Szpital URO-MEDIC Centrum Urologii Laserowej Szpital URO-MEDIC Centrum Urologii Laserowej Szpital URO-MEDIC Centrum Urologii Laserowej Szpital URO-MEDIC Centrum Urologii Laserowej

Informacje ogólne o URO-MEDIC Centrum Urologii Laserowej

UROMEDIC Centrum Urologii Laserowej to prywatny szpital urologiczny, który powstał w 2004 roku z inicjatywy Dr Marka Chlamtacza. Od samego początku działalności przyświecała nam idea zapewnienia pacjentom dostępu do najskuteczniejszych laserowych metod leczenia chorób urologicznych. Dziś w naszym centrum działają Oddziały Urologiczny i Chirurgiczny, a także pracownie: USG, ESWL i urodynamiki. W pracowni laserów urologicznych przeprowadzamy zabiegi z użyciem najnowocześniejszego sprzętu medycznego.

Od ponad 10 lat usuwamy laserowo przerost prostaty. DioLEP/ HoLEP, czyli enukleacja prostaty laserem holmowym lub diodowym, to złoty standard w leczeniu tego schorzenia. Zastosowanie niemieckiego lasera LIFE 980 pozwala na znaczne skrócenie czasu trwania zabiegu. Podobnie jak enukleację, od dekady wykonujemy zabieg PVP – waporyzację laserową fotoselektywną przerostu prostaty. Dr Chlamtacz zabiegi laserowego usuwania prostaty wykonuje od 2007 roku jako jeden z pierwszych urologów w Polsce.

U pacjentów z problemem łagodnego rozrostu stercza (BPH) wykonujemy zabiegi termoterapeutyczne systemem mikrofalowym Thermaspec 1000 firmy Medispec. Urządzenie bezpiecznie i skutecznie wytwarza energię cieplną o ograniczonym zasięgu, działając tylko na leczony obszar – bez uszkadzania zdrowych tkanek. Terapię aparatem Thermaspec 1000 można porównywać zarówno z klasyczną metodą laserową, jak i leczeniem farmakologicznym.

Pacjentom z kamicą moczową proponujemy kruszenie kamieni nerkowych i moczowodowych falą uderzeniową generowaną zewnątrzustrojowo – ESWL. W wyniku działania fali uderzeniowej kamienie są rozkruszane na małe cząstki, a następnie zostają wydalone przez pacjenta z moczem. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny i może być wielokrotnie powtarzany bez skutków ubocznych. Skuteczność metody jest uzależniona od wielkości kamieni, ich rozmieszczenia i składu chemicznego, jednak często udaje się w stu procentach oczyścić nerkę ze złogów (nawet przy niekorzystnych prognozach). Leczenie nie wymaga podawania znieczulenia ani późniejszej hospitalizacji, co sprawia, że jest komfortowe i nieuciążliwe dla pacjenta.

W ofercie centrum znajduje się innowacyjna alternatywa dla metod PCNL i ESWL, standardowo przeprowadzana w najlepszych klinikach urologicznych w Europie i na świecie – URS giętki COBRA z litotrypsją kamieni Laserem Holmowym. Zabieg ten stanowi aktualnie najnowocześniejszą metodę usuwania kamieni pęcherzowych, moczowodowych i nerkowych. W odróżnieniu od innych technik zabiegowych praktycznie wystarcza jeden zabieg, polegający na wprowadzeniu do pęcherza, moczowodu lub nerki giętkiego URS wraz z włóknem lasera holmowego, które kruszy w danym miejscu kamień moczowy. Dzięki giętkiemu URS COBRA można usuwać kamienie nerkowe z kielichów nerkowych (górnego, środkowego i dolnego). Dr Chlamtacz zabieg ten wykonuje od 2012 roku i jest pionierem URS Cobra w Polsce.

W naszym Oddziale Urologii doktor Chlamtacz usuwa w ten sposób kamienie każdej wielkości. Obecnie stosujemy wszystkie możliwe rodzaje małoinwazyjnego usuwania kamieni moczowych z każdego odcinka układu moczowego. Pacjent jest wyczerpująco informowany o możliwościach i skuteczności każdego rodzaju zabiegu i wspólnie z Ordynatorem Oddziału Urologii wybiera sposób, w jaki zostanie usunięty dany kamień moczowy. Indywidualizacja leczenia i stały kontakt z lekarzem operującym jest standardem najlepszych klinik urologicznych i naszym priorytetem.

W ofercie szpitala znajdą Państwo Laserowe usuwanie guzów pęcherza moczowego, Waporyzację laserową guza pęcherza VLBT i Wycięcie guza pęcherza laserem Holmowym HoBT. W porównaniu z konwencjonalną, metoda ta w znacznym stopniu ogranicza krwawienie podczas zabiegu i po nim, przez co pacjent jest mniej narażony na występowanie powikłań śród- i pooperacyjnych. Zabieg wyróżnia się dużą skutecznością – promień lasera ma możliwość głębszej penetracji tkanek niż klasyczna pętla diatermiczna, dzięki czemu niszczy głębiej położone komórki nowotworowe.

Zapewniamy pomoc kobietom z problemem nietrzymania moczu. Po zakwalifikowaniu pacjentki do leczenia wykonuje się metodą laserową Laserem Beladona CO2 lub konwencjonalną metodą operacyjną – taśma TOT.

Leczymy laserowo zwężenie cewki moczowej. W zależności od rodzaju schorzenia wykorzystujemy laser diodowy EVOLVE lub laser Holmowy Lysa. Technologicznie jest to najbardziej zaawansowana obecnie metoda leczenia zwężeń cewki moczowej.

Świadczymy usługi z zakresu ginekologii estetycznej. Oferujemy pacjentkom rewitalizację pochwy i warg sromowych oraz sromu, a także zabiegi wybielania odbytu. Nowoczesny laser Beladona umożliwia nam odmładzanie pochwy i sromu, leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu oraz wybielanie pochwy i sromu. Terapia laserem Beladona jest wysoce skuteczna, nieinwazyjna i bezpieczna. Zabiegi są bezbolesne, bezkrwawe i proste w wykonaniu. Zaraz po ich zakończeniu można prowadzić normalną aktywność, a po 7 dniach od zabiegu – podjąć współżycie. Pacjentki Dr Chlamtacza sygnalizują wyraźną poprawę w leczeniu nietrzymania moczu Laserem Beladona. W praktyce u kobiet po leczeniu laserem objawu nietrzymania moczu przestaliśmy kierować pacjentki na zabiegi operacyjne.

Leczymy hemoroidy laserem HeLP™. To bezbolesny i minimalnie inwazyjny zabieg stosowany w usuwaniu żylaków odbytu I i II stopnia. HeLP™ nie polega na usunięciu tkanki, a jedynie na zamknięciu tętnic, bez stosowania nici lub klipsów. W trakcie zabiegu wykorzystuje się specjalnie zaprojektowany zestaw do prostego i bezpiecznego wykonania zabiegu, a sama procedura nie wymaga znieczulenia lokalnego ani ogólnego. Pacjent może szybko powrócić do normalnej aktywności. Dr Chlamtacz wykonuje ten zabieg od 2007 roku i jest pionierem tej metody w Polsce.

HeLP™ to sprawdzony klinicznie system, stanowiący najprostszą spośród obecnie dostępnych technik. Zapewnia doskonałe wyniki (krótko‐ i długoterminowe) przy zminimalizowaniu ryzyka skutków ubocznych i dyskomfortu pacjenta po zabiegu. Jak wynika z badań klinicznych, u 94 na 106 pacjentów (88,7%) nie wystąpiły dolegliwości bólowe po roku od terapii.

Ordynator Oddziału Urologii
Marek Chlamtacz, FEBU
specjalista urolog
chirurg ogólny

Posiada specjalizacje polską, europejską i niemiecką w Urologii.
Jest członkiem:
Europejskiego Towarzystwa Urologicznego
Niemieckiego Towarzystwa Urologicznego
Polskiego Towarzystwa Urologicznego

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

  • Laser frakcyjny Beladona – wszechstronny laser mający zastosowanie m.in. w ginekologii estetycznej, chirurgii oraz dermatologii estetycznej.

  • Laser LIFE 980 nm 150 WAT – niemiecki laser do operacji prostaty, dzięki swojej mocy skracający znacznie czas zabiegu.

  • Laser Holmowy Lysa

Udogodnienia dla pacjentów

  • Indywidualna opieka lekarska i pielęgniarska podczas pobytu w szpitalu – osoby pozostające po zabiegu w szpitalu są objęte indywidualną opieką medyczną (bez dodatkowych opłat).

  • Komfortowe sale – na pacjentów czekają komfortowo wyposażone 1-2-osobowe sale, z dostępem do internetu i telewizji.

  • Smaczne posiłki – posiłki dla chorych zamawiane są według indywidualnego menu restauracyjnego.

  • Apteka – w budynku działa apteka, dzięki czemu pacjenci mogą na miejscu zrealizować recepty na przepisane leki.