Operacja palucha koślawego / halluksa Poznań

Synonimy: leczenie operacyjne halluksa, leczenie chirurgiczne palucha koślawego, operacja klasyczna halluxa bez implantu więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacja palucha koślawego / halluksa Poznań - informacje

Operacje przeprowadzane są w Szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej Operacje przeprowadzane są w Szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej

Halluks (łac. hallux) to zwyrodnienie, objawiające się zniekształceniem przedniej części stopy, tzw. koślawym paluchem. Jest to defekt nie tylko kosmetyczny, ale także zdrowotny, powodujący ból i dyskomfort podczas chodzenia. Kiedy leczenie zachowawcze nie pomaga, pacjent kwalifikowany jest do zabiegu chirurgicznego. W operacyjnym leczeniu palucha koślawego stosowana jest m.in. osteotomia chevron (przecięcie kości przypominające kształt litery V), osteotomia scarf (przecięcie pierwszej kości śródstopia w literę Z), a także osteotomie półkuliste i klinowe (wycięcie klina kostnego w obrębie kości i usunięcie lub przemieszczenie go w inne miejsce), jak również artroplastyka z resekcją (usunięcie uszkodzonej części stawu) czy egzostektomia (usunięcie narośli kostnej w okolicy stawu). Technik operacyjnych jest znacznie więcej, a każda z nich dobierana jest indywidualnie do pacjenta. Zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym i trwa około 1-2 godzin.

Gdzie w Poznaniu udać się na operację halluksa

Operacja palucha koślawego możliwa jest w Halluxmed Klinice Jackowiak, istniejącej od 2005 roku. Przed zabiegiem chirurgicznego leczenia halluksów w placówce przeprowadzane są badania diagnostyczne: USG, RTG i pedobarografia (przy użyciu pedobarografu EMED firmy Novel). W Klinice zabiegi halluksów przeprowadzane są metodą osteotomii scarf, osteotomii chevron, w leczeniu palucha koślawego stosowana jest także operacja wg Lapidusa (usztywnienie stawu klinowo-śródstopnego pierwszego). 

Również HalluxCenter oferuje leczenie operacyjne paluchów koślawych, paluchów sztywnych, a także palców młotkowatych. Operacje halluksów przeprowadzane są metodami: scarf, chevron, Akin’a, Lapidus’a i Weil’a. Podczas zabiegów operacyjnego leczenia halluksów wykorzystywane są implanty bio-wchłanialne oraz tytanowe szwajcarskiej firmy MedicMicro, które po operacji pozostają w stopie. Ortopeda w HalluxCenter może wykonać operację jednego halluksa, jak również jednoczesny zabieg na obu stopach.

Lekarzem, który operacyjnie leczy halluksy w Poznaniu jest także lek. med. Ryszard Stawicki, specjalista ortopedii i chirurgii urazowej. Należy do Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego, a w swojej pracy zawodowej wykonał już ponad 8 000 zabiegów w obrębie stopy. Specjalizuje się w leczeniu nie tylko halluksów, ale też płaskostopia, niestabilności stawu skokowego oraz koślawości. Przeprowadzając operacje palucha koślawego korzysta z technik takich jak osteotomia wg Akin’a (polega na poprzecznym przecięciu kości i zespoleniu śrubą), czy osteotomia podwójna.

Usuwanie operacyjne hallusów za granicą

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

W Syndey Foot Surgery Edgecliff w Australii cena operacji palucha koślawego wynosi 2 200 $ (około 8 700 zł), natomiast w Poznaniu za korekcję halluksa (obejmującą leczenie operacyjne, obuwie pooperacyjne, pobyt w klinice wraz z wyżywieniem) trzeba zapłacić 4 400 zł.

Operacja palucha koślawego / halluksa - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 4 500 zł
 • Warszawa od 3 500 zł do 17 030 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł do 3 800 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 8 000 zł
 • Łódź od 5 000 zł
 • Wrocław od 3 500 zł do 8 000 zł
 • Katowice od 3 500 zł do 3 800 zł
 • Bydgoszcz od 3 500 zł do 3 990 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Kraków od 3 900 zł do 5 200 zł
 • Rzeszów od 4 500 zł
 • Toruń od 3 500 zł do 5 590 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja palucha koślawego / halluksa także w miastach pobliżu Poznania, takich jak: Luboń.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.