dr n. med. Iwona Filipecka

okulista

dr n. med. Iwona Filipecka okulista

Znajomość języków: polski, angielski

Informacje ogólne - dr n. med. Iwona Filipecka

Dr n. med. Iwona Filipecka jest lekarzem okulistą z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach ukończyła w 1989 roku, a siedem lat później uzyskała tytuł specjalisty II stopnia w zakresie okulistyki. Przez trzynaście lat zdobywała doświadczenie zawodowe w trakcie pracy w Klinice Okulistyki w Katowicach – najpierw jako młodszy, a następnie starszy asystent. W 2002 roku z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską i uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Obecnie pełni funkcję dyrektora medycznego Kliniki Okulus w Bielsku-Białej.

Dr Filipecka jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej, a od 2010 roku jest także członkiem prestiżowej American Academy of Ophthalmology.

Osiągnięcia lekarza

Dr Filipecka jest lekarzem, dla której najwyższa jakość świadczonych usług ma znaczenie priorytetowe, dlatego systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe i zdobywa nowe umiejętności w trakcie licznych kursów i szkoleń specjalistycznych, organizowanych zarówno w kraju, jak i za granicą. Odbywała szkolenia w klinikach w Hiszpanii i Szwajcarii, brała też udział w wielu szkoleniach, poświęconych najnowocześniejszym technikom diagnostycznym i operacyjnym z wykorzystaniem najlepszego sprzętu medycznego. Jako jeden z niewielu polskich okulistów dr Filipecka przeszła specjalistyczne szkolenie w zakresie wszczepu przedniokomorowej soczewki fakijnej Cachet. Pierwszą operację tego typu dr Filipecka przeprowadziła w marcu 2012 roku, wybierając do bezpłatnego zabiegu jednego z pacjentów, którzy zgłosili się poprzez ogłoszenie, zamieszczone w największych ogólnopolskich dziennikach. Taka forma wstępnej kwalifikacji do zabiegu nie była przypadkowa – mimo wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa zabiegi z wykorzystaniem soczewek Cachet wciąż są wśród pacjentów mało znane, a ogłoszenie w gazecie miało na celu zwiększenie świadomości na temat tej metody.

Dr Filipecka angażuje się także w różnorodne akcje, mające na celu promowanie dostępności do diagnostyki okulistycznej. W 2012 roku razem z mgr Agnieszką Lembowicz wyjechała do Kamerunu badać wzrok tamtejszych dzieci. W ramach akcji udało się przebadać ponad 1700 małych Kameruńczyków, a wszystkie dzieci z wadą wzroku otrzymały okulary korekcyjne. Zainicjowała także kampanię :"Szkoła zdrowego widzenia", w trakcie której przebadano ponad 1000 pierwszoklasistów województwa śląskiego.

Dr Filipecka chętnie też promuję wiedzę okulistyczną, udzielając konsultacji w trakcie powstawania artykułów popularno-naukowych, publikowanych w poczytnych magazynach („Twój Styl", „Dziennik Zachodni", „Kronika Beskidzka") oraz na portalach internetowych. Wielokrotnie była również zapraszana do programów telewizyjnych „Dzień dobry TVN" i „Pytanie na śniadanie", a także do Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. I. Filipecka

Jako specjalista chorób oczu dr Filipecka przeprowadza różnorodne zabiegi okulistyczne. Jej specjalnością są zabiegi z zakresu chirurgii soczewki, w tym operacyjne leczenie zaćmy oraz operacje refrakcyjne. Przeprowadza zabiegi usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem jednoczęściowej soczewki sferycznej bądź asferycznej, w chirurgii zaćmy stosuje też soczewki z filtrem światła niebieskiego, soczewki wieloogniskowe Mplus i Mplus Toric oraz soczewki toryczne. Jej pacjenci mogą poddać się zabiegom usunięcia zaćmy metodą zewnątrztorebkową z wszczepem soczewki wewnątrzgałkowej lub bez wszczepu, przeprowadza też wszczepy wtórne soczewki oraz zabiegi usunięcia wszczepionej soczewki. Wykonuje zabiegi laserowe, w tym zabiegi u pacjentów z retinopatią cukrzycową i jaskrą, a także drobne zabiegi okulistyczne. Jako jedna z niewielu specjalistów przeprowadza wszczepy przedniokomorowych soczewek fakijnych Cachet.

Zdjęcia dr n. med. Iwona Filipecka

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Iwona Filipecka

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.