Podniesienie dna zatoki

Synonimy: sinus lift, zabieg podniesienia dna zatoki "sinus lift"

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz podniesienie dna zatoki? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Podniesienie dna zatoki - informacje

Kadra w DentiCo Stomatologia Kadra w DentiCo Stomatologia

Sinus lift, czyli podniesienie dna zatoki szczękowej to nowy zabieg, a przynajmniej nowy w Polsce. Daje szanse na implantację w trudnych warunkach (np. w bocznych odcinkach szczęki), co wcześniej nie było możliwe.

Istnieją dwa sposoby przeprowadzenia takiej operacji. Przy metodzie otwartej można podnieść zatokę bardziej niż przy zamkniętej, dlatego częściej wybiera się właśnie ją. Chirurg tworzy okno dostępu do dna zatoki i po podważeniu błony śluzowej wprowadza biomateriał. Później pokrywa go membraną i śluzówką. Po ok. pół roku miejsce pod wszczepy powinno się zagoić i wtedy przeprowadza się implantację. Z kolei metoda zamknięta przypomina wszczepianie implantu – materiał wprowadza się przez otwór przygotowany na śrubę. Praktycznie zawsze przy takim zabiegu można jednocześnie wstawić implant. Wadą operacji jest brak pełnej kontroli wzrokowej chirurga.

Sinus lift  - zabieg wykonywane przez najlepszych specjalistów

Takie zabiegi wykonują najbardziej doświadczeni stomatolodzy. Jednym z nich jest dr n. med. Hubert Kubica (Specjalistyczna Klinika Stomatologiczna, Bielsko Biała), lekarz z ponad  20-letnim stażem zawodowym. Doskonalił się głównie w Niemczech, tam też prowadził przez 9 lat własną praktykę stomatologiczną. Poza tym uczestniczył
w szkoleniach w  USA,  Szwajcarii i Austrii, a także skończył trzystopniowy  kurs z periodontologii (ZMK – Klinik Munster).  Należy do kilku towarzystw medycznych, w tym do Akademii Pierre Faucharda i  International Congress of Oral Implantologists.

Specjalistka periodontologii i stomatologii ogólnej, lek. stom. Mirosława Pietrzycka (Gabinet Stomatologiczny Mirosława i Marcin Pietrzyccy, Legnica), od 2010 roku pracuje wspólnie z synem, lek. dent. Marcinem Pietrzyckim. To właśnie on przeprowadza w ośrodku podniesienie dna zatoki, a w międzyczasie wciąż pogłębia wiedzę – w 2009 roku rozpoczął specjalizację z chirurgii stomatologicznej, obecnie jest również rezydentem na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Kolejną placówką jest Sopocka Klinika Stomatologiczna Den Arté. Właścicielem i lekarzem prowadzącym ośrodka jest lek. stom. Anna Ziemba. Głównym kierunkiem jej zainteresowań zawodowych jest stomatologia estetyczna oraz protetyka, zajmuje się również endodoncją. W klinice pracuje jej mentor, dr med. dent. Zbigniew Piankowski, który przez 20 lat prowadził praktykę stomatologiczną w Gutersloh (Niemcy). Od początku działalności w Polsce prowadzi szkolenia dla stomatologów, dzieląc się swoją wiedzą z zakresu protetyki i stomatologii estetycznej. Trzecim członkiem zespołu jest dr n. med. Adam Ziemlewski, uznany chirurg szczękowo-twarzowy.

Podniesienie dna zatoki w polskich klinikach

Krakowskie Centrum Medyczne Promed to placówka istniejąca na rynku usług medycznych od wielu lat. Oferta ośrodka jest rozbudowana podobnie jak zespół, który tworzy ponad 130 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Wśród nich jest, między innymi, lek. stom. Gabriela Iciek oraz lek. stom. Anna Freyer. Co roku w gabinetach centrum wykonuje się ponad 100 tys. świadczeń zdrowotnych.

Operacyjnie podnosi dno zatoki również lek. stom. Krzysztof Griman (Prywatna Praktyka Dentystyczna, Kłodzko). Specjalista pomaga pacjentom już od 22 lat – obecnie opiekuje się wnukami, a nawet prawnukami swoich pierwszych pacjentów. Jego zespół to fachowcy w różnych dziedzinach stomatologii, wykorzystujący nowoczesne technologie dostępne w światowej stomatologii. Placówka posiada wyspecjalizowaną aparaturę diagnostyczną, w tym komputerowy system nawigacji Simplant, stosowany przy planowaniu leczenia implantologicznego.

Dr Przemysław Marcinkowski oraz dr Hanna Marcinkowska prowadzą prywatną placówkę w Poznaniu. To Gabinet „Twój Dentysta", w którym w celu odtworzenia kości przed implantacją wykonuje się zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej. Każdy pacjent jest najpierw badany pod kątem nieprawidłowości funkcjonowania stawu skroniowo-żuchwowego i mięśni .Jeśli specjaliści nie stwierdzą zaburzeń osteopatycznych, analizują układ narządu żucia. Do zabiegów chirurgicznych stosują Piezzosurgery, a oprócz tego ich gabinet posiada tomograf komputerowy do precyzyjnego planowania zabiegów, dzięki czemu skraca się czas zabiegu.

Jeszcze jednym polecanym specjalistą, wykonującym operacyjne podniesienie dna zatoki, jest lek. stom. Sławomir Karwan. To doświadczony chirurg, który wszelkie zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej wymagające znieczulenia ogólnego, wykonuje w sali operacyjnej Szpitala CenterMed w Krakowie.

Na trudne zabiegi do Polski

Gabinet zabiegowy w 3g Dentist Gabinet zabiegowy w 3g Dentist

Zabiegi typu podniesienie dna zatoki szczękowej wymagają doświadczonej ręki i nowoczesnego sprzętu medycznego. W Polsce znajdziemy jedno i drugie, co potwierdzają zagraniczni pacjenci klinik stomatologicznych. Leczą się tutaj z oszczędności (polskie ceny są dużo niższe) i chęci poznania pięknych miast, w których znajdują się ośrodki. Brytyjczycy, Niemcy, Norwegowie – wszyscy chwalą jakość usług naszych stomatologów i urodę kraju.

 

Podniesienie dna zatoki - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 800 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 900 zł do 4 200 zł
 • Gdańsk od 1 000 zł do 5 000 zł
 • Wrocław od 1 000 zł do 4 000 zł
 • Katowice od 1 500 zł do 5 000 zł
 • Poznań od 1 000 zł do 3 000 zł
 • Szczecin od 1 000 zł do 6 000 zł
 • Gliwice od 2 500 zł do 4 500 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Gdynia od 1 200 zł do 3 500 zł
 • Radom od 1 200 zł do 3 000 zł
 • Lublin od 1 500 zł
Pokaż więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.