Urointima-Med Rehabilitacja Uroginekologiczna Iga Serwińska

poniedziałek
8:00 - 20:00
wtorek
8:00 - 20:00
środa
9:00 - 20:00
czwartek
8:00 - 20:00
piątek
8:00 - 20:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Kadra Urointima-Med Gabinet konsultacyjny Urointima-Med Kadra Urointima-Med Oferta, ćwiczenia, zabiegi Urointima-Med Urointima-Med Rehabilitacja Uroginekologiczna Iga Serwińska - logo

Informacje ogólne o Urointima-Med

Bydgoska klinika Urointima-Med to jedna z niewielu miejsc w kraju, w którym kadra zajmuje się stricte leczeniem nietrzymania moczu – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Wiemy jak kłopotliwym problemem jest nietrzymanie moczu. Zdajemy sobie sprawę, iż przez to schorzenie wiele osób ogranicza codzienną aktywność i unika wychodzenia z domu.

W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne konsultacje oraz kompleksowe leczenie jedynie za pomocą bezoperacyjnych, bezinwazyjnych, a zarazem wyjątkowo skutecznych metod. Pomagamy pacjentom cierpiącym z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu, niestabilności wypieracza, biernego nietrzymania moczu oraz nietrzymania moczu z przepełnienia. Leczymy zarówno mężczyzn, u których nietrzymanie moczu nastąpiło w skutek prostatektomii, operacji i urazów, jak i kobiet po porodach, urazach i w wieku menopauzalnym. Zastosowane przez nas metody terapii dają doskonałe efekty i gwarantują powrót do sprawności dróg moczowych i rodnych. Zajmujemy się także medycyną estetyczną w zakresie usuwania zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego oraz przeprowadzamy rehabilitację ogólną (np ortopedyczną).

Najważniejsze jest dla nas zadowolenie osób, które zdecydowały się powierzyć nam swoje zdrowie. Do każdego problemu, z jakim odwiedzają nas pacjenci, podchodzimy indywidualnie. W czasie leczenia przeprowadzamy wizualizację, dzięki czemu pacjent wie jakich rezultatów może się spodziewać i na jakim obecnie poziomie się znajduje. W terapii leczenia nietrzymania moczu stosujemy nowoczesny sprzęt oparty na EMG, EMG biofeedback oraz stymulacji ETS. Dodatkowo wykonujemy zabiegi uzupełniające leczenie ogólne takie jak: laser BTL, elektrostymulację i elektroterapię, a także krioterapię miejscową (azot), ultradźwięki i lampę Bioptron. Zabiegi wspomagamy rehabilitacją oraz ćwiczeniami mięśni dna miednicy.

Dodatkowo prowadzimy terapię w zakresie leczenia impotencji u kobiet i mężczyzn. Zapewniamy pomoc pacjentkom po przebytych urazach, okresach poporodowych oraz pacjentom po operacjach prostatektomii.

Stale poszerzamy zakres naszych usług. Przeprowadzamy laserowe leczenie blizn pooperacyjnych oraz leczymy dolegliwości bólowe w zakresie schorzeń stomatologicznych, dermatologicznych, laryngologicznych, neurologicznych i ortopedyczno-traumatologicznych. Niebawem wzbogacimy naszą ofertę o zabiegi z medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, dzięki któremu pomożemy pozbyć się tzw. lwiej zmarszczki, bruzdy nosowo wargowej, zmarszczek „marionetki” i w okolicach oczu. Za pomocą kwasu hialuronowego można także powiększyć, wymodelować oraz podkreślić kontur ust, podnieść kąciki ust bądź wymodelować żuchwę. Zamierzamy też wprowadzić masaże typowe w rehabilitacji ogólnej, czyli lecznicze lub relaksacyjne.

W trosce o jakość swoich usług członkowie naszej kadry systematycznie uczestniczą w kursach i szkoleniach. Wiedzę na temat innowacyjnych metod leczenia wykorzystują w praktyce w trakcie codziennej pracy w naszym gabinecie. Gwarantujemy pełną dyskrecję, intymną atmosferę oraz pomoc wysoko wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim stażem pracy.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W terapii i rehabilitacji narządu moczowo-płciowego i całego organizmu, niezbędny jest wysokiej jakości sprzęt, który gwarantuje skuteczny i bezpieczny zabieg. Staramy się stale nabywać nowe urządzenia, poszerzając tym samym zakres usług. Obecnie dysponujemy m.in.:

 • Urządzeniem do EMG biofeedback, EMG, ETS – sprzętem umożliwiającym „nauczenie” pacjenta panowania nad określonymi zmianami w organizmie za pomocą sprzężenia zwrotnego. Dzięki temu chory uczy się świadomie kontrolować to, co do tej pory wykonywał nieświadomie, w tym napięcie mięśni. Daje to doskonałe rezultaty w przypadku m.in. rehabilitacji narządu moczowo-płciowego.
 • Elektrodami dopochwowymi oraz doodbytniczymi – nowoczesnymi elektrodami, które mają za zadanie odbierać impulsy oraz stymulować mięśnie dna miednicy odpowiedzialne za trzymanie moczu. Elektrody te umożliwiają precyzyjną pracę na mięśniach, dokładne określenie ich siły, wytrzymałości i elastyczności względem wymaganych skurczy i poddanej terapii. Ponadto dodatkowe połączenie elektrodami powierzchniowymi na innych partiach mięśniowych takich jak: mięśnie brzucha, pośladków czy ud, pozwala na zmniejszenie niekorzystnej kompensacji tych mięśni podczas właściwego skurczu mięśni dna miednicy.
 • Aparatem BTL – wielofunkcyjnym urządzeniem do elektroterapii i ultradźwięków oraz zabiegów laserowych. Posiada dotykowy wyświetlacz LCD i kilka kanałów, dzięki czemu można przeprowadzać zabieg jednocześnie w dwóch miejscach u jednego pacjenta. Prócz tego ma wbudowaną „encyklopedię terapeutyczną”, ułatwiającą pracę terapeucie. Urządzenie sprawdza się zarówno w urologii i ginekologii, jak i w neurologii, dermatologii, laryngologii, dermatologii, neurologii, ortopedii i traumatologii.
 • Lampą Bioptron – urządzeniem wytwarzającym spolaryzowane światło, mające leczniczy wpływ na organizm człowieka. Promieniowanie świetlne sprzyja leczeniu stanów zapalnych, zmniejsza ból i aktywizuje system odpornościowy. Najczęściej lampę Bioptron stosuje się w przypadku m.in. przewlekłych owrzodzeń i trudno gojących się ran, zmian zwyrodnieniowych powodujących uciski korzeni nerwowych bądź zespołów bólowych.
 • Aparatem do krioterapii azotem – urządzeniem, dzięki któremu otrzymujemy strumień pary o temperaturze -160°C. Stosowanie kriostymulacji prowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania organizmu na leczenie farmakologiczne. Istotnym aspektem kriostymulacji jest doskonała tolerancja zabiegu. U chorych leczonych tą metodą znacznie zmniejszyła się liczba wykonywanych dostawowych blokad sterydowych. W niektórych przypadkach dzięki kriostymulacji udaje się uniknąć zabiegu operacyjnego u chorych, u których ze względu na patologiczny rozrost błony maziowej istniały wcześniej wskazania do wykonania synowektomii. Zabieg oziębiania powoduje mocne przegrzanie endogenne stawów aż do przekroczenia ciepłoty wyjściowej o około 30-40°C i utrzymania się jej do 3-4 godzin.
 • Ultradźwięki oraz ultradźwięki ze stymulacją w trybie COMBO – dzięki temu urządzeniu osiągamy wpływ biologiczny taki jak: wzrost syntezy kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skóry, przyspieszenie syntezy DNA, redukcja rozstępów, rozszerzenie naczyń krwionośnych i przekrwienie narządów, wewnątrzkomórkowy wzrost syntezy wapnia, zmiany w szybkości przewodzenia włókien nerwowych.
  Ponadto posiadamy nowoczesne, atestowane urządzenia do elektrostymulacji prądami średniej i niskiej częstotliwości. Odpowiednią metodę leczenia dobieramy zależnie od stopnia nasilenia schorzenia i preferencji pacjenta.

Udogodnienia dla pacjentów

W trosce o Państwa komfort przygotowaliśmy liczne udogodnienia. Wśród nich znajduje się m.in.:

 • Nowoczesny budynek – gabinet mieści się w nowocześnie zaaranżowanym budynku, pozbawionym barier architektonicznych, dzięki czemu z naszych usług mogą bez problemu korzystać również osoby niepełnosprawne.
 • Intymna i dyskretna atmosfera – dbamy o to, aby zapewnić naszym pacjentom intymność, kameralną atmosferę i poczucie pełnego komfortu i bezpieczeństwa. Nietrzymanie moczu jest dla wielu osób dolegliwością krępującą, dlatego każdy pacjent może u nas liczyć na dyskrecję.
 • Anglojęzyczny personel – nasi specjaliści posługują się biegle językiem obcym, dzięki czemu leczący się u nas pacjenci z zagranicy mogą czuć się swobodnie.

Osiągnięcia i certyfikaty Urointima-Med

Jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków w kraju, jakie specjalizują się w rehabilitacji narządu moczowo-płciowego oraz w leczeniu nietrzymania moczu u kobiet i mężczyzn.

Nasz zespół posiada certyfikaty i zaświadczenia dokumentujące udział w kursach oraz szkoleniach z zakresu urologii, rehabilitacji narządów moczowo-płciowych, a także dotyczących obsługi sprzętu. Sukcesywne zgłębianie wiedzy w zakresie innowacyjnych technik zabiegowych jest dla nas priorytetem – mamy świadomość, że dzięki temu możemy oferować pacjentom najlepiej dostosowaną metodę terapii. 

Wykorzystywane przez nas urządzenia posiadają wymagane atesty, a o ich skuteczności świadczy fakt, iż są z powodzeniem  stosowane w gabinetach na całym świecie.

Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.