UNA MEDICA Centrum Medycyny Funkcjonalnej i Stylu Życia

Recepcja, poczekalnia UNA MEDICA Klinika UNA MEDICA Recepcja, poczekalnia UNA MEDICA Zabieg, operacja UNA MEDICA Gabinet zabiegowy UNA MEDICA Gabinet zabiegowy UNA MEDICA Wygląd zewnętrzny UNA MEDICA Zabieg, operacja UNA MEDICA Wnętrza, wystrój UNA MEDICA Gabinet zabiegowy UNA MEDICA Wnętrza, wystrój UNA MEDICA Wygląd zewnętrzny UNA MEDICA Klinika UNA MEDICA

Opis placówki

UNA MEDICA Centrum Medycyny Funkcjonalnej i Stylu Życia to nowoczesna placówka specjalizująca się w kompleksowym leczeniu chorób przewlekłych. Wyznajemy zasadę, że tylko pełna wiedza na temat schorzenia może dać efekty. Nasza kadra to lekarze specjaliści w wieloletnim doświadczeniem, dietetycy, psychologowie, fizjoterapeuci.

W naszej codziennej pracy kierujemy się filozofią medycyny stylu życia, a realizujemy ją przez dogłębną analizę objawów choroby oraz ich możliwych przyczyn. Takie podejście do terapii gwarantuje nie tylko lepszy dobór kuracji, ale również sprawia, że codzienne życie pacjentów może się zmienić na lepsze przez wyeliminowanie czynników mających negatywny wpływ na ich zdrowie oraz samopoczucie. Uważamy, że nowoczesna medycyna powinna traktować organizm ludzki jako całość, nie jako zbiór oddzielnych organów i układów, które różne dziedziny nauki leczą niezależnie od siebie. U nas pacjent przechodzi kompleksowy wywiad, który pozwala nam spojrzeć na schorzenie pod kątem ogólniejszym, niż proponuje to konwencjonalna medycyna. Una Medica oferuje szeroki zakres usług z wielu specjalizacji m.in. diabetologii, gastroenterologii, ginekologii, kardiologii, interny, neurologii, ortopedii i innych

Wielu problemom zdrowotnym da się skutecznie zapobiegać poprzez wczesną diagnostykę i leczenie czy zdrowy styl życia, ale nie wszystkie da się w ten sposób odwrócić. Czasami potrzebna jest interwencja dobrego chirurga. Una Medica oferuje szeroki zakres zabiegów chirurgii naczyniowej, estetycznej, laseroterapii, proktologii. Nowoczesne zabiegi wykonywane przez wysokiej klasy specjalistów, np. przy wykorzystaniu nowej generacji laserów, to nie tylko szansa na pozbycie się żylaków czy problemów proktologicznych. Dzięki najnowszym metodom medycyny estetycznej doświadczeni lekarze pomagają na dłużej zachować młodość i zdrowy wygląd skóry. Często zaledwie drobna interwencja przywraca pacjentom radość życia, co może znacząco wspierać znacznie szerzej pojmowany powrót do zdrowia. Dlatego jeśli tylko zmarszczki, przebarwienia, czy opadające powieki powodują niedający się zniwelować w inny sposób dyskomfort i niezadowolenie, to warto zgłosić się do nas na konsultację.

Szukanie i leczenie przyczyn chorób to często zadanie nie tylko dla lekarza specjalisty, ale też dla doświadczonego dietetyka i psychologa. Z badań naukowych jasno wynika, że nasz styl życia, w tym nawyki żywieniowe, a także umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami losu i poziom odporności na stres, mogą być odpowiedzialne za wiele poważnych objawów somatycznych. Spektrum chorób i dolegliwości, których objawy łagodnieją lub wręcz cofają się pod wpływem interwencji nie tylko farmakologicznych, ale też dietetycznych oraz psychologicznych, jest szerokie. Należą do nich choroby układu krążenia, wiele chorób układu pokarmowego, cukrzyca, wybrane zaburzenia hormonalne, choroby autoimmunologiczne, w tym m.in. różnego rodzaju zapalenia stawów, łuszczyca czy choroba Hashimoto. W to całościowe podejście do zdrowia wpisują się także działania takie jak zajęcia ruchowe czy w wielu przypadkach praca z fizjoterapeutą. Poprawa zdrowia i samopoczucia w przypadkach uznawanych za trudne, dzięki takiemu spojrzeniu na organizm ludzki, jest możliwa.

