Widok ogólny Gabinet Ortopedyczny dr Maciej Krajewski Zabieg, operacja Gabinet Ortopedyczny dr Maciej Krajewski Widok ogólny Gabinet Ortopedyczny dr Maciej Krajewski Widok ogólny Gabinet Ortopedyczny dr Maciej Krajewski Klinika Gabinet Ortopedyczny dr Maciej Krajewski

Informacje ogólne o Gabinet Ortopedyczny dr Maciej Krajewski

Gabinet Ortopedyczny dr Maciej Krajewski to nowoczesny ośrodek, w którym pacjenci są poddawani innowacyjnym metodom leczenia schorzeń i urazów kości oraz stawów. Przeprowadzamy operacje na łękotkach, lecząc chirurgicznie uszkodzenia oraz wykonując plastykę łękotki bocznej tarczowatej techniką artroskopową. Oferujemy również endoprotezoplastykę kolana i biodra oraz szereg zabiegów na chrząstce stawowej. Wśród nich można wymienić uzupełnianie ubytków chrząstki biowchłanialnymi przeszczepami stymulującymi regenerację, transpozycję chrzęstno-kostną metodą otwartą i artroskopowe przeszczepy chrząstki techniką „mozaikową”.

Zajmujemy się przeprowadzaniem rekonstrukcji artroskopowych więzadeł krzyżowych kolana. Oferujemy, między innymi, artroskopową rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego z użyciem własnego ścięgna STiGR oraz artroskopową rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego z użyciem więzadła rzepki BTB. Operujemy staw rzepkowo-udowy, błonę maziową, a także ścięgno Achillesa i staw skokowy. Zajmujemy się również artroskopią stawu barkowego i wykonywaniem zabiegów u chorych z biodrem trzaskającym. Przeprowadzamy operacje stopy, w tym zabiegi na paluchu koślawym (z i bez osteotomii). Leczymy chirurgicznie zespoły uciskowe nerwów obwodowych, do których zalicza się zespół cieśni nadgarstka oraz łokieć tenisisty. W zakres wykonywanych przez nas usług medycznych wchodzą także operacje korekcyjne osi kończyn. Pomagamy pacjentom ze złamaniami kończyny górnej i dolnej.

Udzielamy pomocy medycznej pacjentom z biodrem trzaskającym oraz złamaniami kończyny dolnej i górnej. Zajmujemy się też operacjami barku (artroskopia stawu barkowego) i operacjami korekcyjnymi osi kończyn. Przeprowadzamy synowektomię kolana metodą otwartą oraz artroskopową synowektomię całkowitą, usuwając błonę maziową.

Pacjenci naszego gabinetu mogą liczyć na szybkie i profesjonalnie przeprowadzone leczenie chirurgiczne swoich schorzeń, a także na kompleksową rehabilitację.


Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W trakcie przeprowadzania zabiegów chirurgicznych wykorzystujemy zaawansowaną technologicznie aparaturę medyczną, dzięki której wykonywane procedury trwają krócej i są mniej inwazyjne niż klasyczne operacje. Wśród posiadanych przez nas sprzętów medycznych znajduje się, między innymi:

Artroskop – urządzenie umożliwiające obejrzenie wnętrza stawu, uszkodzonego kolana bądź barku i wykonanie zabiegu chirurgicznego z zastosowaniem miniaturowych narzędzi. Ma postać teleskopu o średnicy 4 mm, połączonego z dającą kolorowy obraz miniaturową kamerą. Artroskop jest wyposażony we własne źródło światła, dzięki któremu obszar zabiegowy jest dobrze widoczny. Układ soczewek urządzenia powiększa obraz, który następnie zostaje przekazany na ekran monitora. Operacja przeprowadzona techniką artroskopową cechuje się skróceniem okresu leczenia po zabiegu.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Przykładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym pacjentom najwyższej jakości opiekę medyczną. Podczas operacji wykorzystujemy innowacyjne techniki zabiegowe, a leczenie łączymy z rehabilitacją. W celu zapewnienia pacjentom poczucia bezpieczeństwa i wygody przygotowaliśmy dla nich kilka udogodnień:

  • Konsultacje w kilku klinikach – nasz specjalista przyjmuje pacjentów w kilku poznańskich klinikach, dzięki czemu pacjenci mogą wybrać lokalizację, która odpowiada im najbardziej.

  • Indywidualne podejście do pacjenta – każdy pacjent jest traktowany indywidualnie. Zostaje poddany dokładnemu badaniu, przechodzi również wywiad lekarski, podczas którego specjalista dobiera najlepszą dla niego metodę leczenia.

  • Rehabilitacja w cenie zabieguod 2011 roku pacjenci po zabiegach artroskopii i rekonstrukcji więzadła krzyżowego są poddawani profesjonalnej rehabilitacji prowadzonej we współpracy z lekarzem wykonującym operację. Jest zawarta w cenie zabiegu, a rozpoczyna się już na oddziale, po zabiegu. Obejmuje szereg spotkań z wykwalifikowanym rehabilitantem, w trakcie których pacjent uczy się ćwiczeń dostosowanych indywidualnie dla niego. Każdemu choremu zostaje przydzielony zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu.

Osiągnięcia i certyfikaty Gabinet Ortopedyczny dr Maciej Krajewski

Największym atutem, jakim może się poszczycić nasz gabinet, jest wiedza i doświadczenie kierującego nim specjalisty. Dr n. med. Maciej Krajewski to uznany ortopeda i traumatolog II stopnia, posiadający ogromny zakres wiedzy medycznej i wieloletni staż zawodowy. W okresie 1992-1998 był lekarzem Kadry Olimpijskiej zapaśników w stylu klasycznym. Doskonalił umiejętności w polskich i zagranicznych ośrodkach, w których praktykował pod okiem najlepszych specjalistów. Odbywał staże i szkolenia w zakresie ortopedii, między innymi, w Los Angeles, Berlinie, Tuettlingen (Niemcy) i Annecy (Francja). Praktykował również w Wiedniu i Londynie. Zdobyta wiedza i umiejętności praktyczne umożliwiły mu wdrożenie wielu innowacyjnych technik zabiegowych do zakresu świadczonych pacjentom usług. Dzięki temu leczone przez niego osoby mogą liczyć na innowacyjne metody leczenia cechujące się wysokim stopniem skuteczności przy jednoczesnej minimalizacji ingerencji w organizm chorego.

Doktor Krajewski jest również członkiem prestiżowych stowarzyszeń naukowych, wśród których można wymienić Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Chirurgii Stopy i Stawu Skokowego. Należy także do zarządu Sekcji Chirurgii Kolana i Artroskopii PTOiTr. Przynależność do uznanych towarzystw naukowych daje mu możliwość zapoznawania się na bieżąco z najnowszymi doniesieniami z dziedziny ortopedii i traumatologii.