Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki Szczecin

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki Szczecin - informacje

Rehabilitanci Rehabilitanci

Operacje przepuklin pachwinowych to najczęściej wykonywane zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej. Wyróżnia się trzy typy przepukliny pachwinowej: skośna, prosta i mieszana. Operacyjne leczenie przepuklin tego rodzaju polega na naprawie i wzmocnieniu ściany kanału pachwinowego, najczęściej z użyciem siatki - jest to tzw. metoda beznapięciowa. Zabieg wykonywany jest metodą klasyczną lub laparoskopowo, w znieczuleniu regionalnym lub ogólnym.

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z siatką w Szczecinie

Przepukliny brzuszne, udowe i pachwinowe operują specjaliści CM Dom Lekarski, a zakres świadczeń obejmuje plastykę przepukliny pachwinowej z niewchłanialną siatką z tworzywa sztucznego lub bez. Procedurę chirurgiczną wykonuje się w znieczuleniu zewnątrzoponowym, miejscowym lub - w przypadku większych przepuklin – w znieczuleniu ogólnym. Oprócz wzmocnienia ściany brzucha przez wszczepienie siatki, zamknięcie ubytku powłok brzusznych odbywa się tu także przez zbliżenie lub nałożenie własnych tkanek pacjenta (metoda napięciowa).

Plastykę tylnej ściany kanału pachwinowego z wykorzystaniem własnych tkanek powłok brzusznych (metoda Bassiniego, Shouldice) bądź z użyciem siatki polipropylenowej (metoda Lichtensteina) przeprowadza w Szczecinie także dr n. med. Jerzy Lubikowski, specjalista chirurg i transplantolog. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, swoją praktykę chirurgiczną rozpoczął na początku 2000 r., specjalizując się m.in. w operacjach klasycznych i laparoskopowych przepuklin pachwinowych, a kwalifikacje w tym zakresie zdobywał w Hamburgu podczas szkoleń laparoskopowych. Dodatkowe umiejętności lekarza obejmują ultrasonografię oraz zabiegi małoinwazyjne wykonywane pod kontrolą USG. 

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki oferowana jest także w szczecińskiej Mediklinice i polega na uzupełnieniu ubytku siatką ze specjalnego tworzywa sztucznego. Zabieg wykonywany jest metodą klasyczną lub laparoskopową, najczęściej w znieczuleniu nadoponowym i wiąże się z dobową hospitalizacją chorego. Zakres świadczeń w zakresie chirurgii przepuklin obejmuje również przepukliny pępkowe, nawrotowe, rozejścia się kresy białej oraz pooperacyjne. Wszystkie zabiegi poprzedzają specjalistyczne konsultacje. 

Cena chirurgicznego leczenia przepukliny pachwinowej jednostronnej z zastosowaniem siatki w Szczecinie i w Budapeszcie (Węgry)

Kadra w Dom Lekarski Centrum Medyczne Kadra w Dom Lekarski Centrum Medyczne

Dr Rose Private Hospital w Budapeszcie oferuje plastykę jednostronnej przepukliny pachwinowej z użyciem syntetycznej siatki w cenie 3 500 € (14 700 zł), podczas gdy w Szczecinie taki zabieg jest o wiele tańszy i kosztuje około 2 500 zł.  

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 3 500 zł do 5 500 zł
 • Wrocław od 2 800 zł do 6 500 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 3 900 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 5 200 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
 • Warszawa od 3 500 zł do 4 400 zł
 • Poznań od 3 300 zł do 4 000 zł
 • Kraków od 3 500 zł do 4 700 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł
 • Tychy od 3 000 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
 • Lubin od 2 700 zł
 • Białystok od 4 300 zł
Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki cena »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Autor: