Operacje i leczenie przepuklin Łódź

Synonimy: przepuklina leczenie, operacja przepukliny

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacje i leczenie przepuklin Łódź - informacje

Kadra w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Kadra w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Powstanie przepukliny może mieć wiele przyczyn, dość często można spotkać się z przepuklinami pooperacyjnymi. Operacje i leczenie przepuklin to sprawa wielkiej wagi, która nie powinna być odsuwana w czasie. Operacja przepukliny to zabieg inwazyjny, do którego potrzebne jest znieczulenie ogólne, tzw. narkoza. Chirurdzy coraz częściej decydują się na laparoskopowe usunięcie przepukliny, aby zabieg chirurgiczny był mniej inwazyjny niż tradycyjna operacja przepukliny. Po chirurgicznym leczeniu przepukliny należy przestrzegać zaleceń lekarza.

Operacje i leczenie przepuklin w łódzkich klinikach

Szpital Pulsmed w Łodzi oferuje naprawczą operację przepukliny brzusznej. Pracuje tu chirurg ogólny dr Zbigniew Kowalczyk, który jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Otyłości i Zaburzeń Metabolicznych IFSO. Jego współpracownikiem jest dr Marzenna Majcherczyk-Skulimowska. Lekarze specjalizują się w usuwaniu przepuklin udowych oraz w laparoskopowych operacjach pęcherzyka żółciowego, tzw. cholecystektomia laparoskopowa.

Operacje i leczenie przepuklin jest możliwe w Centrum Chirurgicznym Fragmat-Med, gdzie chirurgią ogólną zajmuje się dr Paweł Mrozowski. Lekarz wykonuje operacje przepuklin w trybie jednodniowym. Oprócz tego kwalifikuje pacjentów do zabiegów takich jak operacja przepukliny beznapięciową metodą Trabucco. W Centrum Chirurgii Fragmat-Med można też zoperować przepuklinę brzuszną metodą Lichtensteina. Dr Mrozowski ukończył zagraniczny kurs "chirurgia laparoskopowa".

Leczenie przepukliny znajduje się w usługach Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Mikomed, dysponującego blokiem operacyjnym. Na oddziale chirurgii jednego dnia można zoperować przepuklinę prywatnie lub na Narodowy Fundusz Zdrowia. Lekarze specjalizują się w operacjach przepukliny pępkowej. Przeprowadzają też operacyjne leczenie przepuklin pachwinowych. Dużą popularnością cieszą się operacje ortopedyczne, np. operacja zespołu cieśni nadgarstka.

Operacja przepukliny pachwinowej jest możliwa jeszcze w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Certus. Klinika posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 za spełnianie norm usług medycznych w zakresie opieki chirurgicznej nad pacjentami z przepuklinami i nie tylko. Certus oferuje również konsultacje i leczenie proktologiczne.

Chirurg dr n. med. Dorota Żukowska z Łodzi specjalizuje się w operacjach przepukliny kresy białej czyli przedniej powierzchni brzucha. Dr Żukowska posiada również specjalizację z chirurgii plastycznej. Lekarz zajmuje się też plastyką przerośniętych blizn pooperacyjnych. Przyjmuje pacjentów z Łodzi w Specjalistycznych Gabinetach Lekarskich Dermed. Dr Żukowska wykonuje też plastykę powłok brzusznych.

W Centrum Medycznym Euromed w Łodzi pracuje chirurg ogólny dr Jacek Śmigielski - uczestnik VI Spotkania Polskiego Klubu Przepuklinowego pt. "Nowe techniki w chirurgii przepuklin, szycie powłoki jamy brzusznej". Lekarz operuje przepukliny kresy białej. Specjalizuje się też w takich zabiegach jak operacje przepukliny pachwinowej z użyciem siatki kompozytowej. Alternatywą jest chirurgiczne leczenie przepukliny pachwinowej siatką niewchłanialną.

Dość szczególnym zagadnieniem są przepukliny rozworu przełykowego, których obecność wiąże się zwykle z przykrymi dolegliwościami gastrycznymi. Laparoskopowa operacja przepukliny rozworu przełykowego jest możliwa w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Zabiegi chirurgiczne przepuklin wykonuje tu prof. dr hab. n. med. Adam Dziki, który jest kierownikiem kliniki. W szpitalu wykonywane są też zabiegi resekcyjne wątroby.

Cena za operację przepukliny w Łodzi i w Wielkiej Brytanii

Kadra w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Kadra w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Chirurgiczne leczenie przepukliny wiąże się z kompleksową opieką operacyjną i pooperacyjną, nawet jeśli zabieg wykonywany jest w ramach chirurgii jednego dnia. Operacje przepuklin w Polsce są o wiele tańsze niż za granicą. Przykładowo, pacjenci z Wielkiej Brytanii muszą liczyć się z kwotą 3880 funtów za operację nawracających, dwustronnych przepuklin pachwinowych, jak podaje cennik Glasgow Hernia Clinic. Po przewalutowaniu na złotówki koszt usunięcia przepuklin wynosi ponad 21 000 zł. Jest to kwota zdecydowanie wyższa niż w Polsce. Turyści medyczni chętnie wybierają łódzkie kliniki, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu mogą zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy. W Łodzi można przebywać przez cały okres rekonwalescencji. Warto też poznać jej zakątki, zwłaszcza słynną Ulicę Piotrkowską. Atrakcją turystyczną jest też Galeria Wielkich Łodzian.

Operacje i leczenie przepuklin - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 2 000 zł do 6 800 zł
 • Wrocław od 300 zł do 7 200 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 9 900 zł
 • Poznań od 2 900 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 12 000 zł
 • Kraków od 2 500 zł do 5 800 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 10 100 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Tychy od 200 zł do 5 000 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł do 6 830 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 8 500 zł
 • Białystok od 4 300 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacje i leczenie przepuklin w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie przepuklin w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska