Plastyka brzucha Łódź

Abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha, to zabieg, który przywraca dobry wygląd okolicom brzucha dzięki pozbyciu się z nich nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zastanawiasz się, gdzie w Łodzi można poddać się tak zwanemu odsysaniu tłuszczu? Poniżej znajdziesz listę 4 tutejszych klinik, które pomagają swoim pacjentom pozbyć się obwisłego brzucha. Zapoznaj się z ich ofertą i umów się na wizytę kwalifikującą do zabiegu.

KONSULTACJE ONLINEŁódź, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 26

Pulsmed

3,9 / 5  (543 opinii)  rozwiń

Zabieg usuwania nadmiaru skóry z brzucha. Minął dopiero 3 tydzień, ale już czuje się dobrze. Na efekt końcowy muszę jeszcze poczekać, ale wiem, że będę zadowolona :) ~ Dorota (Plastyka brzucha, lek. Zbigniew Kowalczyk)

 • Plastyka brzucha od 11 000 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (przedzabiegowa)  200 zł

Plastyka brzucha Łódź - informacje

Abdominoplastyka, czyli plastyka powłok brzusznych, jest zabiegiem chirurgicznym z zakresu chirurgii plastycznej, który ma na celu likwidację nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, spłaszczenie brzucha i wzmocnienie mięśni ściany jamy brzusznej. Podczas zabiegu specjalista chirurgii plastycznej wykonuje długie nacięcie skóry, rozpoczynające się od jednego kolca biodrowego i biegnące do drugiego biodra, a następnie oddziela od mięśni brzucha, do poziomu łuków żebrowych płat skórno-tłuszczowy. Operację kończy zszycie mięśni brzucha, które stają się mocniejsze. Zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, choć możliwe jest również znieczulenie zewnątrzoponowe.

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Med-Gastr Sala operacyjna w Centrum Medyczne Med-Gastr

Gdzie na abdominoplastykę w Łodzi?

Plastyka brzucha to zabieg, który znajduje się w ofercie położonej na Bałutach kliniki Este l'arte. Inne proponowane przez ten ośrodek warianty zabiegu to plastyka brzucha z plastyką mięśni oraz plastyka brzucha z przeniesieniem pępka. Procedury przeprowadza dr hab. n. med. Jan Rykała, chirurg ogólny i plastyczny z wieloletnim doświadczeniem. Kolejną łódzką placówką, w ofercie której znajduje się abdominoplastyka, jest Szpital Prywatny Pulsmed (Śródmieście). Operację wykonuje tu lek. Zbigniew Kowalczyk, który jest jednocześnie właścicielem szpitala.

Sposób na obwisły brzuch

Doświadczonym specjalistą, który przeprowadza plastykę brzucha, jest dr n. med. Ryszard Bratoś. W swoim prywatnym gabinecie, zlokalizowanym na Polesiu, przeprowadza on zarówno abdominoplastykę, jak i body lifting, czyli plastykę całego ciała. Oba te zabiegi znajdują się także w ofercie Centrum Medycznego Med-Gastr (Bałuty). Dodatkowo, ośrodek ten jest w stanie zaproponować swoim pacjentom:

 • plastykę brzucha z plastyką mięśni
 • plastykę brzucha z przeniesieniem pępka
 • plastykę brzucha połączoną z operacją przepukliny

Plastyka brzucha w Łodzi

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Med-Gastr Sala operacyjna w Centrum Medyczne Med-Gastr

Zabieg abdominoplastyki może wykonać dr n. med. Edward Lewandowicz, specjalista chirurgii plastycznej, który prowadzi w Łodzi Gabinet Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej EDD-MED. Przeprowadza on m.in. procedury z zakresu modelowania sylwetki, w tym zabiegi małej abdominoplastyki oraz abdominoplastyki z resekcją rozstępowo zmienionej skóry i usunięciem nadmiaru tkanki podskórnej. Operacja plastyczna brzucha znajduje się także w ofercie lek. med. Tomasza Dębskiego, specjalisty chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. 

Pozostałe łódzkie placówki

Plastyka brzucha znajduje się również w ofercie Szpitala LUX MED. Podczas zabiegu abdominoplastyki specjaliści mogą dodatkowo wykonać operację przepukliny pępkowej, rozejścia się mięśni prostych brzucha, a także zabieg uwidocznienia talii. W ofercie kliniki znajdują się także inne zabiegi modelujące sylwetkę, np. przeszczepy własnej tkanki tłuszczowej pacjenta, liposukcja brzucha, ud i pośladków czy rekonstrukcje piersi. Szpital dysponuje nowoczesnym urządzeniem Vectra XT, pozwalającym na trójwymiarowe zobrazowanie na monitorze komputera wybranych części ciała pacjenta i przewidywanych efektów zabiegu, co jest pomocne m.in. przed zabiegiem abdominoplastyki.

Ile kosztuje plastyka brzucha w Łodzi?

Za plastykę brzucha w Łodzi trzeba zapłacić od 10 do 14 tys. zł. Cena ta jest uzależniona od danej placówki, jak również zakresu zabiegu.

Plastyka brzucha - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 10 000 zł do 15 000 zł
 • Warszawa od 7 000 zł do 22 000 zł
 • Wrocław od 8 500 zł do 19 500 zł
 • Kraków od 7 000 zł do 20 000 zł
 • Katowice od 6 150 zł do 14 000 zł
 • Częstochowa od 8 000 zł do 16 000 zł
 • Szczecin od 8 000 zł do 21 000 zł
 • Gdańsk od 11 100 zł do 18 900 zł
 • Bydgoszcz od 7 995 zł do 15 000 zł
 • Białystok od 5 000 zł do 13 530 zł
 • Kielce od 13 000 zł do 18 000 zł
 • Lublin od 10 000 zł
Plastyka brzucha cena »

Usługa plastyka brzucha w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu plastyka brzucha w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.