Operacja palucha koślawego / halluksa Szczecin

Synonimy: leczenie operacyjne halluksa, leczenie chirurgiczne palucha koślawego, operacja klasyczna halluxa bez implantu więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz operacja palucha koślawego / halluksa w Szczecinie? Dołącz do nas! »

Operacja palucha koślawego / halluksa Szczecin - informacje

Sprzęt medyczny w AMC Art Medical Center Sprzęt medyczny w AMC Art Medical Center

Halluksy, czyli paluchy koślawe to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny, który wiąże się z deformacją stopy i powoduje zniekształcenie stawu śródstopno-paliczkowego palucha poprzez boczne jego odchylenie w stronę pozostałych palców. Schorzenie bywa bolesne, może ograniczać chodzenie i być powodem stanów zapalnych w obrębie stawu. W ponad połowie przypadków halluksy są dziedziczone ze strony matki. W zależności od stopnia deformacji i wzrostu dolegliwości wybierane jest odpowiednie postępowanie lecznicze oraz technika operacji, od metody chevron i scarf po artrodezy, a niekiedy leczenie skojarzone z terapią biologiczną.

Palce koślawe – operacja halluksa w Szczecinie

Deformacje kończyn, paluchy koślawe oraz osteoporoza to choroby, które w swojej praktyce diagnozuje i leczy dr n. med. Bogusław Kompf, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Swoje zawodowe zainteresowania koncentruje na chirurgii stopy, będąc jednym z pionierów bezgipsowego leczenia chorób stopy w Polsce, w wyniku czego wprowadził wiele własnych sposobów i modyfikacji leczenia. Jest jednym z recenzentów naukowego pisma Foot and Ankle Surgery, wydawanego przez European Foot and Ankle Society, a ponadto członkiem Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego.  

Operacje i leczenie paluch koślawego (halluksa) oferuje również Mediklinika. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i ma na celu korekcję zmian zwyrodnieniowych. W zależności od rodzaju schorzenia wykonuje się rekonstrukcję tkanek miękkich ścięgien i więzadeł, osteotomię (przecięcia kości) paliczka palucha oraz osteotomię (przecięcia kości) paliczka palucha i kości śródstopia, a następnie ich zespolenie. W trakcie zabiegu zwykle wykonywana jest także korekcja operacyjna wad pozostałych palców w celu regeneracji funkcji stopy. Efektywność leczenia halluksów zapewnia ponadto oferowana w placówce rehabilitacja i fizjoterapia.

Diagnostyka i leczenie Hallux valgus jest również częścią oferty Domu Lekarskiego, gdzie realizowany jest szeroki zakres leczenia urazów i schorzeń stopy. Niewielkie zmiany są tu leczone zachowawczo z zastosowaniem wkładek ortopedycznych, natomiast bardziej zaawansowane – operacyjnie. Zabieg polega na przecięciu I kości śródstopia i ustawieniu jej w prawidłowym położeniu (osteotomia typu Chevron lub  na całej długości typu Scarf) oraz ustabilizowaniu kości przy pomocy tytanowych śrub. Bardziej złożone przypadki wymagają stabilizacji kości śródstopia przy pomocy tytanowej płyty i śrub.

Operacja palucha koślawego – cena w Szczecinie i w Wielkiej Brytanii

Sala operacyjna w AMC Art Medical Center Sala operacyjna w AMC Art Medical Center

Podczas, gdy w Szczecinie za zabieg operacyjnego leczenia palucha koślawego zapłacić trzeba 3 000 - 4 000 zł, Spire St Anthony's Hospital oferuje taką procedurę w cenie 1 715 £ (9 600 zł).

Operacja palucha koślawego / halluksa - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 3 000 zł do 8 000 zł
 • Komorowice od 3 500 zł
 • Warszawa od 3 500 zł do 17 030 zł
 • Gdańsk od 3 800 zł
 • Katowice od 3 800 zł
 • Poznań od 4 500 zł
 • Wrocław od 3 500 zł do 8 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 500 zł do 5 000 zł
 • Kraków od 3 900 zł do 5 200 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Zielona Góra od 4 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja palucha koślawego / halluksa także w miastach pobliżu Szczecina, takich jak: Goleniów lub Stargard Szczeciński.

Komentarze (1)

Iwona 3 miesięcy temu

A gdzie w Stargardzie można uzyskać kompilację. Odpowiedz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.