Implanty stomatologiczne

Synonimy: leczenie implantologiczne

Filtruj wyniki
Filtruj:
Wczytaj więcej wyników

Implanty stomatologiczne - informacje

Kadra w 3g Dentist Kadra w 3g Dentist

Gdzie wybrać się po to, aby wszczepić implanty? Do tych klinik lub gabinetów, gdzie wykonywane są również inne zabiegi, takie jak tworzenie protez czy wybielanie zębów. Im większa oferta, tym większa liczba najlepszych specjalistów pracujących w jednostce. Dlatego warto przyjechać, choćby ze względu na tanie implanty w Polsce. Tutaj zabiegu można dokonać po cenie o wiele niższej od tej, z którą ma się do czynienia w innych krajach europejskich.

Przyszłość stomatologii – tytanowe wszczepy

Dzięki implantom (tytanowym wszczepom wprowadzanym chirurgicznie do kości) każdy może dziś cieszyć się pięknym uzębieniem. Pełniące rolę korzenia implanty są mocne i stabilne. Po wszczepieniu implantolog mocuje na nich koronę protetyczną bądź most – zabieg jest szybki i sprawny, a do tego bezbolesny, ponieważ każdorazowo pacjent zostaje znieczulony (znieczulenie stomatologiczne).

Mocowanie korony następuje po okresie oseointegracji, czyli po ok. 6 miesiącach. Do tego czasu nosi się tymczasową protezę.

Wykształcenie, talent, umiejętności

Specjaliści wszczepiania implantów potrzebną wiedzę zdobywali na Zachodzie, najczęściej w Niemczech. Jednym z takich dentystów jest lek. stom. Marek Gatz (Dens V.I.P. Marek Gatz, Bydgoszcz). Posiada tytuł implantologa zdobyty na Uniwersytecie im. Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie, a jego pacjenci wiedzą, że mogą mu zaufać, ponieważ zawodowe doświadczenie tego lekarza sięga kilkunastu lat.

Kolejna klinika, Artdentis z Tomaszowa Mazowieckiego, to jedna z najnowocześniejszych placówek w Polsce. Jej głównym filarem jest implantologia i protetyka na implantach. Zespół lekarzy ośrodka stanowią pracownicy klinik uniwersyteckich, wśród nich jest lek. stom. Tomasz Prusek i lek. stom. Elżbieta Krężlik. Pracuje tu także lek. stom. Arkadiusz Krężlik, specjalista Europejskiego Centrum Implantologii Sudimplant w Tuluzie, członek ICOI, DGOI i DGZI oraz  uczestnik zagranicznych kursów, w tym na Ukrainie, Kubie, Karlsruhe (Niemcy) i Phnom Penh (Kambodża). Zdobyta wiedza pozwala mu przeprowadzać nawet najbardziej skomplikowane operacje.

Lek. dent. Paweł Kucharski (Stomatologia Kucharski, Głogów) od 2004 roku współpracuje z producentami systemów Friadent, Osteoplanti AlphaBioTec. Pierwszym gabinetem, jaki założył, był głogowski ośrodek M&K Dent, a w 2010 roku otworzył kolejny, Stomatologia Kucharski. Należy do European Association of Dental Implantology oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej. Głównym obszarem jego zainteresowań są innowacyjne metody odtwarzania uzębienia, czyli implanty i zabiegi z użyciem systemu CAD/CAM. W klinice pracuje z nim lek. dent. Jacek Czekaj.

W Bydgoszczy znajdziemy ośrodek Wident, którego właścicielem jest dr n. med. Piotr Winiarski, posiadający blisko 20-letnie doświadczenie w dziedzinie implantologii. Ma za sobą staż z zakresu implantologii w Miami na Florydzie oraz uzyskanie certyfikatu z chirurgii implantologicznej systemem TBR u prof. Andre Benhamou w Tuluzie. Jego kompetencje potwierdza także certyfikat w dziedzinie implantologii przyznany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej. W planowaniu leczenia dr Winiarski opiera się na cyfrowej pantomografii i tomografii komputerowej.

Jeśli implanty, to w najlepszych klinikach

Specjaliści ośrodka Care Dental Clinic z Łodzi należą do grupy nowatorów, którzy wprowadzili komputerowe planowanie leczenia implantoprotetycznego przy użyciu systemu SimPlant (Materialise). Ich pacjenci przechodzą rutynowe badanie tomograficzne szczęki i żuchwy. Klinika posiada akredytację firmy Nobel Biocare, co oznacza, że jej klienci otrzymują wieloletnią gwarancję ważną na całym świecie.

Stomatologia Skrzypkowscy (Leszno) to klinika, w której stosowane są najlepsze systemy implantologiczne – w tym Branemark System i Alpha Bio. Ośrodek prowadzą lek. stom. Ryszard Skrzypkowski i lek. stom. Mikołaj Skrzypkowski. Obaj ponad dziesięć lat temu przeszli kurs francuskiego systemu implantologicznego T.B.R, a później uzyskali certyfikaty systemów Nobel Biocare i Osteoplant. Dzięki wspólnej pracy wprowadzili do oferty gabinetu tak złożone zabiegi jak podniesienie dna zatoki szczękowej i sterowaną regeneracji kości.

W Gdańsku znajduje się placówka Dental Clinic, prowadzona przez dwóch znakomitych stomatologów. To lek. stom. Anna Grodzka-Sarzyńska, która może pochwalić się ukończeniem specjalizacji z protetyki Master of Prosthodontics na Uniwersytecie w Sienie oraz lek. stom. Jerzy Lasowski, protetyk. Głównym przedmiotem działalności kliniki są implanty zębów. Te stosowane w ośrodku są wykonane z najlepszych materiałów.

Również krakowskie Centrum Implantologii i Protetyki ImplantPlus zatrudnia zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, posiadających doświadczenie w leczeniu implantologicznym zdobyte podczas studiów za granicą. Stosowanym przez nich systemem implantologicznym jest Biomet 3i. Prócz wszczepiania implantów zajmują się też miniimplantami i protetyką.

Najlepsze implanty w Polsce!

Gabinet zabiegowy w DUO MEDICA Gabinet zabiegowy w DUO MEDICA

Czy można się dziwić, że Brytyjczycy, Norwegowie, Niemcy i Szwedzi przyjeżdżają na leczenie do Polski? Nie można, bo taka decyzja ma same plusy – najlepsze materiały, nowoczesne ośrodki, doświadczeni implantolodzy, a także niższa niż w zachodnich klinikach cena zabiegów. Piękno miast, w których znajdują się kliniki, masa zabytków i soczysta zieleń parków to dodatkowy atut, kuszący na równi z niskimi stawkami operacji.

Czy klinika stomatologiczna w Polsce jest dobrym wyborem na przeprowadzenie zabiegu? Jak najbardziej! Turyści medyczni podróżujący do Polski na zabiegi i, przy okazji zwiedzający nasz kraj, są zachwyceni. Dlaczego? Z powodu dużych, nowoczesnych klinik, przyjaznych pacjentom, przeprowadzających zabiegi najlepsze w Europie. Zawód implantolog w Polsce to nie tylko fach, to również sztuka. Szacuje się, że prawie 100% pacjentów wraca do swoich krajów z pięknym uśmiechem – zadowolenia.

 

Implanty stomatologiczne - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 800 zł do 4 600 zł
 • Kraków od 1 850 zł do 3 500 zł
 • Wrocław od 600 zł do 3 500 zł
 • Gdańsk od 1 500 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 1 000 zł do 4 500 zł
 • Poznań od 2 300 zł do 3 600 zł
 • Łódź od 200 zł do 5 200 zł
 • Gliwice od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 000 zł do 5 000 zł
 • Bydgoszcz od 500 zł do 3 200 zł
 • Rzeszów od 2 000 zł do 5 000 zł
 • Gdynia od 1 750 zł do 3 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa implanty stomatologiczne jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska