4,3 / 5  - 45 ocen »
Recepcja, poczekalnia Certus NZOZ Oferta, ćwiczenia, zabiegi Certus NZOZ Wygląd zewnętrzny Certus NZOZ Oferta, ćwiczenia, zabiegi Certus NZOZ Oferta, ćwiczenia, zabiegi Certus NZOZ Oferta, ćwiczenia, zabiegi Certus NZOZ Wejście dla niepełnosprawnych NZOZ Certus Certus NZOZ - logo

Informacje ogólne o Certus

CERTUS funkcjonuje na łódzkim rynku medycznym od 2004 roku. Powstał w wyniku połączenia dwóch indywidualnych praktyk lekarskich: gabinetu stomatologicznego i flebologicznego. Dziś jego oferta jest o wiele szersza, a wśród stosowanych technik zabiegowych znajdują się najbardziej efektywne metody bazujące na nowoczesnych urządzeniach.

Dysponujemy m.in. systemami laserowymi (w tym laserem diodowym), USG Color Doppler oraz lampą Bioptron. Głównymi kierunkami działalności naszej placówki są: stomatologia, flebologia oraz chirurgia ogólna. Dzięki nawiązaniu współpracy ze specjalistami z dziedzin pokrewnych możemy oferować pacjentom interdyscyplinarne podejście do ich schorzeń, a co się z tym wiąże – kompleksowe leczenie ich chorób.

Oferujemy bogatą gamę zabiegów z dziedziny stomatologii. Leczymy w znieczuleniu schorzenia zębów i dziąseł, otaczając opieką dorosłych i dzieci. Przeprowadzamy profilaktykę, w ramach której usuwamy osad i złogi kamienia nazębnego (skaling i piaskowanie), a także wykonujemy lakierowanie i lakowanie zębów. Każdemu pacjentowi oferujemy badanie kontrolne z instruktażem higieny jamy ustnej. Odbudowujemy bądź korygujemy nieprawidłową budowę zębów, leczymy nadwrażliwość, zajmujemy się także endodoncją oraz odbudową złamanych koron zębów.

Przeprowadzamy zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, w tym ekstrakcje. W ramach periodontologii wykonujemy kiretaż i leczymy schorzenia przyzębia, natomiast w obrębie stomatologii estetycznej oferujemy m.in. zabiegi wybielania (zęby żywe i martwe). Stosujemy wypełnienia estetyczne. Pacjentom z mniej lub bardziej rozległymi ubytkami w uzębieniu proponujemy szeroki zakres uzupełnień protetycznych. Wśród nich można wymienić korony (porcelanowe, metalowe, akrylanowe, tymczasowe), mosty i protezy (całkowite i częściowe). Oferujemy również szynoprotezy, szyny relaksacyjne oraz wkłady koronowo-korzeniowe.

Udzielamy pomocy osobom borykającym się z przewlekłą niewydolnością żylną, schorzeniami naczyń obwodowych, a także zespołem stopy cukrzycowej. Leczymy owrzodzenie żylakowe podudzi, w zakres świadczonych przez nas usług wchodzi również terapia pacjentów cierpiących z powodu dolegliwości wywołanych przez obrzęki limfatyczne. Oferujemy pomoc w postaci manualnego drenażu limfatycznego oraz terapię z zastosowaniem wyrobów uciskowych.

W ramach usług z dziedziny flebologii oferujemy laserowe usuwanie pajączków naczyniowych oraz zabiegi na żylakach kończyn dolnych z zastosowaniem laseroterapii (EVLT). Żylaki usuwamy również w trakcie klasycznego zabiegu chirurgicznego, wykonując tzw. stripping. Pacjenci z mniej zaawansowaną niewydolnością żylną mogą poddać się w naszym ośrodku zabiegom obliteracji bądź echoskleroterapii.

Zajmujemy się również przeprowadzaniem zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej. Operujemy przepukliny pachwinowe oraz wykonujemy szereg usług w ramach tzw. małej chirurgii (w znieczuleniu miejscowym, w trybie ambulatoryjnym). Należy do nich, między innymi, usuwanie znamion skórnych, kaszaków, tłuszczaków itp. Udzielamy też pomocy pacjentom z problemem wrastających paznokci. Współpracujemy z renomowanymi pracowniami histopatologicznym, co pozwala nam na szybką i pewną ocenę usuniętego materiału.

W obrębie świadczonych przez nas usług znajduje się profilaktyka proktologiczna – przeprowadzamy anoskopię i rektoskopię. Zajmujemy się leczeniem hemoroidów (metodą Barrona), szczeliny odbytu, a także zapalenia, świąd odbytu oraz szeregu innych schorzeń.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

Dobre samopoczucie i komfort pacjentów są dla nas wartością priorytetową. Przykładamy wszelkich starań, by czuli się u nas w pełni swobodnie, otaczając każdą odwiedzającą nas osobę profesjonalną i życzliwą opieką. Z myślą o pacjentach niepełnosprawnych oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich stworzyliśmy wygodny podjazd od strony podwórza. Umożliwiamy także podjechanie samochodem pod same drzwi przychodni (po wcześniejszym porozumieniu z rejestracją).

Naszym kolejnym atutem jest przystosowanie do obsługi osób niepełnosprawnych oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich wszystkich pomieszczeń udostępnionych dla pacjentów. Nasz ośrodek zajmuje odnowiony i całkowicie przebudowany lokal, który spełnia wszystkie przewidziane normy.

Osiągnięcia i certyfikaty Certus

Do naszych licznych osiągnięć należy dobra opinia i zaufanie, jakim darzą nas nasi pacjenci. Stanowi to dla nas ogromną motywację do pracy i dalszego doskonalenia się. Możemy się poszczycić posiadaniem certyfikatu ISO 9001:2008, będącego potwierdzeniem spełniania przez naszą placówkę najbardziej surowych norm jakościowych.

Dysponujemy bogatym wyposażeniem gabinetów, a podczas leczenia wykorzystujemy najnowocześniejsze techniki zabiegowe. Nasz personel systematycznie podwyższa kwalifikacje i zdobywa nowe uprawnienia, dzięki czemu pacjenci mają dostęp do efektywniejszych metod leczenia i zaawansowanej technologicznie aparatury medycznej.

Klinika Certus NZOZ