Mama i Ja - Centrum Zdrowia

poniedziałek
9:00 - 21:00
wtorek
9:00 - 21:00
środa
9:00 - 21:00
czwartek
9:00 - 21:00
piątek
9:00 - 21:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Wnętrza, wystrój Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Wygląd zewnętrzny Mama i Ja Wygląd zewnętrzny Mama i Ja Recepcja, poczekalnia Mama i Ja Wnętrza, wystrój Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Kadra Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Oferta, ćwiczenia, zabiegi Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Oferta, ćwiczenia, zabiegi Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Oferta, ćwiczenia, zabiegi Mama i Ja Gabinet konsultacyjny Mama i Ja Sala do ćwiczeń Mama i Ja Sala do ćwiczeń Mama i Ja Sala do ćwiczeń Mama i Ja Sala do ćwiczeń Mama i Ja Sala do ćwiczeń Mama i Ja Sala do ćwiczeń Mama i Ja Oferta, ćwiczenia, zabiegi Mama i Ja Oferta, ćwiczenia, zabiegi Mama i Ja Oferta, ćwiczenia, zabiegi Mama i Ja Oferta, ćwiczenia, zabiegi Mama i Ja Oferta, ćwiczenia, zabiegi Mama i Ja Oferta, ćwiczenia, zabiegi Mama i Ja Oferta, ćwiczenia, zabiegi Mama i Ja Pokój, sala dla pacjentów Mama i Ja Pokój, sala dla pacjentów Mama i Ja Aparatura, sprzęt zabiegowy Mama i Ja Aparatura, sprzęt zabiegowy Mama i Ja Aparatura, sprzęt zabiegowy Mama i Ja Recepcja, poczekalnia Mama i Ja Recepcja, poczekalnia Mama i Ja Recepcja, poczekalnia Mama i Ja Recepcja, poczekalnia Mama i Ja Recepcja, poczekalnia Mama i Ja Recepcja, poczekalnia Mama i Ja Wnętrza, wystrój Mama i Ja Wygląd zewnętrzny Mama i Ja Wygląd zewnętrzny Mama i Ja Wygląd zewnętrzny Mama i Ja Wygląd zewnętrzny Mama i Ja Mama i Ja - Centrum Zdrowia - logo

Informacje ogólne o Mama i Ja

Wrocławskie Centrum Zdrowia Mama i Ja to placówka medyczna, która od 2011 roku oferuje świadczenia zdrowotne dla kobiet w każdym wieku oraz ich dzieci.

Wiemy, jak ważne jest dbanie o zdrowie już w czasie ciąży, dlatego oferujemy pełen zakres badań prenatalnych wykonywanych przez doświadczonych lekarzy certyfikowanych przez Fetal Medicine Foundation (FMF), która regularnie ocenia wyniki badań naszych specjalistów, oraz przez Sekcję Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Nasza specjalistyczna pracownia nieinwazyjnej diagnostyki prenatalnej jest wyposażona w wysokiej klasy sprzęt – aparat ultrasonograficzny Voluson 8 oraz aparat Kryptor. Jesteśmy jedyną placówką we Wrocławiu, która posiada własny aparat (Kryptor) do oznaczania poziomu białka PAPP-A oraz poziomu ßhCG, nieodzowny w ocenie ryzyka występowania wad genetycznych u płodu w pierwszym trymestrze ciąży. W naszej placówce wykonujemy pełne badania dla pierwszego trymestru ciąży, na które składają się jeszcze badania biochemiczne i ultrasonograficzne. Między 11 a 14 tygodniem ciąży lekarz dokonuje oceny przezierności fałdu karkowego (NT) i obecności kości nosowej (NB), które pozwalają oszacować ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u dziecka.

W drugim i trzecim trymestrze wykonywane są kolejne badania ultrasonograficzne. Między 18 a 23 t. c. dokonuje się oceny anatomii płodu, natomiast między 28 a 32 t. c. – ocenia pięć parametrów biofizycznych (ruchy płodu oraz ruchy oddechowe, ilość płynu owodniowego, czynność serca płodu (FHR) oraz ocenę napięcia mięśniowego dziecka).

W celu wykrycia nieprawidłowości i przy podejrzeniu chorób takich jak Zespół Downa, Edwardsa oraz Patau wykonujemy na podstawie próbki krwi matki nieinwazyjne testy prenatalne: NIFTY (Non-invasive Fetal Trisomy Test), test Harmony oraz IONA. Pozwalają one w sposób nieinwazyjny ocenić ryzyko wystąpienia chorób genetycznych.

W Centrum Zdrowia Mama i Ja stawiamy na wczesne wykrywanie chorób, które znacznie zwiększa szansę leczenia. W ramach zaawansowanej diagnostyki ginekologicznej nasi specjaliści wykonują badania umożliwiające ustalenie ryzyka wystąpienia schorzeń układu rozrodczego pacjentek i podjęcie właściwego leczenia.

W naszej placówce wykonujemy badanie kolposkopii diagnostycznej, które pozwala ocenić lekarzowi różne zmiany nabłonka w okolicach warg sromowych, w pochwie i na szyjce macicy oraz wykluczyć ewentualność zmian nowotworowych lub odpowiednio wcześnie je zdiagnozować. W przypadku nieprawidłowości lekarze wykonują zabieg konizacji szyjki macicy metodą LEPP, która polega na wykorzystaniu prądu o niskiej częstotliwości i daje możliwość usunięcia nieprawidłowej tkanki w sposób szybki i bezpieczny dla pacjentki.

W celu oceny kształtu jamy macicy i stanu błony śluzowej macicy oraz pobrania do dalszych badań histopatologicznych wycinków celowanych wykonujemy histeroskopię diagnostyczną połączoną z biopsją. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości (polipy, zrosty) istnieje możliwość usunięcia ich już w trakcie badania, a jeśli zmiany są zbyt rozległe (duże polipy endometrialne, mięśniaki podśluzówkowe), pacjentki są kierowane na zabieg histeroskopii operacyjnej.

W naszej placówce wykonujemy również inne zabiegi ginekologiczne, w tym krioterapię szyjki macicy (leczenie nadżerki) oraz wszelkich zmian w okolicach sromu; waporyzację, czyli odparowanie zmian na szyjce macicy i sromie laserem CO2, a także bezkrwawe i bezbolesne usuwanie zmian, kłykcin sromu czy brodawek.

Centrum Zdrowia Mama i Ja oferuje najmłodszym pacjentom szereg zabiegów chirurgicznych wykonywanych w warunkach ambulatoryjnych przez doświadczonego specjalistę ortopedii i traumatologii oraz chirurgii dziecięcej dr n. med. Leszka Majchrowskiego. Doktor Majchrowski wycina pojedyncze zmiany skórne i znamiona barwnikowe w znieczuleniu miejscowym oraz pojedyncze zmiany takie jak kaszaki, tłuszczaki i włókniaki oraz brodawki. Po zabiegach wszystkie tkanki podlegają badaniom histopatologicznym. W znieczuleniu miejscowym doktor wykonuje nacięcie i drenaż tkanki podskórnej (ropnia, czyraka czy zastrzału) oraz ma możliwość usunięcia ciała obcego. Zajmuje się również leczeniem chirurgicznym wrastającego paznokcia, usuwaniem płytki paznokciowej czy kleszcza, a także szyciem i oczyszczaniem drobnych ran oraz zdejmowaniem szwów (lub gipsu) i zmianą opatrunku. Zabiegi wymagające znieczulenia miejscowego są wykonywane u dzieci powyżej 10 roku życia.

Nowością w naszej placówce jest zabieg udrażniania kanalików łzowych, który wykonuje doświadczony okulista lek. med. Monika Żynda-Szwarczyńska.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Centrum Zdrowia Mama i Ja posiada w swoim wyposażeniu niezbędną aparaturę medyczną, pozwalającą na przeprowadzenie szeregu zabiegów i badań diagnostycznych. W naszej placówce znajduje się, między innymi:

  • aparat ultrasonograficzny Voluson E8 Expert z opcją elastografii i funkcją badań w 3D i 4D, wykorzystywany do badań prenatalnych,
  • aparat KRYPTOR firmy Brahm do oznaczania poziomów ßhCG oraz białka PAPP-A w badaniach prenatalnych. Jesteśmy jedyną przychodnią we Wrocławiu, która posiada w swoim wyposażeniu ten przyrząd,
  • histeroskop diagnostyczno-zabiegowy o dużej rozdzielczości obrazu Full HD  do jeszcze dokładniejszej diagnostyki i leczenia schorzeń jamy macicy. Aparat jest wyposażony w tor wizyjny, prócz tego ma możliwość archiwizacji obrazu,
  • wideokoloskopy do diagnostycznych badań koloskopowych z opcją archiwizacji obrazu.

Udogodnienia dla pacjentów

Centrum Zdrowia Mama i Ja to nowoczesna placówka medyczna powstała z myślą o świadczeniu usług zdrowotnych pacjentkom na różnych etapach ich życia, a także ich dzieciom. To z myślą o naszych przyszłych pacjentach stworzyliśmy różne udogodnienia takie jak:

  • w pełni wyposażona sala zabiegowa, gdzie pacjenci mogą się poddać badaniom diagnostycznym i zaplanowanym zabiegom,
  • sala pozabiegowa – służąca chorym do wypoczynku po wykonanych zabiegach oraz nadzorowaniu stanu ich zdrowia przez personel medyczny,
  • kącik zabaw dla dzieci, aby nasi najmłodsi pacjenci nie nudzili się podczas oczekiwania na wizytę. Mają do dyspozycji oddzielny kącik zabaw, gdzie znajdują się m.in. kredki i kolorowanki,
  • świeża kawa – miłośnikom tego napoju oferujemy świeżo parzoną kawę z naszych ekspresów dostępnych w całym budynku Centrum Zdrowia,
  • aktualna prasa – w oczekiwaniu na wizytę pacjenci mogą przeglądać aktualną prasę,
  • klimatyzacja – pomieszczenia, gdzie pacjenci oczekują na wizyty, są wyposażone w urządzenia klimatyzacyjne.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska