Leczenie nietrzymania moczu (NTM) Bydgoszcz

Synonimy: leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, leczenie inkontynencji, leczenie nietrzymania moczu u kobiet więcej »

Filtruj wyniki
Bydgoszczul. Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a

Szpital Świętego Łukasza

ocena 4.5 / 5 (44 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
  • Leczenie nietrzymania moczu u kobiet z wykorzystaniem minisy... 5 000 zł
  • Wszczepienie sztucznego zwieracza cewki moczowej żeńskiej od 38 500 zł
  • Leczenie nadczynności pęcherza moczowego botoksem u kobiet 3 500 zł
  • Leczenie nietrzymania moczu u kobiet metodą Burcha 7 500 zł
  • Konsultacja ginekologiczna (przedzabiegowa)  200 zł

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Leczenie nietrzymania moczu (NTM) Bydgoszcz - informacje

Lek. med. Jacek Szyperski Lek. med. Jacek Szyperski

Wysiłkowe nietrzymanie moczu, naglące nietrzymanie moczu i mieszane nietrzymanie moczu – to trzy typy tej choroby. I choć problem może pojawić się w każdym wieku, najczęstszą przyczyną NTM są zabiegi urologiczne, poród i menopauza, stanowiąc problem zarówno psychologiczny, jak i higieniczny. Z uwagi na statystyki, których dane wskazują, iż dolegliwości doświadcza łącznie 5% populacji – 28% kobiet i 10% mężczyzn – choroba ma również charakter społeczny.

Uroginekologia – sposób na słaby pęcherz  

W Prywatnym Centrum Ginekologiczno – Położniczym Victoria NZOZ, komfort zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym w zakresie leczenia inkontynencji, odzyskamy dzięki laserowemu zabiegowi MonaLisa Touch™. Centrum powstało w 1999 r. z inicjatywy specjalisty położnictwa i ginekologii – dr n. med. Jerzego Sarapa, byłego Ordynatora Katedry i Kliniki Położnictwa i Chorób Kobiecych w Bydgoszczy, a obecnie kierownika Centrum. Placówka, w zakresie usług, oferuje również nowoczesną diagnostykę położniczą, ginekologiczną i onkologiczną.

W operacyjnym oraz małoinwazyjnym leczeniu zaburzeń urologicznych, m.in. nietrzymania moczu, specjalizuje się Prywatny Gabinet Urologiczny lek. med. Wiesława Jaskulskiego. Diagnostyka, która jest tu podstawą wywiadu obejmuje m.in. USG układu moczowego z oceną zalegania moczu po mikcji, cysto-uretroskopię oraz badanie uroflometryczne. Pełne rozpoznanie warunkuje dalsze leczenie w warunkach ambulatoryjnych bądź hospitalizację, a wszystkie procedury zabiegowe odbywają się w nowoczesnej sali operacyjnej. W Gabinecie istnieje możliwość ratalnego finansowania zabiegów w systemie MediRaty. 

Operacyjne leczenie wysiłkowego NM z zastosowaniem syntetycznej taśmy (TOT, TVT, Mini Arc Precise) oraz rehabilitację urologiczną z ćwiczeniami mięśni dna miednicy i ich elektrostymulacją, oferuje w zakresie prywatnej praktyki, specjalista urolog FEBU, lek. med. Daniel Lewczak. Dodatkową metodą terapii jest Urolastic – ostrzykiwanie cewki moczowej substancjami obliterującymi. Kwalifikacje do zabiegu poprzedzają badania diagnostyczne m.in. USG transrektalne, badania urodynamiczne oraz w zakresie chorób nowotworowych układu moczowego.

Wstydliwego problemu w nieinwazyjny sposób – laserową metodą IncontiLase – pozbędziemy się także w Osielsku koło Bydgoszczy, w Szpitalu Eskulap . Zabieg wykorzystuje funkcję smooth mode, w jaką wyposażony jest laser Er-YAG firmy Fotona w celu poprawy kontroli nad czynnościami fizjologicznymi, a przeprowadza go dr n. med. Joanna Kłyszejko – Molska, która specjalizuje się w małoinwazyjnych metodach leczenia ginekologicznego. Zabieg, który poprzedza konsultacja ginekologiczna, nie jest wykonywana w ramach refundacji przez NFZ. Ubezpieczenia honorowane przez placówkę na kwalifikacje i operacje to: medica, PZU, Luxmed i Ipa.

Centrum Medyczne Ikar  świadczy usługi w ramach m.in. Opieki Zdrowotnej, poradni specjalistycznych oraz rehabilitacji. Problem nietrzymania moczu u kobiet w poradni urologicznej skonsultujemy w placówkach: na ul. Fromborskiej 18 – z urologiem i chirurgiem ogólnym, dr n. med. Jerzym Siekierą oraz na ul. Szubińskiej 32 – z urologiem FEBU, dr n. med. Marcinem Miklasem. Poradnia urologiczna dysponuje zapleczem diagnostycznym w postaci laboratorium, pracowni RTG i USG. W związku z tym, iż placówka działa wyłącznie na zasadach komercyjnych, nie jest wymagane skierowanie.

W leczeniu chorób układu moczowego oraz narządów płciowych specjalizuje się zlokalizowane w Śródmieściu, Centrum Diagnostyki i Terapii Schorzeń Urologicznych Alfa-Med Urologia. Pełna diagnostyka USG oraz laboratoryjna, pozwala zaproponować dalsze leczenie NTM z zastosowaniem nowoczesnych, mało inwazyjnych metod  takich, jak syntetyczne taśmy TOT, odpowiednio dobrane do rodzaju i stopnia zaawansowania choroby.  Kadrę stanowią: specjalista urolog FEBU, lek. med. Paweł Niwiński oraz specjalista urolog, chirurg, lek. med. Wiesław Jaskulski.

Koszty laserowego leczenia NTM w Bydgoszczy i w Kanadzie

Lek. med. Jacek Szyperski Lek. med. Jacek Szyperski

Za leczenie laserowe IncontiLase w Klinice Reflex Medical w Mississauga (w południowym Ontario), za jeden zabieg zapłacimy 1399 $ (4756 zł), przy czym pełna terapia zakłada maksymalnie 3 sesje. To ponad dwukrotna wartość zabiegu w kraju. 

 

Usługa leczenie nietrzymania moczu (ntm) w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez urologa, ginekologa-położnika i ginekologa.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie nietrzymania moczu (ntm) w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska