lek. Joanna Borecka-Sobczak

lekarz chorób wewnętrznych, flebolog, angiolog - Gdańsk

lek. Joanna Borecka-Sobczak lekarz chorób wewnętrznych, flebolog, angiolog

Znajomość języków: polski, angielski, niemieckiPrzyjmuje:

Informacje ogólne - lek. med. Joanna Borecka-Sobczak

Lek. med. Joanna Borecka-Sobczak jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Ukończyła studia w 1998 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza medycyny. Następnie przeszła staż podyplomowy w Trójmieście, a w 1999 roku zaczęła współpracować z warszawską kliniką specjalizującą się w diagnostyce i leczeniu pacjentów cierpiących na niewydolność żylną. Kolejnym krokiem w jej karierze zawodowej było rozpoczęcie specjalizacji z chorób wewnętrznych na I Oddziale Wewnętrznym gdańskiego Szpitala Kolejowego (obecnie jednostka nosi nazwę Szpitala Wojewódzkiego). Tematem jej pracy specjalizacyjnej była przewlekła niewydolność żylna kończyn dolnych. W 2009 roku przystąpiła do egzaminu, uzyskując tym samym uprawnienia i tytuł specjalisty z zakresu chorób wewnętrznych. W międzyczasie (ok. 10 lat) doskonaliła swoje umiejętności zawodowe w zakresie flebologii. Pogłębiała wiedzę praktyczną i teoretyczną podczas współpracy zarówno z warszawskimi, jak i trójmiejskimi klinikami.

Lek. med. Joanna Borecka-Sobczak jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Obecnie wciąż współpracuje z uznanymi ośrodkami w Trójmieście, Krakowie, Warszawie i na Śląsku. Zajmuje się w nich przede wszystkim rzetelną diagnostyką i leczeniem przewlekłej niewydolności żylnej. Prócz tego przyjmuje pacjentów w swojej prywatnej Poradni Flebologicznej w Gdańsku.

Czytaj więcej 

Osiągnięcia lekarza

Specjalistka jest doświadczonym lekarzem, który wciąż się uczy, by móc służyć pacjentom wysoką jakością zabiegów. Sukcesywnie podwyższa kwalifikacje, odbywając kolejne szkolenia i kursy. Regularnie bierze udział w warsztatach organizowanych przez prestiżową Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii – zdobyta podczas nich wiedza poparta certyfikatami pozwala jej na zajmowanie się diagnostyką naczyń i wykonywanie profesjonalnych badań USG. Jako jedna z nielicznych w Trójmieście posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, uprawniający do przeprowadzania badań USG w zakresie diagnostyki dopplerowskiej naczyń krwionośnych. Kurs doskonalący zakończony zdobyciem dyplomu odbyła w 2011 roku w Warszawie. W 2003 roku doktor Borecka-Sobczak przeszła jedno z pierwszych w Polsce szkoleń poświęconych tematyce echoskleroterapii piankowej. Kurs prowadził pionier tej metody – wybitny włoski chirurg naczyniowy i flebolog, prof. Attilio Cavezzi z San Benedetto del Tronto.

Doktor Borecka-Sobczak nie ustaje w ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności. Jest regularną uczestniczką kursów, a także konferencji i kongresów poświęconych flebologii. Wśród licznych szkoleń, w jakich wzięła udział, można wymienić kurs „Skleroterapia, leczenie operacyjne czy metody endowaskularne? Wady i zalety różnych metod leczenia żylaków kończyn dolnych. Współczesne a dawne poglądy” oraz „Zaawansowane zabiegi reanimacyjne”. Posiada także dyplom potwierdzający uczestnictwo w VIII Międzynarodowym Jubileuszowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i VI Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jej wiedza i kompetencje pozwoliły jej na dołączenie do grona członków Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Należy również do Towarzystwa Internistów Polskich.

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. med. J. Borecka-Sobczak

Lek. med. Joanna Borecka-Sobczak jest specjalistą flebologii i chorób wewnętrznych. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem przewlekłej niewydolności żylnej – pomaga pacjentom we wszystkich stadiach zaawansowania schorzenia. Jako lekarz z wieloletnim doświadczeniem kładzie duży nacisk na profilaktykę żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej oraz przewlekłej niewydolności żylnej. Usuwa drobne pajączki i żylaki, a także najbardziej zaawansowane stadium choroby żylnej, czyli owrzodzenia goleni. W swoim gabinecie stosuje kilka metod leczenia, począwszy od skleroterapii piankowej i echoskleroterapii, a skończywszy na procedurach medycznych z wykorzystaniem fal radiowych (EVRF), czyli wewnątrzżylnej termoablacji radiowej. Zajmuje się także terapią pacjentów zmagających się z zakrzepicą żył powierzchniowych i głębokich, zaburzeniami krążenia limfatycznego oraz obrzękami kończyn dolnych.

Zdjęcia lek. Joanna Borecka-Sobczak

Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak

Chirurgia ogólna

Leczenie owrzodzeń
Leczenie owrzodzeń żylnych chirurgicznie
konsultacja wraz z opatrunkiem 150 zł
od 250

Chirurgia naczyniowa i flebologia

Leczenie żylaków nóg
Inne nazwy:

Operacja żylaków nóg
1600 zł - operacja wycięcia żylaków w znieczuleniu miejscowym
1 600
Operacyjne usunięcie żyły odpiszczelowej
operacja żyły odpiszczelowej dodatkowej z krosektomią w znieczuleniu miejscowym;
przy tym zabiegu zbieg wycięcie żylaków bez dodatkowej opłaty
4 000
Operacyjne usunięcie żyły odstrzałkowej
przy tym zabiegu zbieg wycięcie żylaków bez dodatkowej opłaty
4 000
Leczenie przewlekłej niewydolności żylnej
od 250
Skleroterapia żylaków
Inne nazwy:

cena za jeden zabieg na jednej nodze;
od 550
Skleroterapia pod kontrolą USG
zamykanie głównych pni naczyniowych, żyła odpiszczelowa lub odstrzałkowa;
od 850
Zamykanie naczynek na nogach
Zamykanie pajączków na nogach falami radiowymi
od 250 do 700 
Usuwanie żylaków falami radiowymi
Leczenie żylaków nóg falami radiowymi EVRF
Inne nazwy:

4 500
Leczenie zakrzepicy
Leczenie zakrzepicy żył głębokich
od 250
Leczenie zakrzepicy żył powierzchownych
od 250

Diagnostyka i badania

Badania USG Doppler
Inne nazwy:

USG Doppler żył / tętnic kończyn dolnych z konsultacją
jedna noga - 200 zł,
obie nogi - 250 zł;
badanie z konsultacja u dr Joanny Boreckiej-Sobczak - 350 zł
od 200 do 350 

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.