dr n. med. Andrzej Sieńko

lekarz chorób wewnętrznych, kardiolog - Zbąszyń, Poznań

dr n. med. Andrzej Sieńko lekarz chorób wewnętrznych, kardiolog

Znajomość języków: angielskiPrzyjmuje:

Informacje ogólne - dr n. med. Andrzej Sieńko

Dr n. med. Andrzej Sieńko jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończył z wyróżnieniem. Następnie uzyskał specjalizacje: II stopnia z chorób wewnętrznych (1988 rok) i kardiologii (1997 rok). Brał udział w zagranicznych stażach w Herz und Kreislauf Zenter w Hocheg (Austria) oraz w Herz Zenter w Marburgu (Niemcy), podczas których zdobywał wiedzę na temat echokardiografii. Po studiach pracował w II Klinice Kardiologii jako asystent, a później adiunkt. W międzyczasie prowadził Oddział Intensywnej Terapii Kardiologicznej oraz pełnił stanowisko Kierownika Pracowni Echokardiografii.

Obronił pracę doktorską pt.: ,,Echokardiografia przezklatkowa i przezprzełykowa w połączeniu z echokardiografią obciążeniową w diagnostyce choroby niedokrwiennej serca”, otrzymując tytuł doktora nauk medycznych.

Dr Sieńko uczestniczył w wielu polskich oraz zagranicznych warsztatach z zakresu echokardiografii, zorganizowanych przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne, m.in. we Włoszech, Holandii, Francji i Anglii. Swoją bogatą wiedzą na temat echokardiografii dzieli się z innymi lekarzami podczas kursów i szkoleń. Jest autorem i współautorem ponad 34 publikacji dotyczących echokardiografii, które można przeczytać w krajowej i zagranicznej prasie medycznej. Jest również współtwórcą podręcznika pt.: "Echokardiografia obciążeniowa".

Czytaj więcej 

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. A. Sieńko

Dr n. med. Andrzej Sieńko jest specjalistą z zakresu chorób wewnętrznych i kardiologii, a do jego głównych zainteresowań należą zagadnienia z zakresu echokardiografii i nadciśnienia tętniczego. Zajmuje się nieinwazyjną diagnostyką chorób układu krążenia w postaci elektrokardiografii, echokardiografii oraz prób wysiłkowych. Prócz tego diagnozuje takie schorzenia jak choroba niedokrwienna serca, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze bądź inne wady serca.

Zdjęcia dr n. med. Andrzej Sieńko

Regionalne Centrum Zdrowia

Konsultacje

Konsultacja kardiologiczna
130

Gabinety Lekarskie Grochowska 9 (dawniej: Kossaka 4)

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Andrzej Sieńko