W naszej klinice dostępny jest też szeroki zakres diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, którą umożliwia wysoka jakość sprzętu. Lekarze radiolodzy, a także lekarze innych specjalizacji (chirurg, ginekolog, kardiolog) w naszej klinice wykonują badania ultrasonograficzne USG, USG doppler żył kończyn dolnych, echo serca. Wykonujemy również biopsje cienkoigłowe aspiracyjne z oceną materiału przez doświadczonego patomorfologa pod kontrolą USG.

Specjalizujemy się w wielu zagadnieniach, w tym w SIBO, które diagnozujemy dzięki nowoczesnej aparaturze, na której wykonujemy testy metanowo-wodorowe. Test wodorowo-metanowy w kierunku SIBO przeprowadzany jest w naszym gabinecie zabiegowym przez wykwalifikowanego, certyfikowanego specjalistę.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

 • DC-8 Expert – wielofunkcyjna platforma ultrasonograficzna. Dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu oraz możliwości równoległego przetwarzania danych urządzenie może być wykorzystywane nawet u najtrudniejszych pacjentów. Zastosowanie zaawansowanych głowic 3T™ zapewnia wysoką rozdzielczość oraz lepszą penetrację, co daje wysokiej klasy obraz badanego obszaru,

  NEO V 1470NM – laser diodowy wykorzystywany w leczeniu żylaków kończyn dolnych, skuteczność na poziomie 99%, potwierdzona badaniami. Efektywność terapii z jego użyciem to zasługa zastosowanej długości fali (1470nm). Zabieg jest małoinwazyjny, a wiążący się z nim dyskomfort – minimalny. By zapewnić pacjentom najlepsze możliwe rezultaty, nierzadko wdrażamy terapię kombinowaną: poza laserem stosujemy m.in. skleroterapię bądź klejenie.

  NEO 980 NM – laser diodowy wykorzystywany m.in. do przezskórnej obliteracji teleangiektazji, pajączków na twarzy i nogach, abliteracji punktów rubinowych, waporyzacji zmian skórnych, czy lipolizy małych obszarów. Najwyższa jakość wykonania oraz potwierdzona skuteczność działania (CE, FDA, ISO).

  Laser frakcyjny S-C02 – nowoczesny laser ablacyjny pozwalający na pracę ultra z czasem 100 us. Taka konfiguracja parametrów umożliwia wykonanie prawidłowego zabiegu efektem fotoablacyjnym z niezwykle małą strefą przegrzania otaczających tkanek. Wpływa to na przebieg i czas rekonwalescencji oraz efekt końcowy leczenia. Laser CO2 z trybem chirurgicznym jest znakomitym narzędziem stosowanym w wielu dziedzinach medycyny zabiegowej. Cechuje go bardzo wysoka skuteczność precyzja działania i bezpieczeństwo wykonania zabiegu. Skaner frakcyjny lasera SCO2 stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, tym samym doprowadzając do regeneracji skóry, zwiększenia napięcia i gęstości skóry, poprawy ęlastyczności, kolorytu skóry oraz powstanie nowej pokrywy nabłonka. W efekcie końcowych uzyskujemy efekt remodelingu i odmłodzenia skóry w obszarze twarzy, szyi, dekoltu, dłoni.

  Ewakuator dymu CS 200 – dbając o komfort pacjenta i lekarza, urządzenie wykorzystuje zaawansowaną konstrukcję zapewniającą skuteczną emisję z pola zabiegowego przykrych zapachów, bakterii i wirusów oraz organicznych i nieorganicznych chemikaliów, które powstają podczas zabiegów z wykorzystaniem laserów, diatermii chirurgicznych i innych. Dbamy o bezpieczeństwo Naszych Pacjentów i Lekarzy.

  Chłodziarka zabiegowa Koolio – zmniejsza ryzyko powikłań w tym przebarwień skóry. Chroni skórę przed uszkodzeniami termicznymi oraz zmniejsza odczucia bólowe pacjenta podczas zabiegów laserowych w wyniku czego lekarz redukuje użycie środków znieczulających. Dodatkowo zmniejsza obrzęk po zabiegu, co wpływa na przebieg i długość rekonwalescencji.

  Quintron Breathtracker SC – urządzenie do testów oddechowych, będące aktualnie najbardziej zaawansowanym na świecie narzędziem do badania obecności w organizmie niepożądanych związków chemicznych i bakterii. Jego zaawansowane oprogramowanie pozwala na wykonywanie bardzo precyzyjnych pomiarów, wolnych od błędu pomiarowego spowodowanego niedokładnością podczas pobierania oddechu. Jako nieliczni w Polsce przeprowadzamy najbardziej nowoczesny test wodorowo-metanowy, służący wykryciu nieprawidłowości w przeroście flory bakteryjnej w jelicie cienkim. W odróżnieniu od niemal wszystkich testów oddechowych dostępnych w Polsce test oddechowy wodorowo-metanowy w naszej klinice diagnozuje nie tylko przerost mikroorganizmów produkujących wodór, ale też tych, które produkują metan. U około 35% osób, u których diagnozuje się SIBO, za rozrost odpowiedzialne są właśnie mikroorganizmy produkujące metan.

Udogodnienia dla pacjentów

 • Indywidualne, nowoczesne oraz interdyscyplinarne podejście do każdego pacjenta – skupiamy się całościowo na pacjencie, nie tylko na jego schorzeniu. Każda osoba jest poddawana szczegółowemu wywiadowi, mającemu na celu określenie ogólnego stanu zdrowia. Zdajemy sobie sprawę, że środowisko, czynniki genetyczne oraz sposób życia danej osoby ma szczególny wpływ na zdrowie. Wykrycie ewentualnych korelacji pozwala nam na szybsze zdiagnozowanie schorzenia. Ponadto pomaga to samemu pacjentowi w aktywnym udziale w swoim leczeniu poprzez zniwelowanie czynników, na które ma wpływ i których wpływ jest dla niego negatywny,
 • Dogodne godziny pracy – nasz ośrodek przyjmuje od wczesnych godzin porannych do późnych wieczornych. Wyznajemy zasadę, że pracujemy do ostatniego pacjenta,
 • Warsztaty terapeutyczne – organizujemy prelekcje dla pacjentów. Ich celem jest pomoc w stosowaniu zaleceń naszych specjalistów. Wiemy, że zmiana stylu życia nie każdemu przychodzi łatwo, dlatego staramy się wspierać odwiedzające nas osoby we wdrażaniu tak potrzebnych w leczeniu inicjatyw. Dokładne zapoznanie się ze strategią kuracji oraz praktyczne wsparcie ze strony specjalistów jak i innych pacjentów to gwarancja szybkiego powrotu do zdrowia,
 • Szkolenia kulinarne – zmiana upodobań kulinarnych, która jest wymagana w ramach prowadzonego leczenia, to podstawa. Na miejscu nauczymy jak i z czego przygotowywać posiłki tak, by były smaczne i pasowały do zalecanej diety. Jesteśmy w trakcie wdrażania oferty, która obejmuje nie tylko sam fakt tworzenia odpowiednich jadłospisów, ale również wspiera osoby, które blokują się w tych zmianach ze względu na brak motywacji. Pragniemy ukazać im pozytywne aspekty zmiany menu, gdyż zdajemy sobie sprawę, że tylko tak można wyeliminować złe nawyki zakupowe i żywieniowe,
 • Zajęcia ruchowe – wiemy, jak ważny w procesie powrotu do zdrowia jest ruch, dlatego wraz z trenerami przygotowaliśmy zajęcia mające na celu poprawę sprawności (fizycznej i psychicznej). Zajęcia pod okiem wykwalifikowanych trenerów odbywają się raz w tygodniu we wtorki i trwają godzinę,
 • Dogodne formy płatności – za konsultacje i zabiegi można płacić u nas zarówno gotówką, jak kartą. Dla pacjentów chcących skorzystać z dogodnych form płatności ratalnej posiadamy system ratalny MediRaty, umożliwiający indywidualne rozliczenie za planowane procedury.
 • Miejsca parkingowe – osoby zmotoryzowane mogą pozostawić samochód na parkingu zlokalizowanym niedaleko centrum.

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w UNA MEDICA Centrum Medycyny Funkcjonalnej i Stylu Życia w Warszawie.

Konsultacje

Chirurgia plastyczna

Chirurgia ogólna

Urologia

Dermatologia

Ginekologia

Antykoncepcja

Chirurgia naczyniowa i flebologia

Medycyna estetyczna

Dietetyka

Diagnostyka i badania

Ważna informacja

Prezentowany cennik UNA MEDICA Centrum Medycyny Funkcjonalnej i Stylu Życia jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: gotówka, leczenie na raty,

Więcej o usługach w UNA MEDICA Centrum Medycyny Funkcjonalnej i Stylu Życia

Naszą specjalnością jest interdyscyplinarne leczenie chorób przewlekłych. Wiemy, że tylko traktowanie schorzenia w sposób ogólny – patrząc przez całościowy pryzmat życia pacjenta – może dać rezultaty. Ważny jest dla nas każdy aspekt mogący mieć wpływ na schorzenie, stąd duży nacisk na specjalistyczne kompleksowe konsultacje przed przystąpieniem do właściwej terapii.

Oferujemy pacjentom możliwość skorzystania z porad specjalistów wielu dziedzin medycyny. Leczymy m.in. hemoroidy i żylaki kończyn dolnych. Wykonujemy szereg badań laboratoryjnych krwi, kału i moczu, USG oraz biopsję aspiracyjną cienkoigłową, jak również testy oddechowe (test wodorowo-metanowy).

Opinie z internetu

Placówka UNA MEDICA została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 0.0 w skali 5 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 0 opinii użytkowników z 0 różnych źródeł internetowych.

5,0 / 5  (101 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Zespół

Nasza kadra to wykwalifikowani lekarze i specjaliści diabetologii, dietetyki oraz fizjoterapii. Współpracujemy również z doświadczonymi specjalistami diagnostyki obrazowej. Zespół UNA MEDICA sukcesywnie doskonali umiejętności poprzez udział w licznych szkoleniach, kursach i warsztatach.

dr Monika Krawczyńska

specjalista ginekologii i położnictwa, specjalista endokrynologii

Dr Monika Krawczyńska to lekarz specjalista położnictwa i ginekologii oraz endokrynologii. Zapewnia opiekę kobietom w każdym wieku. Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując m.in. w Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka oraz w S... więcej »

Zadzwoń: 22 626pokaż numer

Dr n. med. Elwira Bakuła-Zalewska jest absolwentką Akademii Medycznej w Białymstoku. Posiada II stopień specjalizacji w dziedzinie patomorfologii. Obecnie pracuje w charakterze starszego asystenta w Zakładzie Patologii i Diagnostyki Laboratoryjnej w C... więcej »

Zadzwoń: 22 626pokaż numer

Lek. Michał Kozub jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada tytuł specjalisty radiologa i diagnosty obrazowego oraz dyplom Europejskiej Izby Specjalistów Radiologów (European Diploma in Radiology). Doświadc... więcej »

Zadzwoń: 22 626pokaż numer

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w UNA MEDICA.

Klinika UNA MEDICA Klinika UNA MEDICA Klinika UNA MEDICA Klinika UNA MEDICA Klinika UNA MEDICA Klinika UNA MEDICA Klinika UNA MEDICA Klinika UNA MEDICA Klinika UNA MEDICA Klinika UNA MEDICA Klinika UNA MEDICA

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

22 626pokaż numer
(czynny dzisiaj w godz. 7:30 - 18:00)

Adres placówki

UNA MEDICA Centrum Medycyny Funkcjonalnej i Stylu Życia
ul. Żelazna 69A
00-838 Warszawa

Godziny otwarcia

 • poniedziałek18:00-7:30
 • wtorek18:00-7:30
 • środa18:00-7:30
 • czwartek18:00-7:30
 • piątek18:00-7:30
 • sobotanieczynne
 • niedzielanieczynne

Dojazd

UNA MEDICA znajduje się przy ul. Żelaznej 69A w Warszawie. Lokalizacja w centrum gwarantuje doskonałe skomunikowanie z całym miastem. Najbliższe przystanki komunikacji autobusowej znajdują się ok. 100 m, a tramwajowe – 500 m. Dworzec Główny Warszawę Centralną dzieli od nas dystans 1,8 km. Lotnisko Chopina leży niespełna 8 km od kliniki.