Wycięcie torbieli włosowej Poznań

Synonimy: operacja zatoki włosowej, wycięcie torbieli pilonidalnej, chirurgiczne usunięcie torbieli włosowej okolicy guzicznej więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

DLA KLINIK: Oferujesz wycięcie torbieli włosowej w Poznaniu? Dołącz do nas! »

Wycięcie torbieli włosowej Poznań - informacje

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Przyczyna powstawania torbieli włosowej nie została jednoznacznie poznana. Nie bez wpływu jednak na rozwój schorzenia, które dominuje u mężczyzn, jest obecność bakterii beztlenowych, związanych z fizjologią okolicy krzyżowej, które wywołują stany zapalne. Jedyną skuteczną metodą trwałego usunięcia torbieli jest zabieg chirurgiczny, który polega na wycięciu zmiany chorobowej w granicach zdrowych tkanek, a różnice procedur polegają na sposobie zaopatrzenia powstałej rany. Może ona goić się „na otwarto”, można częściowo zaszyć brzegi rany lub zastosować technikę przesuniętego płata skóry.

Chirurgiczne usunięcie torbieli pilonidalnej w Poznaniu

Choroby odbytu i odbytnicy należą do usług proktologicznych, jakie świadczy Gabinet Lekarski Medic Laserplus. Ofertę w tym zakresie stanowi leczenie hemoroidów, kłykcin kończystych oraz szerokie spektrum zmian okołoodbytniczych, w tym m. in. przerośnięte fałdy brzeżne odbytu, przetoki, a także torbiele okolicy krzyżowo-guzicznej. Leczenie schorzenia obejmuje terapię antybiotykową z okładami, a w zaawansowanych przypadkach istnieje możliwość chirurgicznego wycięcia torbieli. 

Wycięcie torbieli włosowej (zatoki włosowatej), małej szczeliny odbytu oraz fałdów anodermalnych należy do kategorii małych zabiegów chirurgicznych, które w znieczuleniu miejscowym wykonuje lek. med. Artur Dobosz, specjalista chirurgii ogólnej, proktolog. Ambulatoryjny zabieg polega na wycięciu torbieli i pozostawieniu do gojenia przez ziarninowanie. Wcześniejsze konsultacje lekarz przeprowadza w kompleksie diagnostyczno-leczniczym, w skład którego, oprócz gabinetu, wchodzi ambulatorium chirurgiczne z zapleczem do diagnostyki proktologicznej .

Konsultacje z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej świadczy dr hab. n. med. Dawid Murawa, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej, a w obszarze jego praktyki chirurgicznej znajduje się kamica pęcherzyka żółciowego, przepukliny oraz torbiele włosowe i zmiany w obrębie skóry, które leczy z zastosowaniem lasera diodowego. Asystent I Oddziału Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu specjalizuje się m. in. w nowotworach skóry, żołądka oraz jelita grubego z resekcją okrężnicy i odbytnicy. 

Wycięcie cysty włosowej w Poznaniu i w USA – jakie są ceny zabiegu?

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Według Colon & Rectal Surgery Associates, samo wycięcie torbieli to w USA to wydatek rzędu 452 - 701 $ (1 717 - 2 663 zł), podczas gdy cała procedura (cystektomia pilonidalna) kosztuje 1 400 -1 800 $ (5 320 - 6 840 zł). W porównaniu do tych cen, zabieg wycięcia cysty włosowej, wykonywany w Poznaniu, jest nieporównywalnie tańszy i kosztuje ok. 700 zł. 

Wycięcie torbieli włosowej - ceny w Poznaniu na tle innych miast

  • Wrocław od 800 zł do 3 750 zł
  • Warszawa od 1 500 zł do 5 000 zł
  • Kraków od 3 000 zł do 5 000 zł
  • Szczecin od 3 300 zł do 4 000 zł
  • Bydgoszcz od 1 400 zł do 2 700 zł
  • Tychy od 2 800 zł do 3 100 zł
  • Częstochowa od 500 zł do 1 000 zł
  • Łódź od 2 500 zł do 2 600 zł
  • Białystok od 1 200 zł do 1 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu wycięcie torbieli włosowej także w miastach pobliżu Poznania, takich jak: Luboń.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.