dr hab. n. med. Janusz Bednarek

lekarz chorób wewnętrznych, endokrynolog - Poznań

dr hab. n. med. Janusz Bednarek lekarz chorób wewnętrznych, endokrynolog

Znajomość języków: polski, angielskiPrzyjmuje:

Informacje ogólne – dr hab. n. med. Janusz Bednarek

Dr hab. n. med. Janusz Bednarek ukończył studia medyczne w 1986 r. Posiada specjalizacje II stopnia z chorób wewnętrznych (uzyskana w 1995 roku) oraz endokrynologii (od 1998 roku). W roku 1994 na podstawie dysertacji pt.: „Oczyszczanie autoantygenu nadnerczowego i wykrywanie przeciwciał nadnerczowych metodą immunoreakcji punktowej” Rada II Wydziału Lekarskiego ówczesnej Akademii Medycznej w Poznaniu nadała mu tytuł doktora nauk medycznych. W roku 2008 uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych na podstawie rozprawy habilitacyjnej na temat implikacji terapeutycznych obwodowego stresu oksydacyjnego w nadczynności tarczycy i naciekowej orbitopatii tarczycowej. Odbył staże zagraniczne w Universita degli Studi di Perugia we Włoszech oraz w University of Whales College of Medicine w Wielkiej Brytanii.

Przez wiele lat pracował na stanowisku asystenta oraz jako adiunkt w Katedrze i Klinice Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W charakterze konsultanta z zakresu endokrynologii pracował w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego. Obecnie konsultuje pacjentki Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Jest członkiem prestiżowych towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego oraz European Society of Endocrinology.

Dr hab. n. med. Janusz Bednarek posiada wiele osiągnięć na polu naukowym. Jest autorem oraz współautorem licznych artykułów w naukowych periodykach medycznych publikowanych w Polsce i za granicą, w tym w The Lancet, Clinical Biochemistry oraz Immunology Letters. Był kierownikiem wielu projektów badawczych prowadzonych na uczelni oraz w ramach badań pod auspicjami Komitetu Badań Naukowych. Wyniki prowadzonych badań prezentował na licznych konferencjach oraz kongresach naukowych. Jego osiągnięcia naukowe zostały nagrodzone przez Rektora Akademii Medycznej w Poznaniu oraz Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej – otrzymał nagrodę za prace z zakresu identyfikacji antygenu nadnerczowego.

Czytaj więcej 

Zabiegi, w których specjalizuje się dr hab. n. med. Janusz Bednarek

Dr hab. n. med. Janusz Bednarek zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób tarczycy oraz zaburzeń gospodarki hormonalnej. Specjalizuje się zwłaszcza w leczeniu chorób tarczycy, w tym w terapii wola obojętnego (miąższowego i guzowatego), niedoczynności oraz nadczynności tarczycy. Wykonuje badania ultrasonograficzne gruczołu tarczycy. W razie stwierdzenia zmian ogniskowych przeprowadza biopsję cienkoigłową celowaną.

Centrum Laserowe - dr hab. n. med. Janusz Bednarek

Konsultacje

Konsultacja endokrynologiczna
180

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr hab. n. med. Janusz Bednarek

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska