Operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo Łódź

Synonimy: przepuklina przeponowa leczenie laparoskopowe, przepuklina rozworu przełykowego leczenie laparoskopowe, laparoskopowe leczenie przepukliny rozworu przełyku więcej »

Filtruj wyniki

Operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo Łódź - informacje

Gabinet zabiegowy w Euromed Gabinet zabiegowy w Euromed

Przepuklina rozworu przełykowego, która pojawia się wskutek m. in. osłabienia mięśniowego pierścienia, otaczającego końcowy odcinek przełyku, bądź w następstwie ciężkich urazów jamy brzusznej, to schorzenie, które polega na przemieszczeniu części żołądka przez rozwór przełykowy przepony z jamy brzusznej w stronę klatki piersiowej. Leczenie niefarmakologiczne schorzenia obejmuje głównie zmianę diety i stylu życia, w dalszym postępowaniu jest to farmakologia oraz – w przypadku dużych przepuklin rozworu przełykowo-żołądkowego lub powikłań – postępowanie chirurgiczne.

Hernia hiatus esophagi – małoinwazyjne leczenie przepukliny rozworu przełykowego w Łodzi

Laparoskopowa operacja przepukliny rozworu przełykowego należy do oferty Centrum Medyczne Euromed, które specjalizuje się w małoinwazyjnych technikach terapii, świadcząc usługi w zakresie chirurgii ogólnej oraz chirurgii przewodu pokarmowego. Chirurgia laparoskopowa obejmuje również przepukliny brzuszne i pachwinowe oraz zabiegi resekcji. Oprócz działalności usługowej, ośrodek prowadzi także badania kliniczne hospitalizacyjne i ambulatoryjne w szerokim zakresie, m. in. chorób i nowotworów przewodu pokarmowego oraz chorób żołądka i dwunastnicy.

W leczeniu przepukliny rozworu przełykowego, choroby refluksowej przełyku, przełyku Barrett’a i raka gruczołowego przełyku specjalizuje się dr n. med. Anna Mokrowiecka, specjalista chorób wewnętrznych i specjalista gastroenterolog. Związana m. in. z Oddziałem Klinicznym Gastroenterologii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi, zajmuje się diagnostyką w rozpoznaniu schorzenia (gastroskopia, manometria, pH-metria przełykowa) oraz na ich podstawie kwalifikacją do zabiegu. Dr Mokrawiecka jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastrologicznego.  

Oddział Chirurgiczny Ogólny Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego oferuje operacyjne leczenie schorzeń z zakresu jamy brzusznej o charakterze zapalnym i nowotworowym metodami klasycznymi i laparoskopowymi, w tym m. in. żołądka, przestrzeni zaotrzewnowej oraz przepuklin, z przepukliną rozworu przełykowego włącznie. W ramach jednostki świadczone jest także leczenie zachowawcze schorzeń gastroenterologicznych, m. in. krwawienia z górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Oddział Chirurgiczny realizuje usługi w ramach kontraktu z NFZ oraz odpłatnie.

Ile trzeba zapłacić za laparoskopowe leczenie przepukliny rozworu przełykowego w Łodzi i w Londynie?

Gabinet zabiegowy w Euromed Gabinet zabiegowy w Euromed

W prywatnym szpitalu The Princess Grace Hospital w Londynie operacja przepukliny rozworu przełykowego kosztuje 4 600 £ (25 760 zł), natomiast w ramach NHS – 3 600 £ (20 160 zł). To nieporównywalnie więcej niż analogiczny zabieg w łódzkich placówkach, gdzie za operacyjne leczenie przepukliny rozworu przełykowego trzeba zapłacić 6 000 - 8 000 zł.

 

Operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo - ceny w Łodzi na tle innych miast

  • Łódź od 6 800 zł
  • Gdańsk od 6 830 zł
  • Wrocław od 6 800 zł
  • Jelenia Góra od 7 900 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska