Konsultacja proktologiczna Bydgoszcz

konsultacja z lekarzem proktologiem

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Konsultacja proktologiczna Bydgoszcz - informacje

Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed

Proktologia to dział chirurgii, która skupia się na schorzeniach odbytnicy oraz jelita grubego, takich jak stany zapalne lub zmiany nowotworowe. Na konsultację do lekarza proktologa powinny zgłosić się osoby, cierpiące na bóle w okolicach odbytu i podbrzusza (zwłaszcza jeśli dolegliwościom towarzyszy krwawienie) czy też odczuwające zmianę rytmu wypróżnień. Podstawową proktologiczną procedurą diagnostyczną jest badanie per rectum, które lekarz przeprowadza za pomocą palca. Może on też wykonać rektoskopię. Procedura ta składa się z wziernikowania kanału odbytu oraz odbytnicy. Używa się do niej rektoskopu, czyli specjalnego wziernika o długości od dwudziestu do trzydziestu centymetrów i średnicy dwóch centymetrów. Za jego pomocą można pobrać materiał histopatologiczny oraz bez problemu usunąć ciała obce i polipy.

Gdzie w Częstochowie udać się na konsultację proktologiczną?

Osoby, mające problemy z odbytnicą lub jelitem grubym, może przyjąć w swoim gabinecie prof. dr n. med. Stanisław Molski, chirurg proktolog. Profesor Molski przeprowadza nie tylko konsultacje oraz wstępne badania diagnostyczne okolic odbytu, ale również zajmuje się leczeniem operacyjnym schorzeń proktologicznych. Ponadto, u swoich pacjentów wykonuje też gumkowanie żylaków odbytu.

Konsultacja proktologiczna znajduje się wśród procedur, oferowanych przez dr hab. n. med. Andrzeja Nowickiego, który posiada specjalizację drugiego stopnia z chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1987 roku na podstawie obrony pracy "Znaczenie rokownicze niedrożności mechanicznej u chorych z rakiem jelita grubego". W swojej praktyce zawodowej szczególnie interesują go zmiany nowotworowe, także w zakresie proktologii. Zajmuje się leczeniem kłykcin kończystych odbytu, szczeliny odbytu oraz hemoroidów. Po udzieleniu pacjentowi szczegółowych porad, w razie konieczności kieruje go na dodatkowe badania. Przeprowadza rektoskopię oraz andoskopię w przypadku każdego schorzenia odbytu lub jelita grubego.

Po poradę proktologiczną można się udać również do dr n. med. Włodzimierza Matuszczaka. W 1995 roku dr Matuszczak uzyskał specjalizację z chirurgii ogólnej drugiego stopnia. Poza proktologią, interesuje go gastrologia oraz flebologia. Podczas leczenia chorób odbytnicy i jelita grubego, oprócz metod operacyjnych, stosuje też metody nieinwazyjne. Zajmuje się operacyjnym leczeniem żylaków odbytu i naczyniaków. W gabinecie wykonuje kolonoskopię oraz rektoskopię.

Porównanie cen konsultacji proktologicznych w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed
W Spire Liverpool Hospital konsultacje, przeprowadzane przez proktologa, kosztują 150 £ (prawie 800 zł). Tymczasem w bydgoskich placówkach medycznych ceny za wizytę u lekarza tej specjalności zaczynają się już od 140 zł.

Konsultacja proktologiczna - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Bydgoszcz od 160 zł
 • Warszawa od 120 zł do 250 zł
 • Kraków od 120 zł do 240 zł
 • Wrocław od 150 zł
 • Częstochowa od 130 zł do 180 zł
 • Łódź od 120 zł do 160 zł
 • Lublin od 100 zł do 150 zł
 • Radom od 110 zł do 150 zł
 • Poznań od 150 zł do 200 zł
 • Toruń od 180 zł do 300 zł
 • Szczecin od 120 zł do 200 zł
 • Sosnowiec od 250 zł
Konsultacja proktologiczna cena »

Usługa konsultacja proktologiczna w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu konsultacja proktologiczna w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Autor: