NZOZ Optimed

poniedziałek
9:00 - 18:00
wtorek
8:00 - 20:00
środa
8:00 - 18:00
czwartek
8:00 - 18:00
piątek
8:00 - 16:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Gabinet NZOZ Optimed Gabinet NZOZ Optimed Gabinet NZOZ Optimed Gabinet NZOZ Optimed Gabinet NZOZ Optimed

Informacje ogólne o NZOZ Optimed

NZOZ Optimed to nowoczesna warszawska klinika świadcząca szeroki zakres usług z dziedziny okulistyki i optyki. Wykwalifikowana kadra medyczna oraz profesjonalne zaplecze diagnostyczno-zabiegowe plasują placówkę w czołówce mazowieckich zakładów leczących schorzenia narządu wzroku. 

Zajmujemy się kompleksowym poradnictwem i leczeniem osób z jaskrą. Wykonujemy badania takie jak pomiar ciśnienia w gałce ocznej (w tym kilkukrotny w ciągu dnia), badamy i oceniamy pole widzenia, kąt przesączenia (gonioskopia) oraz grubość rogówki celem oceny prawidłowego odczytu ciśnienia wewnątrzgalkowego. W zakres świadczonych usług wchodzą procedury, których zadaniem jest określenie ilości włókien nerwowych dochodzących do nerwu wzrokowego oraz ich grubości, co ma wpływ na ocenę zaawansowania jaskry. Zajmujemy się również doradztwem dotyczącym doboru kropli ocznych stosowanych w przypadku jaskry. Przeprowadzamy leczenie schorzenia z zastosowaniem technik laserowych. Wykonujemy zabiegi MLDT (trabekuloplastyka) oraz irydotomii. 

Świadczymy usługi z zakresu diagnostyki i leczenia retinopatii cukrzycowej. Oferujemy regularne badania oka, wykonujemy kolorowe fotografie dna oka, mające na celu jak najlepsze monitorowanie retinopatii, przeprowadzamy także badanie angiografii fluoresceinowej. W zakres usług wchodzą również badania Angio OCT (obrazowanie naczyń siatkówki i naczyniówki przy pomocy tomografii spektralnej) oraz zabiegi laserowe (fotokoagulacja).

Zajmujemy się doborem pomocy optycznych ułatwiających codzienne życie pacjentom chorym na jaskrę, AMD, zaćmę oraz inne schorzenia narządu wzroku (m.in. lupy, okulary lupowe, monokulary, binokulary). W zakresie optyki klinika pomaga dobrać odpowiednie do wady wzroku soczewki kontaktowe i szkła okularowe wraz z dużym wyborem opraw.

Prowadzimy diagnostykę oraz szeroki zakres terapii z zakresu zespołu suchego oka. Wykonujemy specjalistyczne badanie aparatem Oculus 5M – topografię, oceniającą m. in. czas przerwania filmu łzowego, stan gruczołów Meiboma, ilość mikrouszkodzeń w rogówce, oraz indywidualnie dobieramy odpowiednią terapię. Oferujemy fototerapię IPL, termoterapię, zatyczki do dróg łzowych, przygotowanie kropli z surowicy własnej pacjenta oraz zabieg (peeling brzegów powiek) za pomocą urządzenia Blephex.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

 • Tomograf optyczny koherentny OCT – urządzenie służące do laserowego obrazowania i pomiaru tkanek oka.

 • Accutome B-Scan Plus – aparat wykorzystywany w obrazowaniu wewnętrznych struktur oka, służący do celów diagnostycznych w przypadkach patologicznych i traumatycznych zmian w oku.

 • GDx VCC – ZEISS – analizator grubości włókien nerwu wzrokowego, umożliwiający ocenę zaawansowanej jaskry. Działa na zasadzie laserowego obrazowania i pomiaru grubości włókien nerwowych siatkówki oka. Badanie z jego użyciem jest bezkontaktowe i nie wymaga rozszerzania źrenicy.

 • MATRIX 715, HUMPHREY 735 DICON – LD400 – aparatura służąca do analizy i oceny, czy pacjent dostrzega dane przedmioty w zasięgu własnego pola widzenia.

 • Pachymetr P-2200 – aparat wykorzystujący ultradźwięki w pomiarze grubości rogówki (przydatny np. w ocenie przebiegu jaskry).

 • Funduscamera, CANON CF-1 – urządzenie mające zastosowanie w wizualizacji drobnych naczyń krwionośnych. Wykorzystywane m.in. w kwalifikacji na zabiegi laserowe pacjentów z retinopatią cukrzycową;

 • Tonometr aplanacyjny SHIN-NIPPON oraz HAAG-STREIT – aparatura przeznaczona do pomiaru ciśnienia wewnątrz gałki ocznej.

 • IPL LUMENIS M 22 – stosowany m.in. do zmniejszania stanów zapalnych skóry i brzegów powiek, eliminacji infekcji nużeńcowej, stymulacji gruczołów Meiboma.

 • Laser frakcyjny RESUR FX – laser stosowany w szeregu zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, efektywny m.in. w odmładzaniu skóry, likwidacji przebarwień i innych niedoskonałości skórnych.

 • Laser Multi Spot ND:YAG – system laserowy wykorzystywany m.in. w zabiegach zamykania naczyń.

Udogodnienia dla pacjentów

 • Budynek kliniki jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 • Pacjenci oczekujący na wizytę mają możliwość wypicia kawy lub herbaty.

 • Możliwość leczenia okulistycznego w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Pakiety i abonamenty – oferujemy pacjentom specjalne programy planowania oraz badania wczesnych objawów chorób narządu wzroku;

 • Płatność kartą

 • Udogodnienia dla pacjentów obcojęzycznych – posługujemy się językiem angielskim oraz niderlandzkim (holenderskim).

 • Dogodna lokalizacja – klinika znajduje się w sąsiedztwie Ronda Wiatraczna oraz Placu Szembeka. Pacjenci mogą z łatwością dotrzeć do niej z dowolnego punktu miasta, zarówno własnym samochodem, jak i komunikacją miejską.

 • Bezpłatny parking obok kliniki

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska