły rodzenia.

Zapraszamy do przestronnych klimatyzowanych wnętrz naszego centrum. Przychodnia jest otwarta w dogodnych dla pacjentów godzinach, od 7:30 do 20:00, a także w sobotę od 9:00 do 13:00. Zapewniamy miłą i serdeczną atmosferę. Do dyspozycji pacjentów oddaliśmy bezpłatny parking.