Plastyka pośladków

Synonimy: lifting chirurgiczny pośladków

Filtruj wyniki

Plastyka pośladków - informacje

14 14

Osoby niezadowolone z kształtu pośladków coraz liczniej pojawiają się w klinikach chirurgii plastycznej. Są to zarówno ludzie młodzi, jak i pacjenci starsi, u których z wiekiem stan i estetyka pośladków ulega znaczącemu pogorszeniu. W czasach, kiedy odkrywa się więcej, liczy się młodość i uroda, nawet te rejony ciała muszą być bez zarzutu.

Podczas zabiegu chirurg operacyjnie usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej. Jednocześnie może powiększyć pośladki – najczęściej robi  to przy użyciu implantów lub przeszczepu tkanki. Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego, a pacjent opuszcza klinikę dopiero następnego dnia. Rekonwalescencja trwa ok. 2 tygodnie, natomiast przez ok. 2 miesiące zaleca się noszenie specjalnej bielizny ułatwiającej gojenie i ograniczenie intensywnej aktywności fizycznej.

Polscy specjaliści w cofaniu czasu

Dobrzy chirurdzy plastyczni, którzy potrafią perfekcyjnie wymodelować pośladki, często pracują w kilku klinikach, nawet w różnych częściach kraju.

Tak jest w przypadku dr n. med. Małgorzaty Kuźlan (Chirurgia plastyczna dr Kuźlan), którą możemy spotkać w klinice w Poznaniu i Polanicy Zdroju. To chirurg wybitny. Wśród przyznanych jej wyróżnień jest Stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej dla Młodych Naukowców, Nagroda Premiera Rzeczpospolitej Polski za wyróżniony doktorat i Nagroda Prezydenta miasta Poznania dla Młodego Badacza. To także członek prestiżowych stowarzyszeń, takich jak Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej i Towarzystwo Chirurgów Polskich.

Kolejny lekarz również ma się czym pochwalić. To dr n. med. Artur Śliwiński (Chirurgia Plastyczna Artur Śliwiński, Szczecin), specjalista Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Ma ponad 20-letnią praktyką zawodową, a doskonalił się na kursach, między innymi, w Rio de Janeiro, Berlinie, Barcelonie, Chicago i New Yorku. W swoim gabinecie stosuje nowoczesne techniki operacyjne. Jest członkiem Sekcji Chirurgii Estetycznej Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, a także Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Estetycznej.

20-letnim stażem w pracy chirurga może pochwalić się jeszcze jeden lekarz, dr n. med. Andrzej Dmytrzak, właściciel kliniki Aesthetic Med (Szczecin). W ciągu tych lat uczestniczył w wielu międzynarodowych sympozjach dla chirurgów plastyków – był we Włoszech, USA, Francji, Hiszpanii, Austrii, a nawet Brazylii.

Operacja? A może lifting?

Upiększanie pośladków oferuje również Legnica, a konkretnie Prywatne Gabinety Chirurgii Plastycznej i Estetycznej, które prowadzi dr Leszek Leszczyński. Obecnie ów lekarz pracuje na stanowisku Ordynatora Oddziału Chirurgii Plastycznej w Szpitalu im. T. Marciniakawe Wrocławiu, ale można wybrać się do niego na zabieg także do lubińskiego CDT Medicus.Dr Leszczyński należy do International Plastic i Reconstructive&Aesthetic Surgery, co jest wyraźnym potwierdzeniem umiejętności tego specjalisty.

Jeśli natomiast bliżej nam do Białegostoku, świetną decyzją będzie wybranie się do Kliniki Chirurgii i Medycyny Estetycznej Noviline. To nowoczesny ośrodek, położony w samym centrum miasta.Dysponuje w pełni wyposażonym blokiem operacyjnym, a personel oferuje szeroki wachlarz zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, w tym  plastykę brzucha, pośladków i łydek. Właścicielką kliniki jest dr Magdalena Nowicka, pracująca od 2005 roku na oddziale chirurgii MSWiA w Bialymstoku.

W Jaworznie i Bielsku-Białej ma swoje gabinety klinika Esteuroda Medycyna Estetyczna. Kobiety i mężczyźni poddają się tutaj tzw. brazylijskiemu liftingowi. Dzięki niemu pośladki są powiększone i podniesione, a uzyskuje się to na kilka sposobów: przez podanie preparatu Macrolane, przeszczep własnego tłuszczu bądź wszczepienie specjalnych implantów. W ostatnim przypadku efekt okrągłych pośladków jest natychmiastowy i utrzymuje się stale, a do tego blizna jest niewidoczna (ukryta w bruździe międzypośladkowej). Do normalnej aktywności można wrócić już po kilku dniach. Operację przeprowadza dr n. med. Artur Sandelewski.

W miejscowości Dobra, niedaleko Szczecina, pracuje dr Maciej Pastucha („Dobra" Klinika Chirurgii Plastycznej dr Maciej Pastucha). Wiedza i doświadczenie tego chirurga pozwalają mu na wykonywanie operacji na najwyższym poziomie. Zabiegi tego rodzaju wykonuje również dr n. med. Wojciech Rybak, właściciel Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica z Wrocławia.

Polscy czarodzieje

Sala operacyjna w Carolina Medical Center Sala operacyjna w Carolina Medical Center

Jak czarodziej różdżką, tak chirurg skalpelem zmienia wygląd człowieka. Czyż zatem można się dziwić, że dla takiego czarodzieja warto przejechać pół globu, żeby tylko dostać się do jego gabinetu? I dlatego w polskich klinikach spotkamy Amerykankę, Australijkę bądź Szwedkę. Kolejnym wabikiem jest cena, kusi także klimat ośrodków, do których przyjeżdżają. Czy to Wrocław, czy Szczecin, czy jeszcze inne miasto, każde jest  piękne i przyciąga turystów. Więc zostają tu o wiele dłużej, niż wymagają tego zabiegi.

Plastyka pośladków - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 17 000 zł
  • Katowice od 7 000 zł do 11 000 zł
  • Lublin od 8 000 zł
  • Sopot od 8 000 zł
  • Jelenia Góra od 9 000 zł
  • Słubice od 7 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa plastyka pośladków jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i chirurga plastycznego.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska