ocena 5.0 / 5 (3 opinie pacjentów Tourmedica) - zobacz opinie »
poniedziałek
10:00 - 18:00
wtorek
10:00 - 18:00
środa
10:00 - 18:00
czwartek
10:00 - 18:00
piątek
10:00 - 18:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Recepcja, poczekalnia Famident Recepcja, poczekalnia Famident Gabinet zabiegowy Famident Wygląd zewnętrzny Famident Kadra Famident Kadra Famident Kadra Famident Kadra Famident Kadra Famident Kadra Famident Kadra Famident Gabinet zabiegowy Famident Gabinet zabiegowy Famident Gabinet zabiegowy Famident Oferta, ćwiczenia, zabiegi Famident Oferta, ćwiczenia, zabiegi Famident Oferta, ćwiczenia, zabiegi Famident Gabinet zabiegowy Famident Gabinet zabiegowy Famident Gabinet zabiegowy Famident Gabinet zabiegowy Famident Gabinet zabiegowy Famident Aparatura, sprzęt zabiegowy Famident Aparatura, sprzęt zabiegowy Famident Aparatura, sprzęt zabiegowy Famident Oferta, ćwiczenia, zabiegi Famident Aparatura, sprzęt zabiegowy Famident Recepcja, poczekalnia Famident Recepcja, poczekalnia Famident Wygląd zewnętrzny Famident Famident - logo

Informacje ogólne o Famident

Famident jest firmą rodzinną założoną w 1991 r. prowadzoną przez dr n. med. Teresę Szyszko. Misją firmy jest sprawienie, aby świat był pełen uśmiechów. Ponadto naszym celem jest szeroka edukacja zdrowotna i uświadomienie pacjentom, że próchnica, czy paradontoza są chorobami cywilizacyjnymi, które można całkowicie wyleczyć stosując siedem zasad Famidentu:

 • Nie czekaj na chorobę – stosuj profilaktykę
 • Wylecz zepsute zęby i uzupełnij braki w uzębieniu
 • Stosuj „żywą” dietę, unikaj produktów przetworzonych
 • Unikaj nadmiernego stresu, żyj w harmonii
 • Bądź pozytywny i otaczaj się pozytywnymi ludźmi; zapisz się do Klubu Miłośników Zdrowego Stylu Życia
 • Odwiedzaj Famident nie tylko po to, aby leczyć, ale przede wszystkim, by nie musieć leczyć zębów
 • Dbaj o siebie, inspiruj swoją rodzinę i przyjaciół, aby było nas jak najwięcej

Bliskie naszemu sercu jest chińskie powiedzenie: „Doskonały lekarz to ten, który zapobiega chorobie, zwyczajny to taki, który potrafi chorobę wyleczyć, ten zaś, który chorobę tylko leczy, to żaden lekarz”.

Gabinet Famident znajduje się w centrum Białegostoku, w miejscu charakteryzującym się doskonałą dostępnością komunikacyjną zarówno dla osób zmotoryzowanych, jak i korzystających ze środków transportu publicznego. W naszej placówce pracują znakomici specjaliści. Bezpieczeństwo, skuteczność oraz szybkość leczenia gwarantują: nowoczesna aparatura zabiegowa i diagnostyczna (w tym RTG, RVG, pantomografia cyfrowa, mikroskop cyfrowy Explorer) oraz umiejętności lekarzy w zakresie nowoczesnych technik leczenia.

Prowadzimy profilaktykę oraz leczenie zachowawcze próchnicy, a w bardziej zaawansowanych stadiach choroby również leczenie endodontyczne (kanałowe) polegające na opracowaniu oraz wypełnieniu kanału gutaperką i jego uszczelnieniu. W naszej placówce stosujemy wypełnienia kompozytowe, natomiast w przypadku dużych ubytków – system kompozytowych i porcelanowych wkładów i nakładów Onlay oraz Inlay. Rekonstrukcję zęba przeprowadzamy również za pomocą materiałów kompozytowych, z których wykonujemy także licówki. Ponadto zajmujemy się usuwaniem zębów oraz ekstrakcją tzw. zębów mądrości.

Z myślą o Państwa uśmiechu do naszej oferty włączyliśmy wybielanie zębów. Przeprowadzamy je metodą nakładkową, za pomocą lampy Beyond oraz metodą mieszaną. Aby podtrzymać efekt wybielenia, zalecamy powtarzanie zabiegu co 2-3 lata.

Zły zgryz lub niewłaściwe ustawienie zębów jest nie tylko problemem estetycznym, ale niesie za sobą konsekwencje zdrowotne. Nasz gabinet świadczy usługi w zakresie ortodoncji skierowane do dzieci, osób dorosłych, a także pacjentów w zaawansowanym wieku. W naszej ofercie znajduje się leczenie stałymi aparatami ortodontycznymi. Czas trwania terapii jest uzależniony od stopnia zaawansowania wady zgryzu (około 2 lata).

Osobom borykającym się z problemem utraty zębów, a tym samym upośledzeniem funkcji żucia, proponujemy różnorodne rozwiązania protetyczne. Uzupełnienia protetyczne dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszych pacjentów. Proponujemy im protezy szkieletowe zatrzaskowe oraz nylonowe, a także porcelanowe korony na podbudowie z metalu lub antyalergicznego Cerkonu. Ponadto korygujemy niedoskonałości zębów przednich przy pomocy porcelanowych licówek.

Zajmujemy się odbudową protetyczną na implantach. Wszczepiamy je natychmiast po utracie zęba lub planowanej ekstrakcji, a także po dłuższym okresie. Po 4-6 miesiącach od wprowadzenia implantu do kości (po zakończeniu okresu osteointegracji) mocujemy na nim koronę.

W naszej ofercie znajduje się również szereg zabiegów z zakresu periodontologii (leczenie chorób przyzębia), w tym m.in.  kiretaż zamknięty i otwarty, zabiegi regeneracji kości, czy usuwanie ropni przyzębnych.

Wszystkie zabiegi w naszym gabinecie wykonywane są z zastosowaniem znieczulenia.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentów, wprowadziliśmy do naszej oferty zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Przy zastosowaniu preparatu Botox wygładzamy zmarszczki, a także leczymy bruksizm i nadmierną potliwość (nadpotliwość). Zajmujemy się wypełnianiem bruzd i zmarszczek oraz powiększaniem i korektą ust. Oferujemy Państwu również mezoterapię oraz modelowanie konturu twarzy.

W celu zachowania długotrwałych efektów leczniczych, uniknięcia recydywy paradontozy i próchnicy zębów, wprowadziliśmy do naszej oferty porady z zakresu psychodietetyki.

Oferta Stomatologia jednego dnia skierowana jest do osób, które nie mogą regularnie odwiedzać gabinetu stomatologicznego, a chciałyby poświęcić jeden dzień na wykonanie szerokiego zakresu usług. Gwarantujemy dzień pełen wielu przyjemnych wrażeń, które odmienią stereotypowe postrzeganie gabinetu stomatologicznego. Zapoznajemy pacjenta z zasadami właściwej profilaktyki. Na miejscu wykonujemy pełną diagnostykę, dzięki której opracowujemy indywidualny plan leczenia. Pozwala to na przeprowadzenie szerokiego zakresu usług stomatologicznych z różnych dziedzin stomatologii. Szczególną uwagę poświęcamy zasadom właściwego stylu życia i odżywiania. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się dobrym stanem uzębienia przez długie lata oraz znacznie poprawić stan zdrowia całego organizmu, a w rezultacie uniknąć także większości tzw. chorób cywilizacyjnych. 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług i już teraz umówienia się na wizytę.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Nasz gabinet może pochwalić się posiadaniem nowoczesnej aparatury diagnostycznej i leczniczej. Dzięki jej zastosowaniu znacznie podwyższamy jakość oraz skracamy czas leczenia. Dysponujemy urządzeniami takimi jak:

 • RTG – cyfrowa aparatura wykorzystująca promieniowanie rentgenowskie do diagnostyki obrazowej jamy ustnej. Wykonujemy zdjęcia punktowe oraz pantomograficzne. Nowoczesny sprzęt gwarantuje niską dawkę promieniowania, na które narażony jest pacjent podczas badania.
 • RVG – radiofizjografia jest techniką, dzięki której można szybko, mało inwazyjnie i bardzo dokładnie uzyskać informacje o stanie uzębienia. Obrazowany fragment odtwarzany jest na ekranie komputera. Uzyskany obraz można poddawać obróbce, która uwidacznia interesujące lekarza elementy. Technika przynosi doskonałe rezultaty w połączeniu z rentgenodiagnostyką.
 • Lampa Beyond – urządzenie wykorzystujące światło halogenowe, diodowe oraz filtry optyczne, które w połączeniu ze specjalistycznymi żelami umożliwiają wybielenie zębów o kilka tonów w krótkim czasie, gwarantując długotrwały efekt (nawet 2, 3 lata).
 • Mikroskop cyfrowy Explorer –  narzędzie zapewniające ostre i wyraźne obrazy powiększone do 22 razy. Dzięki temu lekarz dysponuje lepszym widokiem pola zabiegowego, co gwarantuje jeszcze lepszą opiekę nad pacjentem.
 • Laser biostymulacyjny CTL 1106M – urządzenie stymulujące miejscową odporność i przyspieszające gojenie ran po zabiegach chirurgicznych, implantologicznych i periodontologicznych.
 • Skalpel elektryczny Surgery – wykorzystywany do wykonywania bezkrwawych zabiegów plastycznych na przyzębiu.

Udogodnienia dla pacjentów

Pacjenci w Famident mogą liczyć na pełen profesjonalizm oraz miłą obsługę. Wykwalifikowany personel udziela wyczerpujących informacji dotyczących usług świadczonych w naszej placówce. Osoby oczekujące na wizytę mogą odprężyć się w przytulnej poczekalni na wygodnej kanapie, poczytać prasę, a także napić się kawy bądź herbaty. Pacjenci chcący odświeżyć jamę ustną przed wizytą u stomatologa mogą skorzystać z jednorazowych szczoteczek do zębów

Oferujemy usługę Stomatologia jednego dnia dla pacjentów, którzy ze względu na deficyt wolnego czasu, nie mogą sobie pozwolić na regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu. W odprężeniu się pacjenta podczas wykonywanego zabiegu pomaga muzyka w gabinecie stomatologicznym.

Oferujemy Państwu kartę „Famident dla Rodziny”, dzięki której można uzyskać zniżki na wybrane zabiegi oraz otrzymać nagrody. Prócz tego nasi pacjenci mogą skorzystać z atrakcyjnych pakietów gwarancyjnych.

O zaistniałym ewentualnym opóźnieniu w grafiku wizyt uprzedzamy pacjentów drogą telefoniczną. O higienizacji jamy ustnej przypominamy telefonicznie lub mailowo co 6 miesięcy.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska