Centrum Medyczne Terpiłowski

4,9 / 5  - 168 opinii
Recepcja, poczekalnia CM Terpiłowski Gabinet konsultacyjny CM Terpiłowski Gabinet zabiegowy CM Terpiłowski Recepcja, poczekalnia CM Terpiłowski Gabinet zabiegowy CM Terpiłowski Gabinet konsultacyjny CM Terpiłowski Wygląd zewnętrzny CM Terpiłowski Gabinet zabiegowy CM Terpiłowski Klinika CM Terpiłowski

Opis placówki

Centrum Medyczne funkcjonuje od 2016 roku. Jest kontynuacją dotychczasowej ponad 20-letniej prywatnej praktyki chirurga naczyniowego Tomasza Terpiłowskiego. Zapewniamy pacjentom interdyscyplinarną opiekę medyczną – świadczymy usługi z zakresu m.in. chirurgii naczyniowej i flebologii, położnictwa i ginekologii, proktologii, neurologii, diagnostyki USG, psychodietetyki i laseroterapii. Współpracujemy z wykwalifikowanymi specjalistami, dla których medycyna jest pasją. Sukcesywnie poszerzamy ofertę Centrum poprzez wdrażanie kolejnych nowoczesnych metod oraz podnoszenie kwalifikacji.

W ramach flebologii leczymy chorobę żylakową w różnych stopniach zaawansowania – od tzw. „pajączków” po żylaki z owrzodzeniami goleni. Leczenie zawsze poprzedzamy badaniem USG Doppler Kolor i na tej podstawie wspólnie z pacjentem planujemy dalsze postępowanie. Jeśli to możliwe, stosujemy małoinwazyjne techniki zabiegowe, które skracają okres rekonwalescencji, eliminują dolegliwości bólowe w trakcie i po leczeniu, a co za tym idzie, poprawiają komfort pacjenta. Najczęściej wykonywaną procedurą w naszym Centrum jest laserowy zabieg endożylny ELVeS z wykorzystaniem lasera o długości fali 1470 nm i światłowodu radialnego, co obecnie jest międzynarodowym standardem leczenia niewydolności żylnej. ELVeS stanowi atrakcyjną alternatywę wśród dostępnych metod leczenia żylaków, zwłaszcza dla ludzi aktywnych zawodowo. Procedura polega na zamknięciu niewydolnych głównych żył powierzchownych energią lasera i cechuje się wysoką, 98-procentową skutecznością. Zabieg trwa do 40 minut, jest wykonywany w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent może wrócić do domu po dwóch godzinach po zabiegu. W pierwszej kolejności ustępują lub znacznie zmniejszają się dolegliwości bólowe i obrzęki operowanej kończyny, w ciągu kolejnych 3-4 tygodni zmniejszają się lub zanikają żylaki. Jeżeli pozostaną resztkowe żylaki, w drugim etapie wykonujemy skleroterapię lub miniflebektomię w znieczuleniu miejscowym. Laserowe leczenie żylaków połączone ze skleroterapią dr Tomasz Terpiłowski wykonuje od ponad ośmiu lat. Metoda ta pozwala osiągnąć doskonałe efekty medyczne i kosmetyczne bez pozostawiania widocznych blizn.

Kolejną procedurą stosowaną w leczeniu niewydolności żylnej jest skleroterapia. To bezbolesna, minimalnie inwazyjna metoda leczenia żylaków, polegająca na wstrzyknięciu bezpośrednio do chorego naczynia leku. Rezultatem iniekcji jest zakrzep, zwłóknienie, a następnie zamknięcie naczynia. Skleroterapia piankowa – pianą sklerotyzującą (mieszaniną powietrza i leku) zamykamy większe żyły siateczkowate i żylaki różnego pochodzenia (resztkowe żylaki po zabiegu laserowym ELVeS, nawrotowe żylaki po zabiegach chirurgicznych w przeszłości oraz pojedyncze pierwotne żylaki). W wybranych przypadkach skleroterapię piankową wykonujemy pod kontrolą USG.

Mikroskleroterapia służy do zamykania płynem sklerotyzującym teleangiektazji i wenulektazji, czyli tzw. „pajączków”. Często traktujemy ją jako przygotowanie do laserowego przezskórnego zamykania naczynek laserem Nd:Yag.

Zakres usług obejmuje także klejenie żylaków. Terapia polega na wprowadzeniu specjalnego kleju tkankowego do niewydolnego naczynia pod kontrolą USG. Klej zamyka żyłę i wyłącza z krążenia, a przepływ krwi zostaje skierowany do zdrowych naczyń. Klejenie żylaków to stosunkowo nowa metoda, wprowadzona do flebologii w 2013 roku – wcześniej klej na bazie cyjanoakrylu był stosowany w innych gałęziach medycyny. Sam zabieg jest minimalnie inwazyjny, ogranicza się do jednego lub kilku nakłuć skóry. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, trwa do 30 minut. Stosunkowo wysokie koszty zabiegu powodują, że nadal najpopularniejszą małoinwazyjną metodą leczenia jest laser.

Leczymy pacjentów z miażdżycą tętnic i zakrzepicą żylną. Kwalifikujemy pacjentów do zabiegów wewnątrznaczyniowych (angioplastyka balonowa i stentowanie tętnic szyjnych i innych tętnic obwodowych oraz implantacja stentgraftów w tętniakach aorty) – zabiegi wykonywane są w warunkach Oddziału Chirurgii Naczyniowej.

Świadczymy usługi z zakresu ginekologii: Wykonujemy badania USG narządu rodnego. Diagnozujemy i leczymy choroby układu rozrodczego kobiet i dziewcząt: zaburzenia miesiączkowania, bolesnych menstruacji, zaburzenia okresu około- i pomenopauzalnego oraz zakażeń układu rozrodczego. Oferujemy zachowawcze leczenie torbieli jajników, mięśniaków, endometriozy i nadżerek. W znieczuleniu usuwamy zmiany sromu, pochwy i szyjki macicy. Oferta Centrum obejmuje również profilaktykę przeciwnowotworową, w tym badanie cytologiczne. Nasze pacjentki mogą liczyć na doradztwo i odpowiedni dobór antykoncepcji.

Z zakresu położnictwa proponujemy: prowadzenie ciąży fizjologicznej i powikłanej. Pani Doktor Limanin zajmuje się ciążami zagrożonymi poronieniem lub porodem przedwczesnym, prowadzi ciąże u pacjentek obciążonych cukrzycą i nadciśnieniem. Ma duże doświadczenie i kwalifikacje, potwierdzone certyfikatami PTG i brytyjskiego FMF, w USG wszystkich trymestrów ciąży. Nowej generacji aparat USG umożliwia wykonywanie badań USG 3D/4D. Do oferty gabinetu należy pełna diagnostyka prenatalna już od I trymestru ciąży. Wykonujemy z krwi ciężarnej badania NIFTY dla oceny ryzyka wystąpienia wad genetycznych płodu oraz SANCO Test RDH do oceny ryzyka konfliktu serologicznego.

Z zakresu prężnie rozwijającej się dziedziny ginekologii endokrynologicznej i niepłodności proponujemy: leczenie trądziku hormonozależnego, leczenie hirsutyzmu oraz nieprawidłowych poziomów prolaktyny, zaburzeń miesiączkowania, braku owulacji, niewydolności II fazy cyklu.

W ramach diagnostyki niepłodności wykonujemy min. zabieg bezbolesnej oceny drożności i funkcji jajowodów z użyciem kontrastu.

Świadczymy usługi z zakresu proktologii. Zajmujemy się małoinwazyjnym, laserowym leczeniem hemoroidów i przetok okołoodbytniczych. Terapia polega na zrekonstruowaniu anatomii odbytu przez obkurczenie naczyń zasilających hemoroid. Podczas jednego zabiegu guzek krwawniczy (żylak odbytu, hemoroid) kurczy się o około 30%, a w ciągu kolejnych 6 tygodni następuje dalsze jego obkurczanie. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa kilka minut.

W ramach laseroterapii laserem neodymowo-yagowym (Nd:Yag 1064nm) wykonujemy zabiegi przezskórnego zamykania naczynek na twarzy i nogach, ujędrniania skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz leczenia grzybicy paznokci. Ponadto przeprowadzamy depilację laserową ciemnych włosów.

Wykonujemy zabiegi mezoterapii igłowej, która polega na wprowadzaniu do skóry za pomocą mikroigły kwasu hialuronowego, substancji odżywczych (witamin, aminokwasów, mikroelementów) lub peptydów biometrycznych, co prowadzi do odmładzania i wygładzania skóry.

Diagnostyka obrazowa w Centrum to badania USG Doppler tętnic szyjnych, kręgowych i naczyń kończyn, a także USG narządów jamy brzusznej, piersi, jąder, tarczycy, węzłów chłonnych czy ślinianek.

Udzielamy porad neurologicznych. W ramach specjalistycznych konsultacji lekarz neurolog diagnozuje i zaleca dalsze postępowanie w chorobach centralnego i obwodowego układu nerwowego. Do gabinetu mogą zgłaszać się osoby cierpiące z powodu migren, dolegliwości bólowych kręgosłupa czy zawrotów głowy. Specjalista neurologii prowadzi pacjentów po udarach mózgu, z stwardnieniem rozsianym, chorobą Parkinsona, padaczką i innymi schorzeniami.

Oferujemy konsultacje z zakresu psychodietetyki. Zakres usług obejmuje analizę składu ciała oraz ustalenie indywidualnego planu żywieniowego. Naszego specjalistę cechuje holistyczne podejście do procesu odchudzania. Osobną grupę pacjentów stanową osoby z anoreksją.

Zapraszamy do skorzystania z usług Centrum.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

 • Voluson S6 BT16 GE Healthcare – najnowszej generacji aparat do badań USG o szerokim zastosowaniu w medycynie. Sprzęt wykorzystywany jest do badań położniczo-ginekologicznych (USG ciąży, USG narządu rodnego, ocena owulacji), USG narządów jamy brzusznej, tarczycy, piersi, USG Doppler tętnic i żył oraz innych narządów.

 • ELVeS Radial™ – laser diodowy do wewnątrzżylnej ablacji. Wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu żylaków kończyn, hemoroidów i przetok okołoodbytniczych.

 • GentleYAG Pro Syneron-Candela – laser neodymowo-yagowy. W naszym Centrum znajduje zastosowanie w trakcie zabiegów zamykania naczynek twarzy i nóg, ujędrniania skóry oraz leczenia grzybicy paznokci.

Udogodnienia dla pacjentów

 • Komfortowe wnętrza – powstałe w 2016 roku Centrum zaprasza do nowocześnie wyposażonych gabinetów.

 • Przyjazna atmosfera – pacjenci mają gwarancję przyjaznej, kameralnej atmosfery na każdym etapie wizyty w placówce.

 • Wiedza i doświadczenie – współpracujemy z osobami posiadającymi wieloletnie doświadczenie zawodowe, będącymi pasjonatami swojej pracy.

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w Centrum Medyczne Terpiłowski w Radomiu.

Konsultacje

Chirurgia ogólna

Ortopedia

Ginekologia

Antykoncepcja

Chirurgia naczyniowa i flebologia

Medycyna regeneracyjna

Leczenie niepłodności

Medycyna estetyczna

Diagnostyka i badania

Ważna informacja

Prezentowany cennik Centrum Medyczne Terpiłowski jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka,

Więcej o usługach w Centrum Medyczne Terpiłowski

W ofercie Centrum znajdują się badania diagnostyczne, leczenie zachowawcze oraz zabiegowe. W razie potrzeby podjęcia leczenia chirurgicznego w trosce o bezpieczeństwo i komfort pacjenta przeprowadzane są minimalnie inwazyjne zabiegi, które nie wyłączają na dłużej z codziennej aktywności. Zakres usług placówki obejmuje m.in. laseroterapię żylaków kończyn dolnych, hemoroidów (guzków krwawniczych), grzybicy oraz szeregu innych schorzeń.

Centrum specjalizuje się w chirurgii naczyniowej i ginekologii, do jego oferty wchodzą również konsultacje i zabiegi z zakresu proktologii, neurologii oraz psychodietetyki.

Pełną listę świadczonych usług znajduje się w poniższym cenniku:

Opinie z internetu

Placówka CM Terpiłowski została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 4.9 w skali 5 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 168 opinii użytkowników z 3 różnych źródeł internetowych.

4,9

168 ocen
(z 3 źródeł)
4,6 / 5  (9 ocen placówki na Google.pl)
5,0 / 5  (12 ocen placówki na Facebook.pl)
5,0 / 5  (147 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Lek. Anna Niemiec jest absolwentką Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Od 2008 roku posługuje się tytułem specjalisty neurologii. Jest związana zawodowo z Oddziałem Neurologicznym i Pododdziałem Udarowym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Sy... więcej »

Zadzwoń: 22 626pokaż numer

mgr Iwona Sidor

magister pielęgniarstwa

Mg Iwona Sidor jest absolwentką Wydziału Pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Posiada specjalizację z zakresu pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. W przeszłości pracowała w Oddziale Intensywnej Opieki Kardiologicznej... więcej »

Zadzwoń: 22 626pokaż numer

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w CM Terpiłowski.

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

22 626pokaż numer
(czynny dzisiaj w godz. 11:00 - 18:00)

Adres placówki

Centrum Medyczne Terpiłowski
ul. Wernera 5 20
26-610 Radom

Godziny otwarcia

 • poniedziałek18:00-11:00
 • wtorek18:00-11:00
 • środa18:00-11:00
 • czwartek18:00-11:00
 • piątek18:00-11:00
 • sobotanieczynne
 • niedzielanieczynne

Dojazd

Centrum Medyczne Terpiłowski mieści się w budynku obok Archiwów Państwowych. Przychodnia znajduje się na pierwszym piętrze, winda jest dostępna w klatce schodowej w lewym skrzydle budynku obok lodziarni Mleczna (proszę wybrać na domofonie 20#). Od Dworca PKP dzieli nas dystans 2 km. W pobliżu zlokalizowany jest przystanek autobusowy.

Prosimy o telefoniczne umawianie wizyt:
od poniedziałku do piątku, od godz. 11.00 do 18.00