ocena 5.0 / 5 (1 opinia pacjentów Tourmedica) - zobacz opinie »
poniedziałek
9:00 - 20:00
wtorek
9:00 - 20:00
środa
9:00 - 20:00
czwartek
9:00 - 20:00
piątek
9:00 - 20:00
sobota
9:00 - 14:00
niedziela
nieczynne
Recepcja, poczekalnia Medgart Centrum Medyczne Gabinet konsultacyjny Medgart Centrum Medyczne Wygląd zewnętrzny Medgart Centrum Medyczne Recepcja, poczekalnia Medgart Centrum Medyczne Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medgart Centrum Medyczne Gabinet konsultacyjny Medgart Centrum Medyczne Gabinet konsultacyjny Medgart Centrum Medyczne Gabinet konsultacyjny Medgart Centrum Medyczne Gabinet konsultacyjny Medgart Centrum Medyczne Oferta, ćwiczenia, zabiegi Medgart Centrum Medyczne Recepcja, poczekalnia Medgart Centrum Medyczne Recepcja, poczekalnia Medgart Centrum Medyczne Medgart Centrum Medyczne - logo

Informacje ogólne o Medgart Centrum Medycznym

Centrum Medyczne Medgart to placówka oferująca swoim pacjentom usługi w zakresie poradnictwa z kilku dziedzin: chirurgii onkologicznej, neurochirurgii i leczenia żywieniowego, gastroenterologii i leczenia bólu oraz psychiatrii i psychologii. Ośrodek powstał z inicjatywy lekarzy i stanowi odpowiedź na potrzebę kompleksowej, wieloaspektowej terapii schorzeń tak, by działania poszczególnych specjalistów mogły się wzajemnie uzupełniać, osiągając najlepsze efekty.

W Centrum Medycznym Medgart na profesjonalną pomoc liczyć mogą osoby zmagające się z chorobą nowotworową. Przygotowujemy pacjentów do leczenia onkologicznego, sprawujemy nad nimi opiekę po zabiegach, a także przeprowadzamy konsultacje w celu dobrania najlepszej metody leczenia w zaawansowanej chorobie nowotworowej. W naszej placówce istnieje również możliwość kwalifikacji do procedury HIPEC (Dootrzewnowej Chemioterapii Perfuzyjnej w Hipertermii), która pozwala na uzyskanie dobrych i bardzo dobrych wyników leczenia przerzutów do otrzewnej. Poradnictwo w tym zakresie prowadzi dr hab. n. med. Tomasz Jastrzębski, który jako pierwszy wprowadził tę metodę do Polski.

W Centrum Medycznym Medgart znajduje się Poradnia Leczenia Żywieniowego, która kwalifikuje i przygotowuje pacjentów do żywienia poza- i dojelitowego. Oferujemy również możliwość prowadzenia żywienia dojelitowego w warunkach domowych, które obejmuje wyposażenie w sprzęt medyczny, preparaty żywieniowe oraz wizyty kontrolne lekarza i pielęgniarki. Nasz wykwalifikowany specjalista ustala zalecenia i sposoby żywienia osób w trakcie leczenia onkologicznego i po rozległych zabiegach operacyjnych.

W naszej placówce przeprowadzamy szeroką gamę zabiegów ambulatoryjnych, w tym m.in. wycinanie znamion, guzów tkanki podskórnej i skóry oraz nienowotworowych guzów piersi. Wykonujemy biopsje chirurgiczne węzłów chłonnych, a także biopsje gruboigłowe guzów piersi i tkanki podskórnej.

Centrum Medyczne Medgart jest wyposażone w specjalistyczny sprzęt, który pozwala zatrudnionym w ośrodku wielokrotnie nagradzanym i uznanym lekarzom o imponującej wiedzy i doświadczeniu przeprowadzać procedury diagnostyczne oraz pomagać pacjentom zmagającym się z dolegliwościami.

Misją równie ważną co opieka i leczenie osób chorych jest dla nas profilaktyka, dlatego wszystkich, którzy troszczą się o stan swojego zdrowia, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej placówki.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Lekarze Centrum Medycznego Medgart przyjmują w przestronnych, klimatyzowanych gabinetach wyposażonych w nowoczesny sprzęt niezbędny do wykonywania wszystkich zabiegów z oferty placówki. W naszym ośrodku dysponujemy, między innymi, aparatem elektrochirurgicznym, który stanowi bezpieczną i efektywną alternatywę dla tradycyjnego skalpela – procedury z jego zastosowaniem wiążą się z mniejszymi dolegliwościami pooperacyjnymi dla pacjenta.

Na wyposażeniu placówki znajduje się również dermatoskop, służący do bezinwazyjnej oceny zmian skórnych i wykrywania nowotworów. Badanie z jego zastosowaniem pozwala zminimalizować ryzyko zachorowania na raka skóry, a także zdiagnozować chorobę we wczesnym stadium, w którym można ją wyleczyć.

W Centrum Medycznym Medgart posiadamy również urządzenie do wykonywania biopsji gruboigłowej, stosowane w diagnostyce guzów piersi i tkanki podskórnej. Badanie pozwala pobrać ilość tkanki wystarczającą do postawienia diagnozy na temat natury guza i podjęcia decyzji dotyczącej dalszego postępowania z pacjentem, w tym odpowiedniego sposobu leczenia.

Udogodnienia dla pacjentów

Celem Centrum Medycznego Medgart jest dostarczanie najlepszej jakości usług medycznych w miłej i przyjaznej atmosferze. Naszym priorytetem jest komfort i wygoda pacjentów, dlatego przygotowaliśmy dla nich kilka udogodnień:

  • przestronne, klimatyzowane gabinety – lekarze przeprowadzają konsultacje i zabiegi w nowoczesnych, dobrze zaopatrzonych gabinetach mieszczących się w nowo wybudowanym budynku wyposażonym w windę
  • telefoniczną i internetową rejestrację – w trosce o cenny czas naszych pacjentów zadbaliśmy o możliwość umówienia się na wizytę za pośrednictwem telefonu lub formularza internetowego
  • własny sklep medyczny – potrzebne artykuły medyczne można zakupić na miejscu, w sklepie usytuowanym w jednym z pomieszczeń należących do naszego Centrum.

Osiągnięcia i certyfikaty Medgart Centrum Medycznego

Zespół Centrum Medycznego Medgart jest złożony z wybitnych specjalistów, których doświadczenie i profesjonalna wiedza zyskują odzwierciedlenie w wyróżnieniach, osiągnięciach oraz certyfikatach.

Dr hab. n. med. Tomasz Jastrzębski wprowadził do Polski nowatorskie rozwiązania medyczne. Jako pierwszy lekarz w kraju wykonał zabieg biopsji węzła wartowniczego w czerniaku oraz węzła wartowniczego w raku piersi metodą barwnikową. Był również pionierem w leczeniu przerzutów do otrzewnej metodą HIPEC: dootrzewnowej chemioterapii perfuzyjnej w hipertermii. Posiada tytuł profesora nadzwyczajnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ponadto jest autorem licznych publikacji naukowych. W 2014 roku został laureatem prestiżowego konkursu „Profesjonaliści” organizowanego przez magazyn Forbes.

Z kolei Profesjonalistą Forbesa w kategorii Lekarz w roku 2013 został inny spośród przyjmujących w Centrum Medycznym Medgart lekarzy, dr n. med. Kamil Drucis. Potwierdzeniem jego rozległej wiedzy w dziedzinie leczenia chorób nowotworowych jest autorstwo i współautorstwo ponad 91 artykułów naukowych poświęconych temu tematowi.

Wszyscy zatrudnieni w Centrum Medycznym Medgart lekarze rozwijają swoje umiejętności poprzez udział w kursach i szkoleniach.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska