ocena 5.0 / 5 (1 opinia pacjentów Tourmedica) - zobacz opinie »
poniedziałek
9:00 - 18:00
wtorek
9:00 - 18:00
środa
9:00 - 18:00
czwartek
9:00 - 18:00
piątek
9:00 - 18:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Recepcja, poczekalnia Fenomed Kadra Fenomed Wygląd zewnętrzny Fenomed Recepcja, poczekalnia Fenomed Gabinet konsultacyjny Fenomed Gabinet zabiegowy Fenomed Gabinet zabiegowy Fenomed Gabinet zabiegowy Fenomed Gabinet zabiegowy Fenomed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fenomed Gabinet zabiegowy Fenomed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fenomed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fenomed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fenomed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fenomed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fenomed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fenomed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fenomed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fenomed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fenomed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fenomed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fenomed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fenomed Fenomed - logo

Informacje ogólne o Fenomed

Bydgoska klinika Fenomed znajduje się w centrum miasta, charakteryzuje się dużą dostępnością komunikacyjną zarówno dla osób zmotoryzowanych, jak i korzystających z komunikacji miejskiej. Zajmuje się leczeniem schorzeń skóry, jej pielęgnacją, walką z oznakami starzenia oraz dermatochirugią i onkologią skóry. W naszej placówce zatrudniamy znakomitych specjalistów w dziedzinie dermatologii ogólnej i estetycznej, dermatochirurgii, chirurgii plastycznej i kosmetologii, posiadających wiedzę i duże doświadczenie w pracy z pacjentem oraz podwyższających swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w certyfikowanych szkoleniach.

Klinika Fenomed oferuje Państwu diagnostykę i leczenie chorób skóry. Zajmujemy się leczeniem różnych stadiów zaawansowania trądziku (także trądziku różowatego), diagnostyką i usuwaniem zmian skórnych, w tym znamion barwnikowych, guzków, włókniaków i brodawek wirusowych oraz płciowych i innych. W naszej placówce leczymy również nowotwory skóry za pomocą terapii fotodynamicznej lub chirurgicznie. Terapia fotodynamiczna przynosi doskonałe rezultaty także w leczeniu trądziku, trądziku różowatego i brodawek wirusowych.

Nasza klinika posiada bogatą ofertę usług z zakresu dermatologii estetycznej. Metodę walki z oznakami starzenia skóry dobieramy indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania procesu, kondycji skóry oraz rodzaju problemu i oczekiwań pacjenta. Stosujemy zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej (Azzalure). Wykorzystujemy różne warianty preparatów zawierających kwas hialuronowy (Restylane), hydroksyapatyt wapnia (Radiesse) za pomocą których wypełniamy zmarszczki, konturujemy twarz oraz rewitalizujemy i ujędrniamy skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Mamy również w swojej ofercie zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Iniekcje z osocza uzyskanego z krwi pacjenta przynoszą znakomite efekty w rewitalizacji i odmłodzeniu skóry oraz w problemach z łysieniem.

Młodszy wygląd skóry, jej ujędrnienie, napięcie i poprawę konturów twarzy uzyskujemy za pomocą innowacyjnego urządzenia Thermage, którego działanie opiera się na zjawisku radiofrekwencji. Zabiegi te są bezpieczne, przynoszą satysfakcjonujące oraz długotrwałe efekty również w walce z cellulitem. Ponadto wykonujemy zabiegi z zastosowaniem peelingów medycznych wykazujących działanie m.in. przeciwtrądzikowe, przeciwzmarszczkowe, wyrównujące koloryt skóry i poprawiające jej ogólną kondycję. Zajmujemy się usuwaniem przebarwień, stosując preparaty Cosmelan.

Posiadamy również bogatą ofertę zabiegów laserowych. Światło lasera wykorzystujemy m.in. w terapii przeciwzmarszczkowej, w leczeniu blizn różnej genezy, rozstępów i rozszerzonych naczyń krwionośnych (m.in. laser Fraxel Re:Pair, laser frakcyjny Renas, IPL). Urządzenie IPL oraz laser aleksandrytowy służą także do usuwania zbędnego owłosienia. Zajmujemy się usuwaniem tatuaży, stosując laser Q-switch, dzięki któremu skutecznie pozbywamy się niepożądanego barwnika bez pozostawiania nieestetycznych blizn na skórze.

Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

 • Thermage – wykorzystuje opatentowaną technologię wysokich częstotliwości fal radiowych (RF) w celu podgrzania głębokich partii skóry. Powstałe w ten sposób ciepło powoduje obkurczenie istniejącego kolagenu oraz stymuluje produkcje nowego. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i napięta, poprawia się kontur twarzy, czyli uzyskujemy efekt liftingu i to bez użycia skalpela.
 • Fraxel re:pair – pierwszy na rynku medycyny estetycznej ablacyjny laser frakcyjny do zabiegów małoinwazyjnych. Umożliwia on osiągnięcie efektów podobnych do tradycyjnych laserów do głębokiej abrazji w sposób bardziej bezpieczny, przewidywalny oraz przy krótszym okresie rekonwalescencji. Wszystkie korzyści osiągalne są podczas jednej sesji leczniczej. Znajduje zastosowanie w terapii przeciwzmarszczkowej, usuwaniu blizn potrądzikowych oraz rozstępów.
 • Laser Renas – laser frakcyjny nieablacyjny stosowany do małoinwazyjnych zabiegów odmładzania i regeneracji skóry. Znajduje zastosowanie w terapii przebarwień, blizn potrądzikowych, rozstępów, likwiduje rozszerzone pory. Wykorzystywany jest w Klinice również do leczenia łysienia androgenowego: wzmacnia włosy, hamuje ich wypadanie oraz stymuluje cebulki do wzrostu nowych włosów.
 • Qswitch Tribeam Premium – nowa generacja laserów typu Qswitch zdefiniowała najwyższe standardy skuteczności i bezpieczeństwa usuwania tatuaży i innych zmian barwnikowych skóry. Dzięki zastosowaniu wysokiej mocy i stabilności impulsu generowanego przez laser, jest jednym z najmocniejszych w swojej klasie. Pozwala to na usuwanie trudnych tatuaży, gdy duża ilość barwnika znajduje się głęboko w skórze, jak również tatuaży nakładanych wielokrotnie w to samo miejsce.
 • Quanta Light – laser aleksandrytowy emitujący impulsy o długości fali 755nm. Dzięki zastosowaniu takiej długości fali uznawany jest za „złoty standard” w depilacji laserowej.
 • Terapia fotodynamiczna – terapia wykorzystująca fotouczulacz w połączeniu z naświetlaniem światłem o określonej długości fali. Znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu m.in.: nowotworów skóry, trądziku, brodawek wirusowych oraz liszaju twardzinowego.
 • Ultracontour – urządzenie bazujące na oddziaływaniu fal ultradźwiękowych HIFU, czyli zogniskowanej wiązki fal o dużej mocy oraz UMD (ultradźwiękowy drenaż limfatyczny). Sprawdza się w usuwaniu lokalnych nagromadzeń tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz modelowaniu sylwetki.
 • Nici PDO – doskonały zabieg liftingujący dla osób preferujących mało inwazyjne metody odmłodzenia wyglądu. Zastosowanie nici BARB 4D z haczykami sprawdzi się do liftingu okolic brwi, podbródka, policzków i żuchwy.
 • Gemini – system skonstruowany przez amerykańską firmę Laserscope do usuwania naczynek. Generuje dwie wiązki laserowe o różnej długości fali: 532nm do usuwania czerwonych naczynek i przebarwień oraz 1064nm przy zamykaniu większych, niebieskich i głębiej położonych naczynek, głównie na nogach.
 • Vasculight Elite – platforma laserowa skonstruowana przez amerykańską firmę Lumenis, na której znajdują się dwie technologie: IPL (Intense Pulsed Light) oraz Nd:YAG. Stosowany do zamykania naczynek na twarzy i nogach, usuwania naczyniaków, rumienia, przebarwień.

Udogodnienia dla pacjentów

 • Komfortowa poczekalnia – czas oczekiwania na wizytę pacjenci spędzają w stylowo urządzonej poczekalni. Pacjenci, którym zależy na dyskrecji lub znieczuleniu maścią w widocznych miejscach, mogą skorzystać z osobnego pomieszczenia zapewniającego prywatność

 • Nowoczesna klinika – nasza klinika znajduje się w kamienicy w secesyjnej części miasta. Wnętrza zostały urządzone w sposób elegancki i spójny z miejscem, w którym się znajdujemy. Posiadamy najnowszej generacji sprzęt, dzięki któremu oferujemy szeroką gamę zabiegów

 • Bony upominkowe – oferujemy naszym pacjentom zakup bonu upominkowego dla siebie lub bliskiej osoby na dowolnie wybrany zabieg. Jest to świetny pomysł na prezent na szczególne okazje

 • Bezprzewodowy Internet – w Klinice dostępny jest bezprzewodowy Internet, zatem czas oczekiwania na zabieg nasi pacjenci mogą wykorzystać, przeglądając interesujące strony

 • Dogodne formy płatności – w klinice Fenomed można płacić zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą. Umożliwiamy również naszym pacjentom płatności w dogodnym systemie ratalnym

Filmy Fenomed