Poporodowa plastyka krocza Warszawa

Synonimy: korekcja blizn po nacięciu (pęknięciu) krocza, korekcja blizn po szyciu krocza, poprawa wyglądu krocza po porodzie więcej »

Filtruj wyniki

Poporodowa plastyka krocza Warszawa - informacje

 U kobiet po trudnych bądź wielokrotnych porodach często pojawiają się zaburzenia położenia narządu rodnego. Jednym z nich jest obniżenie ścian pochwy i krocza, które może powodować dyskomfort, stać się przyczyną kłopotów z nietrzymaniem moczu i znacząco wpłynąć na pogorszenie doznań podczas współżycia. Z pomocą kobietom, u których pojawił się taki problem, przychodzi chirurgia – lekarze mogą operacyjnie skorygować defekt kosmetyczny i odtworzyć prawidłowy kształt anatomiczny narządu rodnego.

Poporodowa plastyka krocza to zabieg rekonstruujący narząd rodny kobiety. Operacja polega na podszyciu mięśni krocza i usunięciu nadmiaru śluzówki pochwy. W trakcie zabiegu chirurg odpowiednio modeluje struktury krocza tak, aby odpowiadały prawidłowym warunkom anatomicznym z okresu przed porodem. Zabieg trwa ok. 40 min i jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, miejscowym lub „rdzeniowym". Po operacji pozostaje tylko nieduży szew samorozpuszczalny. Pacjentka opuszcza klinikę następnego dnia, a pełnię zdolności seksualnych odzyskuje po ok. po 6-8 tygodniach.

Plastyka krocza w Warszawie

Kobiety, które zdecydowały się na taki zabieg wybrać do Warszawy, mają wiele możliwości – w stolicy znajduje się wyjątkowo dużo placówek oferujących tego typu operację. Jedną z nich, klinikę Medifem, prowadzi polski pionier kosmetoginekologii, dr n. med. Andrzej Barwijuk, lekarz z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym. Od 1993 do 2006 roku obejmował stanowisko zastępcy ordynatora, a następnie ordynatora Oddziału Ginekologii Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. Świętej Rodziny w Warszawie. Kobietom po trudnych porodach oferuje waginoperineoplastykę (plastykę pochwy i krocza), wykonywaną w znieczuleniu ogólnym. Pomaga pacjentkom, które doznały pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy i krocza – zabieg należy do najczęściej przeprowadzanych przez niego procedur medycznych.

Wspomniany Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny jest kolejną placówką, w której kobiety zmagające się z dyskomfortem obniżonego narządu rodnego znajdą pomoc. Na tutejszym oddziale ginekologii wykonuje się wiele tego typu zabiegów, prócz tego lekarze szpitala zajmują się przypadkami wypadania macicy. Ordynatorem oddziału jest dr n. med. Leszek Gmyrek, zaś stanowisko jego zastępcy obejmuje lek. med. Monika Przybyłkowska.

Kolejnym doświadczonym specjalistą jest dr Joanna Pabich-Worożbit z Uni Klinik. To ginekolog-położnik posiadający ogromną wiedzę w dziedzinie plastyki pochwy. Pomaga zarówno kobietom z poporodowym obniżeniem krocza, jak i pacjentkom z wrodzonymi wadami rozwojowymi. pochwy. Plastykę krocza wykonuje pod koniec operacji, po wcześniejszej korekcji śluzówki i mięśniówki pochwy.

Wybitni specjaliści chirurgii kobiecej

W stolicy Polski nie brak uzdolnionych chirurgów z dużym doświadczeniem. Wśród nich można wymienić prof. nadzw. dr hab. n. med. Agatę Karowicz-Bilińską, wykonującą zabiegi w Klinice Chirurgii Plastycznej dr A. Sankowskiego, a także dr n. med. Barbarę Grzechocińską, adiunkta Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii AM. Jest ginekologiem-położnikiem ze specjalizacją w zakresie endokrynologii, natomiast zabiegi wykonuje w Gabinecie lekarskim Anna Włodarczak.

Godnym uwagi lekarzem jest również prof. dr. hab. n med. Krzysztof Czajkowski, pełniący funkcję kierownika II Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej. Kierowana przez niego poradnia oferuje pacjentkom pomoc w zakresie leczenia chorób narządu rodnego. Zgłaszają się tutaj zarówno kobiety po porodzie, jak i w ciąży. Chirurdzy szpitala zajmują się leczeniem inkontynencji, usuwaniem guzów narządu rodnego oraz statyką narządu rodnego.

Operacje ginekologiczne tego typu wykonywane są także w klinice Linea Corporis. Przeprowadza je specjalista ginekologii i położnictwa dr n. med. Świeściak, adiunkt Kliniki Położnictwa AM w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu kobiet z obniżeniem pochwy i krocza zarówno jako lekarz akademicki, jak również w warunkach praktyki prywatnej.

Jeszcze jedną placówką, w której można poddać się poporodowej plastyce krocza, jest Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus. Kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii jest prof. dr hab. med. Mirosław Wielgoś, a zespół medyczny ośrodka przeprowadza kompleksowe zabiegi u kobiet po trudnych porodach.

Porównanie cen zabiegów poporodowej plastyki krocza

Dzięki bogatej ofercie warszawskich ośrodków kobiety, które wcześniej musiały zaakceptować pogorszenie jakości życia (nietrzymanie moczu, uczucie luzu w pochwie, zmniejszenie doznań podczas współżycia itp.), teraz mogą poddać się zabiegowi i wrócić do stanu przed porodem. Coraz śmielej korzystają z tej możliwości zarówno Polki, jak i cudzoziemki, które pojawiają się w stołecznych placówkach. Są to przede wszystkim Brytyjki, Niemki i Amerykanki, skuszone niskimi cenami. Przykładowo, w klinice Medifem plastyka korekcyjna krocza kosztuje 2 tys. złotych, zaś w EnelMed 2,4 tys. zł. U nich jest dużo drożej. Jak podaje serwis ImmersiveMedical, zależnie od lokalizacji koszt takiego zabiegu może oscylować w granicach $3,000-$5,000. Za pieniądze zaoszczędzone na leczeniu w Polsce pacjentki z zagranicy mogą wypocząć i poznać atrakcje turystyczne Warszawy, w tym Łazienki Królewskie i Starówkę.

Poporodowa plastyka krocza - ceny w Warszawie na tle innych miast

  • Warszawa od 4 800 zł
  • Kraków od 2 500 zł do 6 000 zł
  • Łódź od 2 500 zł do 3 500 zł
  • Lubin od 1 200 zł do 3 900 zł
  • Poznań od 3 000 zł do 4 000 zł
  • Rybnik od 1 500 zł
  • Lubliniec od 1 500 zł
  • Jelenia Góra od 6 000 zł
  • Tomaszów Mazowiecki od 1 000 zł
  • Skoczów od 3 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa poporodowa plastyka krocza w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

Pacjenci szukali zabiegu poporodowa plastyka krocza w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska