USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Poznań

Synonimy: badanie dopplerowskie tętnic / żył kończyn dolnych, badanie drożności żył / tętnic kończyn dolnych metodą Dopplera, badanie USG tętnic / żył kończyn dolnych więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych Poznań - informacje

Gabinet zabiegowy w Medicus Bonus Wągrowiec Gabinet zabiegowy w Medicus Bonus Wągrowiec

USG Doppler jest nieinwazyjną metodą, która pozwala zobrazować przepływ krwi w naczyniach krwionośnych kończyn dolnych. Ma to ogromne znaczenie w diagnostyce miażdżycy, służy także do rozpoznawania choroby zakrzepowo- zatorowej i wykrywania anomalii naczyniowych. Zaletą badania jest to, że do uwidaczniania struktur nie jest wykorzystywane szkodliwe promieniowanie jonizujące.

Znamy dobrego ultrasonografistę w Poznaniu!

Badanie naczyń metodą USG Doppler można wykonać w Centrum Medycznym neoMedica, które znajduje się przy ul. Świetlanej. Badania wykonuje tutaj Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej lek. med. Jacek Kocur. Pracuje i zdobywa doświadczenie w Zakładzie Radiologii Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Zajmuje się oceną badań ultrasonograficznych, radiologicznych, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Jest autorem kilku prac naukowych dotyczących diagnostyki obrazowej w onkologii. Bierze udział w zjazdach i konferencjach, m.in. w Barcelonie i w Mediolanie. Jest członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz European Society of Radiology.

Przy ul. Stęszewskiej, w Centrum Medycznym Omedica badania ultrasonograficzne wykonuje dr n. med. Anna Ignyś- O'Byrne. Ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a następnie zdobyła tytuł specjalisty w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła dzięki pracy o tematyce genetyki klinicznej. Uczestniczy w sympozjach naukowych, gdzie poszerza zakres swojej wiedzy. Widnieje jako autor lub współautor publikacji, m.in. "Stosowanie leków dostępnych bez recepty w zapobieganiu i leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych".

W Mandala Beauty Clinic, która znajduje się przy ul. Chwiałkowskiego, badania naczyń kończyn dolnych przeprowadza dr n. med. Wojciech Turkiewicz. Jest Absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ukończył specjalizację w kierunku chirurgii ogólnej, oraz angiologii. W życiu zawodowym zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób naczyń. Doświadczenie zdobywał pracując w Oddziale Chirurgii Ogólnej z Zespołami do spraw Urologii, Chirurgii Naczyniowej i Koloproktologii  oraz Transplantologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, a także w Poradni Chorób Naczyń Szpitala Wojewódzkiego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz European Association for Endoscopic Surgery.

Gabinet Lekarski Salus mieszczący się przy ul. Swoboda, to miejsce pracy prof. nadzw. dr hab. n. med. Wojciecha Kasprzaka. Pełni funkcję Ordynatora Oddziału Pulmonologiczno- Internistycznego Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu. Wykonuje badania USG, badania endoskopowe, a także zabiegi z dziedziny medycyny fizykalnej i balneoklimatologii. Jest autorem lub współautorem prac naukowych, takich jak "Wpływ leczenia uzdrowiskowego na przebieg hyperlipoproteidemii", "Zalecenia metodyczne dotyczące leczenia miażdżycy zarostowej tętnic kończyn dolnych" oraz "Wpływ wybranych zabiegów fizykalnych na przepływ krwi w tętnicach obwodowych badany ultradźwiękową metodą dopplerowską".

Przy ul. Kutrzeby, w Przychodni Profmedica diagnostyką obrazową naczyń kończyn dolnych zajmuje się prof. dr hab. n. med. Marcin Gabriel. Specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej, prowadzi zajęcia ze studentami w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Szkolił się zarówno w kraju, jak i za granicą. Uczy lekarzy techniki badania ultrasonograficznego w Wielkopolskiej Szkole Diagnostyki Obrazowej. Zajmuje się diagnostyką naczyń z wykorzystaniem aparatu Dopplera oraz leczeniem obrzęków limfatycznych. Wykonuje zabiegi stentowania naczyń obwodowych.

Diagnostyka chorób naczyń - lepiej w Polsce, czy za granicą?

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

W Centrum Medycznym neoMedica koszt USG Doppler kończyn dolnych wynosi 120zł. W The Whiteley Clinic w Birmingham cena takiego badania to 379£ (około 2150zł). Interesującym pomysłem jest spędzenie urlopu lub wolnego weekendu w Polsce i wykonanie badania naczyń na miejscu. Poznań kryje w sobie wiele miejsc wartych zobaczenia, do których zalicza się jeden z najmłodszych europejskich zamków- Zamek Cesarski lub pięknie odrestaurowany Rynek, z kawiarniami i pubami, w których kibice tłumnie oglądają mecze piłki nożnej.

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 100 zł do 200 zł
 • Żelice od 150 zł
 • Warszawa od 120 zł do 442 zł
 • Kraków od 100 zł do 250 zł
 • Łódź od 120 zł do 250 zł
 • Częstochowa od 80 zł do 170 zł
 • Radom od 100 zł do 290 zł
 • Wrocław od 140 zł do 300 zł
 • Gliwice od 80 zł do 150 zł
 • Lublin od 100 zł do 160 zł
 • Gdańsk od 120 zł do 200 zł
 • Białystok od 130 zł do 220 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu usg doppler żył / tętnic kończyn dolnych w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska