dr hab. n. med. Janusz Bednarek

lekarz chorób wewnętrznych, endokrynolog - Poznań

dr hab. n. med. Janusz Bednarek lekarz chorób wewnętrznych, endokrynolog

Znajomość języków: polski, angielski

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne – dr hab. n. med. Janusz Bednarek

Dr hab. n. med. Janusz Bednarek ukończył studia medyczne w 1986 r. Posiada specjalizacje II stopnia z chorób wewnętrznych (uzyskana w 1995 roku) oraz endokrynologii (od 1998 roku). W roku 1994 na podstawie dysertacji pt.: „Oczyszczanie autoantygenu nadnerczowego i wykrywanie przeciwciał nadnerczowych metodą immunoreakcji punktowej” Rada II Wydziału Lekarskiego ówczesnej Akademii Medycznej w Poznaniu nadała mu tytuł doktora nauk medycznych. W roku 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych na podstawie rozprawy habilitacyjnej na temat implikacji terapeutycznych obwodowego stresu oksydacyjnego w nadczynności tarczycy i naciekowej orbitopatii tarczycowej. Odbył staże zagraniczne w Universita degli Studi di Perugia we Włoszech oraz w University of Whales College of Medicine w Wielkiej Brytanii.

Przez wiele lat pracował na stanowisku asystenta oraz jako adiunkt w Katedrze i Klinice Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W charakterze konsultanta z zakresu endokrynologii pracował w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego. Obecnie konsultuje pacjentki Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Jest członkiem prestiżowych towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego oraz European Society of Endocrinology.

Dr hab. n. med. Janusz Bednarek posiada wiele osiągnięć na polu naukowym. Jest autorem oraz współautorem licznych artykułów w naukowych periodykach medycznych publikowanych w Polsce i za granicą, w tym w The Lancet, Clinical Biochemistry oraz Immunology Letters. Był kierownikiem wielu projektów badawczych prowadzonych na uczelni oraz w ramach badań pod auspicjami Komitetu Badań Naukowych. Wyniki prowadzonych badań prezentował na licznych konferencjach oraz kongresach naukowych. Jego osiągnięcia naukowe zostały nagrodzone przez Rektora Akademii Medycznej w Poznaniu oraz Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej – otrzymał nagrodę za prace z zakresu identyfikacji antygenu nadnerczowego.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr hab. n. med. Janusz Bednarek

Dr hab. n. med. Janusz Bednarek zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób tarczycy oraz zaburzeń gospodarki hormonalnej. Specjalizuje się zwłaszcza w leczeniu chorób tarczycy, w tym w terapii wola obojętnego (miąższowego i guzowatego), niedoczynności oraz nadczynności tarczycy. Wykonuje badania ultrasonograficzne gruczołu tarczycy. W razie stwierdzenia zmian ogniskowych przeprowadza biopsję cienkoigłową celowaną.

Centrum Laserowe

Konsultacje

Konsultacja endokrynologiczna
180

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr hab. n. med. Janusz Bednarek