Laserowa korekcja wad wzroku

Synonimy: laserowa chirurgia refrakcyjna, leczenie wad wzroku laserem

Filtruj wyniki
Filtruj:

DLA KLINIK: Oferujesz laserowa korekcja wad wzroku? Dołącz do nas! »

Laserowa korekcja wad wzroku - informacje

Kadra w Centrum Medyczne MAVIT Kadra w Centrum Medyczne MAVIT

Współcześnie zabiegi laserowe wykonywane są praktycznie w każdej dziedzinie medycyny, zatem nic dziwnego, że nowoczesne lasery weszły również do gabinetów okulistycznych. Przy ich pomocy leczy się jaskrę (wykonując irydotomię, trabeculoplastykę bądź kapsulotomię laserem Yag) i schorzenia siatkówki wywołane zmianami cukrzycowymi. Laseroterapia jest skuteczną  metodą chirurgiczną korygującą astygmatyzm, krótkowzroczność i nadwzroczność.

Zabieg laserowej korekcji trwa kilka minut, a poprzedza go podanie pacjentowi znieczulenia miejscowego w postaci kropli do oczu. Przy bardziej inwazyjnych operacjach korzysta się ze znieczulenia anestezjologicznego. W zależności od konkretnego przypadku i rodzaju znieczulenia po zabiegu chory może opuścić klinikę po kilku godzinach bądź po ok. 3 dniach. Powrót do pełnej aktywności następuje po kilku tygodniach.

Najlepsze kliniki okulistyczne, nowoczesny sprzęt

W Polsce znajdziemy co najmniej kilka klinik specjalizujących się w laserowej korekcji wzroku. Jedną z nich jest Prywatny Szpital "Weiss Klinik" w Chorzowie. Przeprowadzający zabiegi specjaliści wykorzystują laser excimerowy MEL 80, charakteryzujący się małą wielkością spotu oraz większą precyzją ablacji. Laseroterapią zajmuje się ordynator Oddziału Okulistyki, dr n. med. Wojciech Myga, specjalista w leczeniu zaćmy, jaskry i wykonywaniu witrektomii, a także dr n. med. Marek Rzendkowski.

Kolejną kliniką oferującą nowoczesne metody leczenia chorób oczu jest Centrum Medyczne MAVIT w Warszawie. Lekarze przeprowadzający zabiegi laserowej korekcji wad wzroku zostali gruntownie przeszkoleni w Instytucie Mikrochirurgii Oka im. prof. S. Fiodorowa w Moskwie oraz klinikach okulistycznych we Frankfurcie i Kolonii. W Centrum zajmuje się tym trzech specjalistów:  dr n. med. Marcin Świtała, lek. med. Magdalena Hys-Gawęda oraz lek. med. Władysław Marcinkiewicz. Leczą cukrzycę i jaskrę, dzięki laserom pomagają pacjentom ze zmianami cukrzycowymi na dnie oka, naczyniowymi zmianami zatorowo-zakrzepowymi, a także zaćmą wtórną (w takich przypadkach wykonują kapsulotomię tylną laserem Yag).

Godne uwagi jest także warszawskie Centrum Mikrochirurgii Oka Laser klinika prof. Jerzego Szaflika – klinika, w której od lutego 2013 roku wykonuje się korekcję laserową przy użyciu separatora EBK. To nowoczesny ośrodek, w którym pracuje wykwalifikowany zespół medyczny. Jako pierwsi w Polsce przeprowadził zabieg Epi-Lasik z mikrokeratomem Moria. Obecnie wykonuje operacje typu Lasek, SBK-Lasek (w którym odseparowanie rogówki trwa 3 sekundy), Lasik oraz metody łączone z topografią rogówki. Zabiegi przeprowadza właściciel Centrum, prof. dr hab. n. med. Jerzy Szaflik, oraz zespół doświadczonych lekarzy, do których należy, m.in., dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek oraz dr n. med. Justyna Izdebska.

