Plastyka brzucha Kraków

Synonimy: abdominoplastyka, plastyka powłok brzucha, lifting chirurgiczny brzucha, tummy tuck,

Filtruj wyniki

Plastyka brzucha Kraków - informacje

Sala operacyjna w Szpital św. Rafała Sala operacyjna w Szpital św. Rafała

Ciąża oraz nagły spadek wagi, wskutek osłabienia mięśni mogą spowodować widoczne zwiotczenia skóry. Poprzez odpowiednie napięcie powłok brzusznych, wzmocnienie przedniej ściany brzucha oraz wykonanie plastyki blaszek przednich mięśni prostych, abdominoplastyka pozwala na usunięcie fałdu skórnego, znacznie poprawiając efekt estetyczny tego obszaru ciała.

Modelowanie skalpelem

W praktyce chirurga plastycznego, lek. med. Haliny Berońskiej–Kulickiej, każdy zabieg wykonywany w zakresie jej usług, m.in. plastykę brzucha, poprzedza szczegółowa konsultacja, na podstawie której pacjent jest kwalifikowany do operacji. Członek Polskie Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, lek med. Berońska–Kulicka, operuje w Warszawie i w Krakowie, gdzie jest związana z Estetyką i Chirurgią Jednego Dnia Ujastek. Szeroki zakres zabiegów operacyjnych i ambulatoryjnych realizowany jest na nowoczesnym Oddziale, którego wyposażenie pozwala na małoinwazyjne i skuteczne procedury.

Zabieg pozwala spełnić pragnienia o płaskim, jędrnym brzuchu.” Tak plastykę powłok brzucha zapowiada Klinika Chirurgii Plastycznej Alma-Medica w Zabierzowie, gdzie w ramach procedury, po przeprowadzeniu nacięć chirurgicznych wokół pępka i w dole brzucha, chirurg usuwa nadmiar skóry i tkanki podskórnej, uzyskując prawidłowe napięcie powłok brzucha. Zabieg często połączony jest z liposukcją. Klinika w ramach hospitalizacji zapewnia możliwość kilkudniowej rekonwalescencji z opieką pielęgniarską. Operacje wykonuje specjalista chirurg plastyk, lek. med. Marek Ciesiński.

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej przeprowadza również lek. med. Marta Raczkowska-Muraszko, która w ramach Gabinetu Chirurgii Plastycznej wykonuje ponadto zabiegi medycyny estetycznej i terapii laserowej. Plastyka powłok brzucha jest jedną z procedur realizowaną w zakresie ciała, w celu poprawy napięcia mięśni prostych i likwidacji skórnego fałdu ze środkowej i dolnej części brzucha. Ostateczna cena zabiegu ustalana jest po konsultacji. Lek. med. Raczkowska-Muraszko jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Prywatną Klinikę Chirurgii Plastycznej Art&Med, na obrzeżach miasta prowadzi specjalista chirurgii plastycznej, lek. med. Tomasz Kasprzyk, który specjalizuje się w mikrochirurgii i rekonstrukcji piersi. Klinika zawęziła zakres świadczonych usług do tych zabiegów, w jakich się wyspecjalizowała i jakie cieszą się największą popularnością. Należy do nich również plastyka powłok brzucha, która oprócz standardowego fałdu skóry, usuwa przy okazji rozstępy z dolnej części brzucha. Wskazaniem po za biegu jest dwudniowy pobyt w Klinice.

Korekcję kształtu brzucha wykonamy również w zakresie praktyki specjalisty chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej Roberta Małka, który oprócz chirurgii estetycznej, zajmuje się również chirurgią rekonstrukcyjną wad wrodzonych, onkologią i następstwami pourazowymi oraz leczeniem oparzeń. Praktykę w dziedzinie chirurgii plastycznej rozpoczął w 2002 r. Obecnie związany jest z Oddziałem Chirurgii Plastycznej Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera w Krakowie oraz z Kliniką Prywatną Estetica Nova.

Poporodowa wiotkość i obwisłość powłok brzusznych, często połączona z rozstępami skórnymi jest wskazaniem do chirurgicznego zabiegu usunięcia defektów w obrębie podbrzusza w Instytucie Medycyny Estetycznej Dermedik. Zabieg w znieczuleniu ogólnym dotchawicznym wykonuje lekarz medycyny estetycznej, specjalista chirurg, lek. med. Zbigniew Plewa, który czasami łączy zabieg z liposukcją. Pełna rekonwalescencja trwa około 2-3 miesiące i w tym czasie, zalecane jest stosowanie zbilansowanej diety bogatobiałkowej.

Plastyka powłok brzucha w Krakowie i we Francji – porównanie cen

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków

Różnica kosztów jest niewielka, biorąc pod uwagę jedną z najtańszych ofert, jaką posiada Klinika Jallut & Bartolin w Avignon, gdzie za abdominoplastykę u dr Yves Jallut zapłacimy 1300–4000 €  (5460–16800 zł). Średni koszt zabiegu we Francji jest mimo wszystko wyższy w porównaniu do oferty krajowej i waha się między 5500–6600 € (23100 – 27720 zł) – tyle zapłacimy np. w Paryżu, w gabinecie chirurgii plastycznej dr Jean-Louis Séchaud. 

Plastyka brzucha - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 7 000 zł do 15 000 zł
 • Warszawa od 7 000 zł do 20 000 zł
 • Wrocław od 8 500 zł do 19 500 zł
 • Katowice od 6 150 zł do 16 000 zł
 • Łódź od 10 000 zł do 14 000 zł
 • Częstochowa od 8 000 zł do 16 000 zł
 • Szczecin od 8 000 zł do 13 000 zł
 • Poznań od 6 000 zł do 20 000 zł
 • Gdańsk od 12 000 zł do 18 900 zł
 • Bydgoszcz od 7 995 zł do 12 054 zł
 • Białystok od 5 000 zł do 13 530 zł
 • Lublin od 10 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa plastyka brzucha w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu plastyka brzucha w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska