Zobacz, gdzie skorzystasz z następujących usług:

Dobry laryngolog w Gdańsku

Autor:

Specjaliści otolaryngologii zwani potocznie laryngologami zajmują się diagnostyką i leczeniem chorób uszu, nosa krtani i gardła a także innych narządów głowy i szyi. Można się więc do nich udać z bólami ucha, przewlekłym zapaleniem krtani, problemami z zatokami przynosowymi czy w przypadku skrzywienia przegrody nosowej i z wieloma innymi schorzeniami. W Gdańsku wybór specjalistów laryngologii jest bardzo duży.

Wizyta u laryngologa w Gdańsku

Jednym z gdańskich layngologów jest dr Danuta Gajda, specjalista otolaryngologii (II stopnia od 1977 roku), która posiada bogate doświadczenie zdobyte w Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku na Oddziale Otolaryngologicznym oraz w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni (jako konsultant otolaryngolog). Obecnie pomaga pacjentom w Prywatnym Gabinecie Laryngologicznym, gdzie przeprowadza audiometryczne badanie słuchu oraz badanie tympanometryczne. Zajmuje się także diagnostyką i leczeniem chorób uszu, nosa, gardła i krtani.

Na konsultacje i badania laryngologiczne zaprasza także do Gdańska dr n. med. Dariusz Babiński, specjalista otolaryngologii (I stopnia od 1995 i II stopnia od 1999 roku) oraz otorynolaryngologii dziecięcej (od 2013 roku). Posiada on doświadczenie zdobyte w Klinice Chorób Uszu, Nosa, Gardła i Krtani w Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku. Obecnie pracuje jako konsultant laryngologii w Poradni Leczenia Mukowiscydozy w Gdańsku oraz leczy pacjentów w Poradni Laryngologicznej znajdującej się w Centrum Medcyny Specjalistycznej Sanitas. Można do niego przyjść z problemem bezdechu sennego, problemem mukowiscydozy oraz na leczenie róznorodnych chorób laryngologicznych (nosa, gadła, ucha czy krtani).

W Gdańsku na wizycie laryngologicznej można spotkać się także z dr. Marcinem Baską, specjalistą otolaryngologii I stopnia od 1999 roku, który swoje doświadczenie zdobywał, pracując jako laryngolog na terenie Gdańska w przychodniach. Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Obecnie pacjentom pomaga w Centrum Medycznym Polmed oraz w Centrum Medycznym Eter-Med, gdzie zajmuje się diagnostyką i leczeniem zachowawczym chorób nosa i zatok, narządu słuchu i równowagi oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób z zakresu gardła i krtani.

Jeszcze innym laryngologiem, udzialającym pomocy na terenie Gdańska jest dr Anna Wrzosek, specjalista otolaryngologii (I stopnia od 1989 roku) oraz specjalista foniatrii (II stopnia od 2001 roku), która przynależy do Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Prowadzi tutaj własny gabinet lekarski laryngologiczny oraz pracuje w poradniach laryngologicznych w Centrum Medycznym Polmed, Centrum Medycznym Enter-Med oraz w Centrum Medicover. Zajmuje się m.in. laryngologicznymi zabiegami ambulatoryjnymi z zakresu: tamowania krwawień z nosa, usuwania ciał obcych z nosa, kateteryzacją trąbek słuchowych oraz usuwaniem ciał obcych z gardła czy poszerzaniem naciętych ropni okołomigdałkowych i usuwaniem woskowiny z uszu.

Dr hab. n. med. Andrzej Skorek to kolejny specjalista otolaryngologii w Gdańsku. Posiada on I stopnień specjalizacji w tej dziedzinie zdobyty w roku 1993 oraz specjalizację z otorynolaryngologii dziecięcej. Swoje doświadczenie laryngologiczne zdobywał w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku. Aktualnie pomocy medycznej udziela w prywatnym gabinecie lekarskim oraz w Centrum Medcyny Specjalistycznej Sanitas. Wykonuje zabiegi usunięcia migdałka gardłowego, obustronnego podcięcia migdałków bocznych, podcina wędzidełko wargi i języka a także zajmuje się leczeniem polipektomii nosa oraz operacjami typu FEES - funkocjonalna endoskopowa operacja zatok.

Mieszkaniec Gdańska i okolic, cierpiący na schorzenie natury laryngologicznej, może także wybrać się do dr. n. med. Piotra Zaorskiego, specjalisty otolaryngologii (I stopnia od 1994 i II stopnia od 1998 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1999 po obronie swojej rozprawy doktorskiej. Pacjentom pomaga, pracując jako ordynator Oddziału Otolaryngologicznego w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku oraz w Centrum Medcyny Specjalistycznej Sanitas. Oferuje nie tylko konsultacje specjalistyczne, ale także zajmuje się usunięciem ślinianki podżuchwowej, operacjami przegrody nosa, wycięciem migdałków bocznych, torbieli bocznej lub środkowej szyi. Ponadto wykonuje koagulację splotów naczyniowych.

Ile kosztuje konsultacja ze specjalistą laryngologii w Gdańsku a ile w Londynie?

Za wiztę konsultacyjną z otolaryngologiem pacjent z Gdańska i okolic zapłaci 100 zł, natomiast udając się do specjalisty laryngologii do Londynu musi przygotować kwotę £65 (w Tooting Medical Centre).

Pacjenci szukali laryngologa w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.