Operacja palucha koślawego / halluksa Szczecin

Synonimy: leczenie operacyjne halluksa, leczenie chirurgiczne palucha koślawego, operacja klasyczna halluxa bez implantu więcej »

Filtruj wyniki

Operacja palucha koślawego / halluksa Szczecin - informacje

Pokój przygotowania anestezjologicznego AMC Art Medical Center Pokój przygotowania anestezjologicznego AMC Art Medical Center

Halluksy, czyli paluchy koślawe to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny, który wiąże się z deformacją stopy i powoduje zniekształcenie stawu śródstopno-paliczkowego palucha poprzez boczne jego odchylenie w stronę pozostałych palców. Schorzenie bywa bolesne, może ograniczać chodzenie i być powodem stanów zapalnych w obrębie stawu. W ponad połowie przypadków halluksy są dziedziczone ze strony matki. W zależności od stopnia deformacji i wzrostu dolegliwości wybierane jest odpowiednie postępowanie lecznicze oraz technika operacji, od metody chevron i scarf po artrodezy, a niekiedy leczenie skojarzone z terapią biologiczną.

Palce koślawe – operacja halluksa w Szczecinie

Deformacje kończyn, paluchy koślawe oraz osteoporoza to choroby, które w swojej praktyce diagnozuje i leczy dr n. med. Bogusław Kompf, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Swoje zawodowe zainteresowania koncentruje na chirurgii stopy, będąc jednym z pionierów bezgipsowego leczenia chorób stopy w Polsce, w wyniku czego wprowadził wiele własnych sposobów i modyfikacji leczenia. Jest jednym z recenzentów naukowego pisma Foot and Ankle Surgery, wydawanego przez European Foot and Ankle Society, a ponadto członkiem Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego.  

Operacje i leczenie paluch koślawego (halluksa) oferuje również Mediklinika. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i ma na celu korekcję zmian zwyrodnieniowych. W zależności od rodzaju schorzenia wykonuje się rekonstrukcję tkanek miękkich ścięgien i więzadeł, osteotomię (przecięcia kości) paliczka palucha oraz osteotomię (przecięcia kości) paliczka palucha i kości śródstopia, a następnie ich zespolenie. W trakcie zabiegu zwykle wykonywana jest także korekcja operacyjna wad pozostałych palców w celu regeneracji funkcji stopy. Efektywność leczenia halluksów zapewnia ponadto oferowana w placówce rehabilitacja i fizjoterapia.

Diagnostyka i leczenie Hallux valgus jest również częścią oferty Domu Lekarskiego, gdzie realizowany jest szeroki zakres leczenia urazów i schorzeń stopy. Niewielkie zmiany są tu leczone zachowawczo z zastosowaniem wkładek ortopedycznych, natomiast bardziej zaawansowane – operacyjnie. Zabieg polega na przecięciu I kości śródstopia i ustawieniu jej w prawidłowym położeniu (osteotomia typu Chevron lub  na całej długości typu Scarf) oraz ustabilizowaniu kości przy pomocy tytanowych śrub. Bardziej złożone przypadki wymagają stabilizacji kości śródstopia przy pomocy tytanowej płyty i śrub.

Operacja palucha koślawego – cena w Szczecinie i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w AMC Art Medical Center Gabinet zabiegowy w AMC Art Medical Center

Podczas, gdy w Szczecinie za zabieg operacyjnego leczenia palucha koślawego zapłacić trzeba 3 000 - 4 000 zł, Spire St Anthony's Hospital oferuje taką procedurę w cenie 1 715 £ (9 600 zł).

Operacja palucha koślawego / halluksa - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 3 000 zł do 8 000 zł
 • Warszawa od 3 500 zł do 17 030 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł do 3 800 zł
 • Łódź od 5 000 zł
 • Poznań od 4 500 zł
 • Wrocław od 3 500 zł do 8 000 zł
 • Katowice od 3 500 zł do 3 800 zł
 • Bydgoszcz od 3 500 zł do 3 990 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Kraków od 3 900 zł do 5 200 zł
 • Rzeszów od 4 500 zł
 • Toruń od 3 500 zł do 5 590 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja palucha koślawego / halluksa także w miastach pobliżu Szczecina, takich jak: Goleniów lub Stargard Szczeciński.

Komentarze (1)

Iwona 7 miesięcy temu

A gdzie w Stargardzie można uzyskać kompilację. Odpowiedz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.