Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki Poznań

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki Poznań - informacje

przychodnia przychodnia

Wszczepienie siatki jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod operowania przepukliny pachwinowej jednostronnej. Zamiast tradycyjnego zszywania tkanek pachwiny ze sobą – tzw. plastyki kanału pachwinowego – w kanale umieszcza się niewchłanialną siatkę. Siatka ta przerasta następnie naturalną tkanką, co skutecznie zapobiega nawrotom przepukliny. Zabieg wykonywany jest zazwyczaj w znieczulenie ogólnym, a pacjent jeszcze tego samego dnia może opuścić klinikę. Po tygodniu może wrócić do wykonywania lekkich prac, jednak z podnoszeniem cięższych przedmiotów powinien wstrzymać się nawet przez kilka miesięcy. Kluczem do szybkiej i bezproblemowej rehabilitacji jest w tym przypadku stosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego.   

Przepuklina pachwinowa w Poznaniu

Klinika Grunwaldzka na poznańskim rynku medycznym działa od 1987r. Operacje przepukliny przeprowadza tutaj lek. med. Artur Dobosz, specjalista chirurgii ogólnej, absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu, członek Wielkopolskiej Izby Klinicznej, przez wiele lat związany z poznańskim Szpitalem Miejskim im. J. Strusia. Publikował w „Nowinach Lekarskich” i „Polskim Przeglądzie Chirurgicznym”. Swoje życie zawodowe z Poznaniem związał też specjalista chirurgii ogólnej Grzegorz Matylla, który obecnie prowadzi prywatny Specjalistyczny Gabinet Lekarski. Swoją pierwszą operację laparoskopową przeprowadził w klinice CH L. Pasteur w Colmar we Francji, następnie zaczął metodę tą wykorzystywać w szpitalach polskich. Operuje różne typy przepuklin: rozworu przełykowego, brzuszne, pooperacyjne i pachwinowe, także z użyciem siatki. Swój prywatny gabinet założył już w 1988r.

Klinika Promienista to kolejna placówka, która zajmuje się operacjami pachwinowej przepukliny jednostronnej. Trzy lata z rzędu (2005r., 2006r., 2007r.) klinika zajmowała wysokie miejsca w rankingu przeprowadzonym przez tygodnik „Wprost”, w kategoriach prywatnych szpitali chirurgicznych i najlepszych szpitali niepublicznych. Pracuje tutaj dr hab. n. med. Dawid Murawa, absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu, asystent w I Oddziale Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej w Poznaniu. Odbywał staże zawodowe w Klinice Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Charite w Berlinie i w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Bremen. Pacjentów operuje także specjalista chirurgii ogólnej dr hab. n. med. Maciej Biczysko, absolwent UM w Poznaniu, asystent w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej w Poznaniu.

Operacje przepuklin to specjalność Centrum Leczenia Przepuklin Euro Hernia. W Klinice znajdują się dwie sale operacyjne oraz siedem pokoi dla pacjentów. Założycielem i głównym chirurgiem jest tutaj dr n. med. Andrzej Ratajczak, specjalista chirurgii ogólnej. Jego praca doktorska dotyczyła oceny wyników leczenia przepuklin pachwinowych metodą beznapięciową i spotkała się z duzym uznaniem. Doktor jest członkiem Polskiego Klubu Przepuklinowego, którego przez dwa lata był dyrektorem. Do dziś zasiada w Radzie Naukowej Klubu.

Operacyjne leczenie przepukliny pachwinowej z siatką w stolicy Wielkopolski

Kolejne miejsce, do którego mogą się udać pacjenci, którzy chcą pozbyć się problemu z przepukliną za pomocą siatki, to Solumed – Klinika Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii. Klinika do leczenia przepuklin przy wykorzystaniu siatki stosuje metody Trabucco, Lichtensteina i PHS – gdzie siatka jest złożona z dwóch części. Operacje przeprowadza lek. med. Andrzej Bielecki, specjalista chirurgii ogólnej i plastycznej, absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chirurgii plastycznej. MedPolonia także w swojej ofercie posiada operacje pachwin z zastosowaniem siatki. Jest to jeden z największych prywatnych szpitali w Wielkopolsce. W 2013r. otrzymał tytuł laureata Godła Centrum Medyczne, posiada także certyfikat „Szpital Godny Polecenia”. Pracuje tutaj absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu, lek. med. Jacek Olejniczak, który przez siedem lat pełnił funkcję zastępcy ordynatora na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Koszt operacji przepukliny jednostronnej

Gabinet zabiegowy w Szpital Podolany Gabinet zabiegowy w Szpital Podolany

W Poznaniu koszt operacji przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki różni się w zależności od kliniki oraz rozległości samego zabiegu. Orientacyjne ceny to 3.000 w Klinice Grunwaldzkiej  i 3.500 zł w Solumedzie. Dla porównania, w Oxford Hernia Clinic koszt takiego zabiegu zaczyna się od £1.580, czyli 8.000 zł. Na kilka godzin po przeprowadzonym zabiegu pacjent opuszcza klinikę i może wrócić do normalnych aktywności – powstrzymując się jedynie od uprawiania sportów, noszenia ciężarów etc. Może wówczas skorzystać z bogatej oferty kulturalnej Poznania lub powolnym krokiem zwiedzić Stare Miasto.   

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 3 300 zł do 4 000 zł
 • Wrocław od 2 800 zł do 6 500 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 3 900 zł
 • Częstochowa od 2 900 zł do 3 200 zł
 • Warszawa od 3 500 zł do 4 400 zł
 • Kraków od 4 000 zł do 4 700 zł
 • Gdańsk od 3 300 zł do 3 500 zł
 • Tychy od 3 000 zł
 • Katowice od 3 700 zł do 5 200 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
 • Lubin od 2 700 zł
 • Bydgoszcz od 4 000 zł do 5 000 zł
Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki cena »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.