Konsultacja ortopedyczna

konsultacja specjalisty ortopedy

Wczytaj więcej wyników

Konsultacja ortopedyczna - informacje

Kadra w Centrum Medyczne Meritum Kadra w Centrum Medyczne Meritum

Konsultacje ortopedyczne obejmują rozpoznanie i leczenie chorób oraz urazów  związanych z narządem ruchu (w tym leczenie operacyjne kości, stawów i więzadeł), jak również diagnozę i leczenie wad postawy. Wizyta konsultacyjna zwykle obejmuje diagnostykę obrazową (RTG, USG).

Nieprawidłowości układu kostno-mięśniowo-stawowego – z wizytą u ortopedy

Konsultacją ortopedyczną oraz leczeniem urazów tkanek miękkich metodą tkankowych czynników wzrostu (PRP) zajmują się specjaliści prywatnej przychodni w Łodzi – Sporto, a zakres działalności obejmuje rehabilitację pourazową i po zabiegach operacyjnych, jak również specjalistyczną opiekę medyczną nad klubami sportowymi. Zakres konsultacji z ortopedii i traumatologii dotyczy traumatologii sportowej, diagnostyki USG oraz medycyny sportowej, w tym badań okresowych sportowców. Konsultacje przeprowadza dr hab. n. med. Marcin Domżalski, specjalista ortopeda-traumatolog.

Diagnostyka i leczenie urazów, kontuzje sportowe, wady postawy i stóp, jak również bóle pleców i narządu ruchu to zakres konsultacji jakie świadczy zespół ortopedów i fizjoterapeutów warszawskiej Klinki Ortopedii Omed, który na stałe współpracuje ze specjalistami w dziedzinie: reumatologii, neurochirurgii, diagnostyki obrazowej i rehabilitacji. Klinika swoją działalność rozpoczęła w 1995 r., koncentrując się na ortopedii sportowej. W zakresie oferty dysponuje diagnostyką laboratoryjną i nowoczesnym aparatem USG, a w ramach współpracy z Centrum ATTIS przeprowadza zabiegi operacyjne refundowane przez NFZ.  

Centrum Ortopedyczne Angelius w Katowicach świadczy odpłatne konsultacje w zakresie podstawowym oraz w ramach ortopedii pozabiegowej. Cennik obejmuje również konsultacje ortopedyczne wraz z badaniem USG narządu ruchu. Konsultacje świadczy dr n. med. Roman Pawlas, chirurg, specjalista z dziedziny ortopedii i traumatologii oraz medycyny sportowej, członek m. in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki, Sekcji Chirurgii Barku i Łokcia oraz Towarzystwa Artroskopowego. W swojej praktyce specjalizuje się w leczeniu dysfunkcji układu ruchu w następstwie urazów, zwłaszcza w obrębie kończyny górnej i ręki, stosując w chirurgii barku własne techniki artroskopowych rekonstrukcji.

Z konsultacji ortopedycznej z badaniem USG narządu ruchu możemy skorzystać również w NZOZ Kopexmed we Wrocławiu, a w zespole specjalistów świadczy ją m. in. dr n. med. Witold Wnukiewicz, ortopeda. Zakres wizyty konsultacyjnej obejmuje traumatologię narządu ruchu, chirurgię ręki, traumatologię sportową, a także rehabilitację w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Zlokalizowane w centrum miasta, wielospecjalistyczne Centrum Medyczne powstało w 2011 r., realizując kompleksową opiekę medyczną.

Ortopedią i traumatologią narządu ruchu zajmuje się także lek. med. Dawid Kawka, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu związany z Lubuskim Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Ortopedycznym (LORO) w Świebodzinie, gdzie świadczy wizyty konsultacyjne w przypadku uszkodzenia lub zwyrodnienia układu mięśniowo-szkieletowego. W zależności od wskazań przeprowadza szczegółową i szybką diagnostykę z wykorzystaniem nowoczesnych technik obrazowania, terapię miniinwazyjną (sonochirurgia) oraz terapie płytkowymi czynnikami wzrostu (PRP, GPS). Konsultacje realizuje również w Zielonej Górze, m. in. w Prywatnym Gabinecie Lekarskim w Poradni Rehabilitacyjnej Skoliofed.

Ortop Poliklinika to dwie przychodnie specjalistyczne zlokalizowane w Poznaniu, w jednym kompleksie, gdzie konsultacje ortopedyczne świadczy cały zespół specjalistów, w tym m. in. prof. dr hab. n. med. Marek Napiontek, specjalista ortopedii i traumatologii. Zakres jego usług obejmuje ortopedię dziecięcą ze szczególnym uwzględnieniem wrodzonych zniekształceń kończyn dolnych, leczenie wrodzonej stopy końsko-szpotawej metodą Ponsetiego oraz ortopedię rekonstrukcyjną u dorosłych, w tym m.in. chirurgię stopy czy rekonstrukcję przodostopia i stępu z użyciem implantów niewchłanialnych i wchłanialnych.

Konsultacja ortopedyczna w Londynie

Sala do badań USG w Humana Medica Omeda Sala do badań USG w Humana Medica Omeda

W należącej do HCA Hospitals brytyjskiej sieci szpitali i klinik za wstępne konsultacje, podczas których omówiony zostanie przypadek i najlepsze dla niego rozwiązania, zapłacimy około 250 £ (1,400 zł).

Konsultacja ortopedyczna - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 80 zł do 300 zł
 • Kraków od 110 zł do 271 zł
 • Łódź od 80 zł do 250 zł
 • Wrocław od 120 zł do 200 zł
 • Poznań od 100 zł do 200 zł
 • Szczecin od 100 zł do 200 zł
 • Katowice od 100 zł do 250 zł
 • Gliwice od 100 zł do 150 zł
 • Częstochowa od 100 zł do 150 zł
 • Białystok od 80 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł do 180 zł
 • Zielona Góra od 200 zł
Konsultacja ortopedyczna cena »

Usługa konsultacja ortopedyczna jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

Autor: