USG piersi u mężczyzn Warszawa

badanie USG sutków u mężczyzn, badanie USG męskich piersi, badanie ultrasonograficzne gruczołów piersiowych męskich więcej »

USG piersi u mężczyzn Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Onkolmed Gabinet zabiegowy w Onkolmed

USG piersi u mężczyzn to badanie nieinwazyjne, wykorzystujące zjawiska związane z falą ultradźwiękową. Wykonuje się je w przypadku podejrzenia schorzeń męskich gruczołów piersiowych, w tym sutka, np. ginekomastia, nowotwory czy torbiele. Do badania nie jest potrzebne wcześniejsze przygotowanie. W trakcie lekarz dokonuje interpretacji obrazu przekroju piersi pacjenta przesłanego przez głowicę ultrasonografu.

USG piersi u mężczyzn przed leczeniem ginekomastii

Klinika Renesansowa, dysponująca cyfrowym aparatem USG - Xario firmy Toshiba, oferuje USG piersi u mężczyzn, a także USG prostaty, w przypadku którego używa się sondy przezodbytniczej. Specjalista medycyny nuklearnej dr Beata Szerstobitow, autorka publikacji w czasopiśmie lekarskim "Przegląd Urologiczny" na temat znaczenia badań przesiewowych we wczesnym wykrywaniu raka gruczołu krokowego, wykonuje tu tzw. badanie ultrasonograficzne TRUS prostaty po leczeniu operacyjnym. Jej współpracownik radiolog dr Lilia Jakubowska ocenia aparatem USG pęcherzyki nasienne przy podejrzeniu męskiej niepłodności.

Dr Liliana Jakubowska pracuje także w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Vivamed, gdzie można umówić się na badanie ultrasonograficzne sutków u mężczyzn w przypadku wystąpienia obrzęku lub guza w tym rejonie ciała. Oprócz tego w NZOZ Vivamed mężczyźni mają możliwość poddania się ultrasonograficznemu badaniu gruczołu krokowego przez powłoki brzuszne.

Prywatna Przychodnia Specjalistyczna Ochota Medical Center oferuje badanie USG męskich piersi aparatem General Electric Voluson 730 Pro. Radiolog dr Anna Bodziony, która pracuje również w warszawskim szpitalu MSW, ocenia budowę gruczołów piersiowych u mężczyzn w poszukiwaniu zmian patologicznych, świadczących o chorobie.

Badanie USG piersi w przypadku ginekomastii przeprowadzają specjaliści z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Dr Brankowska, Pracuje tu radiolog dr n. med. Maciej Postolski, autor pracy doktorskiej pt. "Przydatność badania USG w diagnostyce patologii ogniskowych sutków", który uczestniczy w biopsjach mammograficznych pod kontrolą USG. Lekarz współpracuje ze specjalistą medycyny nuklearnej Dr Beatą Szerstobitow, która w NZOZ Dr Brankowska zajmuje się głównie diagnostyką ultrasonograficzną schorzeń męskich, ale też przeprowadza USG sutków oraz badanie USG ogólne narządów wewnętrznych.

W Centrum Medycznym Sorno w Starych Babicach, które w 2011 roku zdobyło tytuł Brązowego Lidera w kategorii działalność na rzecz pacjenta, prowadzona jest diagnostyka USG piersi u mężczyzn z niepokojącymi objawami chorób gruczołów piersiowych. Lekarz chorób wewnętrznych dr Monika Maćkowska wykonuje tu także USG piersi u kobiet. W Sorno pracuje też dr Joanna Wiśniewska przeprowadzająca USG tkanki podskórnej. Centrum Medyczne Sorno jest wyposażone w aparat ultrasonograficzny z opcją dopplerowskiego USG.

Na badanie USG piersi w przypadku ginekomastii można umówić się w certyfikowanym przez Global Quality Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Rehmedicon, współpracującym z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka oferuje także USG węzłów chłonnych i ultrasonograficzną ocenę układu moczowego.

Badanie ultrasonograficzne sutków u mężczyzn jest możliwe w Centrum Medycznym ENEL-MED, którego placówki  rozmieszczone są w różnych rejonach Warszawy. ENEL-MED jest wyposażony w różne sprzęty diagnostyki obrazowej, takie jak tomograf komputerowy i aparat MRI, którymi można ocenić tkankę piersiową u mężczyzn. Dodatkowo placówka proponuje specjalistyczne badanie ultrasonograficzne - sonoelastografia, przydatne w diagnostyce zmian ogniskowych w obrębie sutków.

Cena badanie ultrasonograficznego gruczołów piersiowych w Polsce i w W. Brytanii

Gabinet zabiegowy w Ober Clinic Medycyna Specjalistyczna Gabinet zabiegowy w Ober Clinic Medycyna Specjalistyczna

Koszt badania USG piersi w Polsce jest niższy niż w Wielkiej Brytanii. W londyńskiej klinice wielospecjalistycznej 108 Medical Chambers cena ultrasonograficznego badania piersi wynosi od 1061 do 1260 zł. Warszawskie kliniki przyjmują turystów zagranicznych, którzy chcą poddać się USG gruczołów piersiowych podczas pobytu w stolicy Polski. Badanie trwa kilkanaście minut i po nim pacjent może skorzystać z atrakcji turystycznych Warszawy, np. obejrzeć miasto z tarasu widokowego w Pałacu Kultury i Nauki lub zwiedzić Zamek Królewski oraz poznać związane z nim fakty historyczne.

 

 

USG piersi u mężczyzn - ceny w Warszawie na tle innych miast

  • Warszawa od 120 zł do 180 zł
  • Łódź od 100 zł do 130 zł
  • Poznań od 140 zł
  • Kraków od 120 zł do 220 zł
  • Bydgoszcz od 150 zł
  • Białystok od 80 zł
  • Wrocław od 130 zł
  • Bielsko-Biała od 180 zł
  • Wejherowo od 110 zł
USG piersi u mężczyzn cena »

Pacjenci szukali zabiegu usg piersi u mężczyzn w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.