4,5 / 5  - 814 oceny »
Wygląd zewnętrzny Remedium Clinic Recepcja, poczekalnia Remedium Clinic Gabinet zabiegowy Remedium Clinic Wygląd zewnętrzny Remedium Clinic Recepcja, poczekalnia Remedium Clinic Gabinet konsultacyjny Remedium Clinic Gabinet konsultacyjny Remedium Clinic Gabinet konsultacyjny Remedium Clinic Gabinet konsultacyjny Remedium Clinic Udogodnienia dla pacjentów Remedium Clinic Wnętrza, wystrój Remedium Clinic Udogodnienia dla pacjentów Remedium Clinic Remedium Clinic - logo

Informacje ogólne o Remedium Clinic

Remedium Clinic jest prywatnym centrum medycznym działającym w Bydgoszczy ponad 20 lat. Przez ten czas pozyskaliśmy szerokie grono pacjentów. Dysponujemy wszechstronnym i nowoczesnym wyposażeniem gabinetów, a zabiegi przeprowadzamy w komfortowych warunkach, przy zachowaniu najbardziej surowych norm sterylności sprzętów i pomieszczeń. Oferujemy pacjentom bogatą paletę usług, począwszy od stomatologii, psychiatrii i laryngologii, poprzez kardiologię, neurologię i dermatologię, a skończywszy na chirurgu ogólnym, dziecięcym oraz ginekologii. W naszym ośrodku przyjmuje także psycholog.

Poradnia Kardiologiczna świadczy usługi w zakresie porad, leczenia i podstawowej diagnostyki kardiologicznej.

Poradnia Otolaryngologiczna wykonuje diagnostykę chorób laryngologicznych u dorosłych i u dzieci, takich jak: choroby ucha, choroby zatok i nosa, a także schorzenia gardła i jamy ustnej, krtani oraz ślinianek. Udzielamy pomocy pacjentom z nowotworami głowy i szyi, leczymy chrapanie i zaburzenia słuchu. Zajmujemy się przerostem migdałków, zapaleniem zatok, woskowiną i zapaleniem ucha. Leczymy głuchotę, tamujemy krwawienie z nosa, a także pomagamy pacjentom z niedrożnością i nieżytem nosa. Usuwamy polipy nosa i korygujemy skrzywienie przegrody nosowej. Przeprowadzamy zabiegi na krótkim wędzidełku, leczymy bóle głowy, zawroty głowy i szumy uszne.

Nasza klinika udziela porad specjalistycznych z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej dla dorosłych, a także w zakresie chirurgii dziecięcej i urologii dziecięcej.

Poradnia Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, konsultuje pacjentów ze schorzeniami chirurgicznymi, w głównej mierze w zakresie chorób naczyń krwionośnych, jak również wykonywane są zabiegi z zakresu drobnych zmian chirurgicznych (czyraki, krwiaki, kaszaki, tłuszczaki, ropnie itp.) Lekarze specjalizujący się w chirurgii dziecięcej zajmują się diagnostyką i leczeniem chorób przy wykorzystaniu USG oraz problematyki z zakresu urologii dziecięcej.

W ośrodku znajduje się również Poradnia Neurologiczna, w której doświadczeni neurolodzy prowadzą diagnostykę i leczenie wszelkiego typu chorób neurologicznych (zespoły bólowe kręgosłupa, schorzenia neurozwyrodnieniowe, zespoły otępienne, padaczki, choroby Alzheimera, padaczki itp.). Poradnia Ginekologiczna zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób kobiecych. Nasi Lekarze prowadzą kompleksową opiekę nad kobietami w ciąży.

Poradnia Psychiatryczna udziela pomocy pacjentom cierpiącym z powodu bezsenności i innych zaburzeń snu. Leczymy zaburzenia pamięci, depresję, fobie społeczne i szereg innych chorób, w tym zaburzenia odżywiania i nerwice. Udzielamy porad psychologicznych. Nasza Poradnia Psychologiczna jest odwiedzana przez osoby długotrwale narażone na działanie czynników uciążliwych bądź szkodliwych (typu mobbing), pacjentów korzystających z pomocy psychiatry z zaleceniem psychoterapii indywidualnej. Przeprowadzamy terapie rodzinne, udzielamy pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży.

Poradnia dermatologiczna przeprowadza diagnostykę i leczenie w pełnym zakresie. Zajmujemy się zarówno dermatologią ogólną jak i estetyczną

Nasze Centrum Stomatologii dysponuje nowocześnie wyposażonymi gabinetami. Posiadamy m.in. mikroskopy stomatologiczne, przenośny aparat rentgenowski z radiowizjografią oraz kamerę wewnątrzustną. Oferujemy pełen zakres usług, w tym zabiegi z dziedziny stomatologii zachowawczej z endodoncją, ortodoncji, protetyki, a także chirurgii szczękowej i implantologii. Szczególną wagę przykładamy do stomatologii estetycznej, odbudowując uśmiech pacjentów dzięki licówkom, koronom i implantom. Leczymy zęby dzieci i dorosłych – oferujemy bezbolesne zabiegi, w tym infiltrację z użyciem materiału ICON. Leczymy wady zgryzu przy pomocy aparatów Clear Aligner (certyfikacja w województwie kujawsko-pomorskim).

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

Nasza klinika jest miejscem, w którym pacjenci są otaczani profesjonalną opieką i mogą w każdej chwili liczyć na pomoc wykwalifikowanego personelu. W celu zapewnienia leczącym się u nas osobom poczucia wygody i bezpieczeństwa przygotowaliśmy dla nich kilka udogodnień:

  • Nowoczesna klinika – wszystkie konsultacje i zabiegi są przeprowadzane w doskonale wyposażonym, nowoczesnym ośrodku. Czas oczekiwania na konsultację bądź zabieg nasi pacjenci spędzają w przytulnej poczekalni. Stonowane kolorystycznie pomieszczenia pozwalają się odprężyć i zrelaksować.

  • Indywidualne podejście do pacjenta – wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom pacjentów, umożliwiamy im uzgodnienie terminu poza standardowymi godzinami przyjęć.

  • Leczenie dzieci – zespół medyczny cechuje się bardzo dobrym podejściem do najmłodszych pacjentów, dzięki czemu wizyta w gabinecie medycznym kojarzy się dzieciom wyłącznie z przyjemnością. Młodzi pacjenci otrzymują upominki i dyplomy dzielnego pacjenta.

  • Dla zagranicznego pacjenta – personel centrum posługuje się językiem angielskim.

  • Najwyższe standardy obsługi – przestrzegamy światowych standardów obowiązujących w medycynie, zapewniając w ten sposób profesjonalizm zabiegów i usług. Personel nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach, szkoleniach oraz sympozjach naukowych.

Osiągnięcia i certyfikaty Remedium Clinic

Remedium Clinic Centrum Medyczne może się poszczycić licznymi osiągnięciami. Dobrą opinią i zaufaniem darzą nas zarówno sami pacjenci, jak i środowisko medyczne oraz media. Nasi specjaliści wciąż poszerzają zakres swojej wiedzy. 

Nasza przychodnia jest placówką wyróżnioną przez Sanepid w dziedzinie placówek o najwyższym reżimie sanitarnym.