Laserowe zabiegi korekcji wad wzroku w polskich klinikach okulistycznych

W Olsztynie znajduje się jeden z najnowocześniejszych ośrodków diagnostyki i mikrochirurgii okulistycznej w Polsce – Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka LENS. Gabinety kliniki są wyposażone w specjalistyczną aparaturę medyczną do zabiegów okulistycznych (m.in. konfokalny skaningowy oftalmoskop laserowy GDX Vcc i perymetr Matrix firmy Zeiss), a personel złożony z doświadczonych lekarzy zapewnia pacjentom pełną diagnostykę schorzeń okulistycznych oraz leczenie chirurgiczne na najwyższym poziomie. Założycielem placówki jest dr n. med. Sławomir Zalewski, specjalista z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. Wykonuje zabiegi chirurgiczne zaćmy i jaskry, zajmuje się także chirurgią witreoretinalną (powikłania cukrzycy, odwarstwienia siatkówki oraz choroby plamki żółtej).

Na nowoczesne zabiegi laserowe mogą liczyć także pacjenci katowickiej kliniki EuroMedic. W jej Oddziale Okulistycznym pomoc uzyskają cierpiący na jaskrę i zapalenie spojówek oraz osoby z zezem. Prócz zabiegów laserowych specjaliści ośrodka zajmują się również przeprowadzaniem witrektomii, wtórnymi wszczepami sztucznych soczewek z fiksacją twardówkową, a także naszyciem błony owodniowej. Kierownikiem oddziału jest dr n. med. Ewa Nita, zaś w skład personelu wchodzą wykwalifikowani lekarze, tacy jak: dr n. med. Krzysztof Ochalik oraz dr n. med. Andrzej Wróbel.

Pełen wachlarz laserowych zabiegów z zakresu okulistyki oferuje również poznańskie Centrum Św. Jerzego. Pracownię laseroterapii prowadzi lek. med. Krzysztof Zawieja, prócz niego w klinice pracuje również dr n. med. Krzysztof Załęcki, specjalista w leczeniu jaskry i zaćmy. Pacjenci Centrum mogą poddać się tu zabiegowi irydotomii i kapsulotomii systemem YAG, laseroterapii panretinalnaej siatkówki, w ośrodku przeprowadza się również fotokoagulację zmian zwyrodnieniowych siatkówki.

Pacjenci z krótkowzrocznością, nadwzrocznością bądź astygmatyzmem mogą skorzystać z bogatej oferty Kliniki okulistycznej dr Jan Witkiewicz. Mieści się w Przemyślu i prócz zabiegów laserowych systemem Lasik i Lasek proponuje chorym także operację polegającą na wszczepieniu soczewek korekcyjnych do oka obarczonego wadą. Producentem soczewek jest holenderska firma Ophtec.

Laserowa korekcja wad wzroku w Polsce

Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa

W naszym kraju przybywa nowoczesnych klinik specjalizujących się w zabiegach okulistycznych. Lekarze posługują się zaawansowanym technologicznie sprzętem, dzięki którym przeprowadzane przez nich operacje trwają jedynie kilka minut i są zupełnie bezbolesne. Zachęceni jakością usług, coraz częściej polskie kliniki odwiedzają pacjenci z Niemiec, Szwecji, krajów skandynawskich i innych państw. U nas zapłacą mniej niż u siebie, a leczenie często łączą ze zwiedzaniem pięknych rejonów Polski.

Laserowa korekcja wad wzroku - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 2 000 zł do 4 900 zł
  • Łódź od 2 300 zł do 5 000 zł
  • Kraków od 2 050 zł do 3 600 zł
  • Lublin od 1 900 zł do 4 100 zł
  • Poznań od 2 000 zł do 3 145 zł
  • Sopot od 150 zł do 5 000 zł
  • Chorzów od 1 500 zł do 4 500 zł
  • Praga od 13 900 zł do 19 900 zł
  • Bogoria od 2 300 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.