Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Urointima-Med Rehabilitacja Uroginekologiczna Iga Serwińska - logo

Informacje ogólne o Urointima-Med

Bydgoska klinika Urointima-Med to jedna z niewielu miejsc w kraju, w którym kadra zajmuje się rehabilitacją uroginekologiczną u kobiet, jak i mężczyzn o bardzo szerokim spectrum działania.

W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne konsultacje oraz kompleksowe leczenie jedynie za pomocą bezoperacyjnych, bezinwazyjnych, a zarazem wyjątkowo skutecznych metod.

Rehabilitacja Uroginekologiczna obejmuje diagnostykę i leczenie w zakresie:

Mężczyźni:

– nietrzymanie moczu oraz zaburzenia w oddawaniu moczu, zaburzenia potencji po: prostatektomii radykalnej, przy łagodnym rozroście gruczołu krokowego ( BPH), po zabiegach urologicznych (TURP), po i w trakcie radioterapii (wskazana także przed planowanym leczeniem), po urazach, w chorobach neurologicznych, związanych z wiekiem pacjenta, cukrzycą, SM, przy chorobach współistniejących i o podłożu idiopatycznym.

Kobiety:

– nietrzymanie moczu oraz zaburzenia w oddawaniu moczu (okołoporodowe, poporodowe, po zabiegach uro i ginekologicznych, w okresie menopauzalnych oraz związanych z wiekiem pacjentki, również o podłożu idiopatycznym)

– przed i po planowanym zabiegiem slingów/taśm na nietrzymanie moczu TVT/TOT oraz przy braku efektu zabiegu

– diagnostyka i terapia około i poporodowa, rozejście mięśni prostych brzucha/kresy białej, przepuklina pępkowa – kontrola USG, obniżenie narządów miednicy mniejszej, terapia blizny po CC, SN, miednica zastoinowa, endometrioza, ból miednicy mniejszej, rozejście/ból spojenia łonowego, infekcje dolnych dróg moczowych, bolesne stosunki płciowe, nietrzymanie stolca

 Dodatkowo prowadzona jest rehabilitacja ogólna:

- zespoły bólowe, nerwobóle, zespoły napięciowo-przeciążeniowe, migreny

Liporadiologia : Uzupełnieniem rehabilitacji uroginekologicznej są także przełomowe i nieinwazyjne zabiegi liporadiologii, które pomagają kobietom wrócić do pięknego i zdrowego wyglądu:

- zagęszczenie tkanek/opracowanie wiotkości skóry, likwidacja nagromadzonej tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki, działanie przeciwobrzękowe, antycellulitowe, wygładzające i liftingujące), również modelowanie owalu twarzy i opracowanie okolic oczu. 

Medycyna estetyczna:

Pacjentki mogą skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej wypełniając zmarszczki, bądź modelując usta  kwasem hialuronowym. Oferujemy również zabiegi mezoterapii igłowej na twarz, szyję, dekolt, owłosioną skórę głowy czy wybraną okolicę ciała, w tym jak metodę redukcji rozstępów oraz blizn. 

Najważniejsze jest dla nas zadowolenie osób, które zdecydowały się powierzyć nam swoje zdrowie. Do każdego problemu, z jakim odwiedzają nas pacjenci, podchodzimy indywidualnie. W czasie leczenia przeprowadzamy wizualizację, dzięki czemu pacjent wie jakich rezultatów może się spodziewać i na jakim obecnie poziomie się znajduje. W terapii leczenia nietrzymania moczu stosujemy nowoczesny sprzęt oparty na EMG, EMG biofeedback oraz stymulacji ETS.

W rehabilitacji uroginekologicznej dodatkowo korzystamy z USG oraz liporadiologii.

W trosce o jakość swoich usług systematycznie uczestniczymy w kursach i szkoleniach. Wiedzę na temat innowacyjnych metod leczenia wykorzystujemy w praktyce w trakcie codziennej pracy w naszym gabinecie. Gwarantujemy pełną dyskrecję, intymną atmosferę oraz pomoc wysoko wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim stażem pracy.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W terapii i rehabilitacji narządu moczowo-płciowego i całego organizmu, niezbędny jest wysokiej jakości sprzęt, który gwarantuje skuteczny i bezpieczny zabieg. Staramy się stale nabywać nowe urządzenia, poszerzając tym samym zakres usług. Obecnie dysponujemy m.in.:

  • Urządzeniem do EMG biofeedback, EMG, ETS – sprzętem umożliwiającym „nauczenie” pacjenta panowania nad określonymi zmianami w organizmie za pomocą sprzężenia zwrotnego. Dzięki temu chory uczy się świadomie kontrolować to, co do tej pory wykonywał nieświadomie, w tym napięcie mięśni. Daje to doskonałe rezultaty w przypadku m.in. rehabilitacji narządu moczowo-płciowego.

  • Elektrodami dopochwowymi oraz doodbytniczymi – nowoczesnymi elektrodami, które mają za zadanie odbierać impulsy oraz stymulować mięśnie dna miednicy odpowiedzialne za trzymanie moczu. Elektrody te umożliwiają precyzyjną pracę na mięśniach, dokładne określenie ich siły, wytrzymałości i elastyczności względem wymaganych skurczy i poddanej terapii. Ponadto dodatkowe połączenie elektrodami powierzchniowymi na innych partiach mięśniowych takich jak: mięśnie brzucha, pośladków czy ud, pozwala na zmniejszenie niekorzystnej kompensacji tych mięśni podczas właściwego skurczu mięśni dna miednicy.

  • Aparatem do Liporadiologii

  • Aparatem USG

Ponadto posiadamy nowoczesne, atestowane urządzenia do elektrostymulacji prądami średniej i niskiej częstotliwości oraz punktowy laser BTL. Odpowiednią metodę leczenia dobieramy zależnie od stopnia nasilenia schorzenia i preferencji pacjenta.

Udogodnienia dla pacjentów

W trosce o Państwa komfort przygotowaliśmy liczne udogodnienia. Wśród nich znajduje się m.in.:

  • Nowoczesny budynek – gabinet mieści się w nowocześnie zaaranżowanym budynku, pozbawionym barier architektonicznych, dzięki czemu z naszych usług mogą bez problemu korzystać również osoby niepełnosprawne.

  • Intymna i dyskretna atmosfera – dbamy o to, aby zapewnić naszym pacjentom intymność, kameralną atmosferę i poczucie pełnego komfortu i bezpieczeństwa. Nietrzymanie moczu jest dla wielu osób dolegliwością krępującą, dlatego każdy pacjent może u nas liczyć na dyskrecję.

  • Anglojęzyczny personel – nasi specjaliści posługują się biegle językiem obcym, dzięki czemu leczący się u nas pacjenci z zagranicy mogą czuć się swobodnie.

Osiągnięcia i certyfikaty Urointima-Med

Jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków w kraju, jakie specjalizują się w rehabilitacji uroginekologicznej.

Nasz zespół posiada certyfikaty i zaświadczenia dokumentujące udział w kursach oraz szkoleniach z zakresu urologii, rehabilitacji narządów moczowo-płciowych, a także dotyczących obsługi sprzętu. Sukcesywne zgłębianie wiedzy w zakresie innowacyjnych technik zabiegowych jest dla nas priorytetem – mamy świadomość, że dzięki temu możemy oferować pacjentom najlepiej dostosowaną metodę terapii. 

Wykorzystywane przez nas urządzenia posiadają wymagane atesty, a o ich skuteczności świadczy fakt, iż są z powodzeniem  stosowane w gabinetach na całym świecie.

Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med