Leczenie żylaków nóg Radom

Żylaki można usunąć na wiele sposobów, m.in. z użyciem lasera, pary wodnej oraz fal radiowych. Najlepszą dla danego pacjenta metodę leczenia wybiera specjalista po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badań diagnostycznych. Oto lista 3 klinik w Radomiu, w których można zasięgnąć porady lekarza i usunąć żylaki nóg.

Usuwanie żylaków nóg w Radomiu - informacje

Żylaki kończyn dolnych to nie tylko problem kosmetyczny, ale przede wszystkim objaw choroby, jaką jest przewlekła niewydolność żylna (PNŻ). Schorzenie rozwija się wskutek długotrwałego poszerzenia żył i wzrostu ciśnienia w naczyniach, co z czasem doprowadza do nieodwracalnego skręcenia żył i destrukcji ich ścian, powodując refluks żylny i dalszy wzrost nadciśnienia żylnego. Leczenie żylaków zależy od stopnia zaawansowania choroby i obejmuje metody zachowawcze (np. rajstopy uciskowe), farmakologiczne oraz zabiegowe (małoinwazyjne lub chirurgiczne), których celem jest usunięcie niewydolnych żył. Procedury z zakresu leczenia żylaków przeprowadza specjalista chirurgii naczyniowej lub chirurg ogólny.

Metody leczenia żylaków kończyn dolnych w Radomiu

Leczenie żylaków kończyn dolnych w Radomiu oferuje m.in. Centrum Medyczne Terpiłowski. Placówka powstała w 2016 roku jako nowa formuła dotychczasowej praktyki lekarskiej doktora Tomasza Terpiłowskiego, specjalisty chirurgii naczyniowej i ogólnej oraz flebologa. Centrum specjalizuje się w diagnostyce USG Doppler układu żylnego i kompleksowym, małoinwazyjnym leczeniu żylaków kończyn dolnych metodą laserową (laserowy zabieg endożylny ELVeS Radial). W ofercie Centrum znajdują się również zabiegi skleroterapii, klejenia żylaków i przezskórnego laserowego zamykania naczynek.

Usługi medyczne w zakresie flebologii świadczy także dr n. med. Wojciech Kowalczewski, specjalista II stopnia chirurgii dziecięcej. Zakres jego praktyki flebologicznej obejmuje diagnostykę (USG Doppler) i leczenie chorób żył, a jakość usług dokumentują certyfikaty, m.in. w zakresie przeprowadzania zabiegów skleroterapii oraz laserowego zamykania niewydolnych żył EVLT. Dr Kowalczewski jest członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.

Usługa leczenie żylaków w Radomiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego i angiologa.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie żylaków nóg w pobliżu Radomia, w miejscowościach: Skarżysko-Kamienna.