Stanley Centrum Medyczne

poniedziałek
8:00 - 20:00
wtorek
8:00 - 20:00
środa
8:00 - 20:00
czwartek
8:00 - 20:00
piątek
8:00 - 20:00
sobota
9:00 - 13:00
niedziela
nieczynne
Wygląd zewnętrzny Stanley Centrum Medyczne Recepcja, poczekalnia Stanley Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy Stanley Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy Stanley Centrum Medyczne Leczenie, terapia Stanley Centrum Medyczne Leczenie, terapia Stanley Centrum Medyczne Leczenie, terapia Stanley Centrum Medyczne Centrum medyczne Stanley Centrum Medyczne

Stanley Centrum Medyczne – informacje ogólne

Stanley Centrum Medyczne to nowoczesna placówka specjalizująca się w ortopedii i rehabilitacji i indywidualnym zaopatrzeniu ortopedycznym. Centrum Medyczne oferuje pacjentom profesjonalną pomoc medyczną w zakresie ortopedii, neurologii, neurochirurgii, endokrynologii, kardiologii, reumatologii, rehabilitacji, podologii oraz dietetyki. Prowadzi również kompleksową diagnostykę oraz leczenie stóp. Na terenie Centrum działa również największy w Wielkopolsce sklep medyczny Stanley-MED. Nasi lekarze oraz rehabilitanci to wykwalifikowana i doświadczona kadra medyczna, którą cechuje profesjonalizm oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Zapewniamy chorym dostęp do szerokiego zakresu badań diagnostycznych. Wykonujemy USG narządu ruchu (m.in. nadgarstka, łokcia, barku oraz stawów), jamy brzusznej, tarczycy i szyi. Przeprowadzamy badania USG Doppler żył i tętnic. Świadczymy usługi w ramach diagnostyki niemowlęcej – wykonujemy USG bioderek oraz przezciemiączkowe. W ramach usług kardiologicznych wykonujemy badania EKG oraz USG – Echo serca.

Centrum Medyczne Stanley specjalizuje się w szeroko rozumianej rehabilitacji. Pracujemy ze sprzętem najnowszej generacji, stosujemy nowoczesne metody terapeutyczne. Naszym celem jest, by każdy chory powrócił do pełni sił w jak najkrótszym czasie, przy zachowaniu najwyższych standardów leczenia. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy szczegółowy wywiad, by mieć jak najszerszy pogląd na stan zdrowia pacjenta. Terapię rozpoczynamy pełną sesją diagnostyczną. Wywiad (w tym analiza dokumentacji medycznej pacjenta) i wyniki badań diagnostycznych umożliwiają ustalenie jak najlepszego planu leczenia. Każdemu choremu przypisany jest indywidualny terapeuta, który wyznacza cele terapii oraz okresowo kontroluje stopień ich realizacji (przeprowadza testy oraz badania diagnostyczne). Wykorzystuje w tym celu – o ile to konieczne – wszelkie urządzenia i metody, które oferuje nasze Centrum, m.in. zabiegi fizykoterapeutyczne (magnetoterapia, krioterapia, ultradźwięki, prądy, laser). Fizjoterapeuta wybiera, z pośród dostępnych sprzętów i metod terapeutycznych, te które będą dla niego najlepsze. Holistyczne podejście zapewnia skuteczną rehabilitację oraz uzyskanie jej długotrwałego efektu.

W ramach rehabilitacji pomagamy chorym w stanie pourazowym oraz pooperacyjnym, pacjentom z chorobami kręgosłupa, chorobami neurologicznymi (porażenia, niedowłady poudarowe, stwardnienie rozsiane, uszkodzenia nerwów obwodowych etc.) oraz schorzeniami reumatoidalnymi.

Oferujemy również kompleksową rehabilitację urologiczną i ginekologiczną. Swoją opieką obejmujemy zarówno kobiety przygotowujące się do ciąży, w trakcie ciąży jak i po porodzie.

Przyjmujemy dorosłych i dzieci. Wykorzystujemy zabiegi z zakresu kinezyterapii oraz fizykoterapii. Stosujemy taśmy (kinesiology taping), laseroterapię, krioterapię, ultradźwięki i elektroterapię. Prowadzimy ćwiczenia gimnastyczne oraz wykonujemy masaże – w tym lecznicze, odchudzające, relaksacyjne oraz masaże dla kobiet w ciąży.

W swojej codziennej pracy nasi rehabilitanci wykorzystują innowacyjne techniki lecznicze. Stosujemy metodę PNF, opartą na założeniu, że pacjent powinien być postrzegany całościowo, a nie tylko pod kątem danego schorzenia. W trakcie terapii silne i słabe partie ciała pracują razem na wspólny efekt, co umożliwia uwolnienie rezerw tkwiących w organizmie i szybszy powrót do zdrowia. Terapia ma zastosowanie u chorych po udarach, w leczeniu stwardnienia rozsianego oraz skolioz. Sprawdza się również u osób z porażeniami czy chorobami zwyrodnieniowymi.

Kolejną metodą wykorzystywaną przez naszych specjalistów jest terapia manualna, polegająca na leczeniu, które odbywa się przy użyciu rąk terapeuty. Jest stosowana w terapii odwracalnych zaburzeń układu ruchu, m.in. w tzw. „zablokowanych” stawach czy w kontuzjach oraz dolegliwościach bólowych kręgosłupa.

U osób cierpiących na dysfunkcje kręgosłupa przeprowadzamy również terapię z systemem McKenzie. Metoda charakteryzuje się wysoką skutecznością, ponieważ dzięki jej pomocy usuwa się przyczynę, a nie skupia na objawach. Ponadto w zestaw ćwiczeń wchodzą łatwe i powtarzalne zajęcia, które uniezależniają pacjenta od rehabilitanta.

Na terenie Wielkopolski jesteśmy pionierami w kompleksowej diagnostyce i leczeniu schorzeń stóp. Oferujemy nowoczesne badania komputerowe narządu ruchu, prowadzone przez doświadczonych fizjoterapeutów. W wyniku pomiaru specjalista indywidualnie dobierze wkładki bądź odpowiednie obuwie. Leczymy grzybice oraz zajmujemy się pielęgnacją stopy cukrzycowej. Nie tylko pacjenci borykający się z chorobami stopy znajdą u nas pomoc – wykonujemy także zabiegi podologiczne tj. pedicure, korekcja wrastających paznokci, usuwanie odcisków i modzeli..

W swojej ofercie posiadamy również szereg specjalistycznych konsultacji, m.in. z takich dziedzin jak ortopedia, chirurgia, neurologia, neurochirurgia, endokrynologia, kardiologia, dermatologia, reumatologia, dietetyka oraz fizjoterapia.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Na wyposażeniu naszej kliniki mamy szereg nowoczesnych urządzeń, które na co dzień pomagają nam w leczeniu. Posiadamy m.in.:

  • Podobaroskop – platforma służąca do diagnostyki stóp podczas stania oraz chodzenia. Oceniamy rozkład obciążenia na ciało oraz prawidłowość chodu.

  • Podoscaner – urządzenie niezbędne do prawidłowej oceny budowy stóp. Umożliwia zdiagnozowanie wad w budowie stopy i zaprojektowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych.

  • Hand Tour – system stosowany w diagnostyce i rehabilitacji chorób ręki. W jego skład wchodzi ergonomiczna rękawica oraz oprogramowanie analizujące wyniki pomiarów.

  • Alfa Platforma Stabilometryczna – urządzenie mające zastosowanie w ocenie i treningu równowagi. Wykorzystywane do poprawy sprawności u pacjentów chorujących na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona, osób po udarach i z zaburzeniami napięcia mięśniowego. Urządzenie zapewnia profesjonalny trening sportowcom.

  • Pragma – przyrząd do ćwiczeń w obciążeniu. Służy osobom dotkniętym schorzeniami ortopedycznymi i neurologicznymi, uprawiającym sport, a także dzieciom.

  • Trening funkcjonalny z wykorzystaniem sprzętu firmy Keiser – zestaw urządzeń, które umożliwiają aktywność fizyczną w życiu codziennym. Ich działanie opiera się na zasadzie funkcjonalności ruchu, czyli wykorzystywaniu codziennych obowiązków do poprawy sprawności fizycznej. Tego rodzaju trening jest idealny pod kątem przygotowań do uprawiania konkretnej dziedziny sportu. Umożliwia to indywidualnie dobrany zestaw ćwiczeń, które można wykonywać w każdej chwili i w każdym miejscu.

Udogodnienia dla pacjentów

  • Kompleksowe leczenie – zapewniamy pacjentom kompleksowe leczenie oraz diagnostykę stóp, począwszy od badania komputerowego, przeprowadzanego przez wykwalifikowanych specjalistów, a skończywszy na indywidualnym doborze sprzętu ortopedycznego.

  • Centrum przyjazne dla osób niepełnosprawnych – osoby mające problemy z samodzielnym poruszaniem się oraz pacjenci na wózkach inwalidzkich mogą swobodnie przemieszczać się po budynku. Ponadto centrum posiada windę.

  • Parking dla klientów – za budynkiem znajduje się parking, z którego mogą korzystać nasi pacjenci.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska