Dobry laryngolog w Szczecinie

Autor:

Specjalista laryngologii w czasie wizyty zajmuje się nie tylko diagnozowaniem, ale także leczeniem chorób górnego odcinka układu oddechowego (jamy nosowej i gardła) oraz uszu. Przeprowadza m.in. profilaktykę nowotworów głowy i szyi, zajmuje się zaburzeniami zmysłów (niedosłuchy, brak węchu, brak smaku) oraz leczeniem chrapania czy bezdechu sennego. Pacjent może udać się do takiego specjalisty na zabiegi ambulatoryjne leczące gardło, nos czy uszy a także na operacje laryngologiczne.

Oferta laryngologiczna w Szczecinie

Jednym ze szczecińskich laryngologów jest lek. med. Dorota Piórkowska, specjalista otolaryngologii (I stopnia od 1997 i II stopnia od 2002 roku). Posiada dyplom studiów podyplomowych z zakresu Obiektywnych Badań Słuchu, który uzyskała w Katedrze i Klinice Foniatrii i Audiologii Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W swoim gabinecie zajmuje się diagnostyką laryngologiczną z zakresu audiometrii, tympanometrii i videoendoskopii (badanie obrazujące patologię migdałków podniebiennych, nosa czy strun głosowych). Ponadto można się do niej udać z ostrymi i przewlekłymi infekcjami górnych dróg oddechowych, z zaburzeniami odporności, zawrotami głowy oraz zaburzeniami węchu i smaku.

Kolejnym lekarzem, do którego może udać się pacjent z problemami laryngologicznymi, jest lek. med. Krzysztof Jach, otolaryngolog (specjalizacja I stopnia w 1974 i II stopnia w 1978 roku), który przyjmuje na terenie Szczecina. Posiada bogate doświadczenie z zakresu laryngologii, zdobyte zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ukończył szkolenie w Szpitalu Boucicaut w Paryżu (Francja, 1981 rok), stypendium w Niemczech (lata 1984-1986, z Fundacji Humboldta) a także liczne kursy laryngologiczne, m.in. w Wiedniu, Zurychu czy w Warszawie. Jest konsultantem wojewódzkim ds laryngologii. Leczy zarówno dorosłych pacjentów, jak i dzieci z zakresu usuwania polipów nosa, operacji przegrody nosa czy usunięcia trzeciego migdałka.

Dr n. med. Grzegorz Matyja, specjalista otolaryngologii (I stopnia od 1998 i II stopnia od 2001 roku), przyjmuje również w swoim gabinecie laryngologicznym pacjentów ze Szczecina i okolic. Doświadczenie i umiejętności z zakresu laryngologii zdobywał w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Szczecinie (lata 2001-2008). Odbył również staż z otochirurgii w Klinice Otolaryngologii Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie oraz zagraniczny staż kliniczny z zakresu endoskopowej operacji zatok przynosowych (FESS) w HNO Klinik Greifswald w Niemczech. Jego praca doktorska z zakresu laryngologii nosiła tytuł "Obiektywna ocena funkcji oddechowej krtani po laryngektomii częściowej różnej rozległości".

Ile kosztuje konsultacja u laryngologa w Szczecinie, a ile w Londynie?

100 zł trzeba zapłacić za wizytę w szczecińskim gabinecie laryngologicznym, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma równa 65 funtów (364 zł) w Tooting Medical Centre, mieszczącym się w Londynie.

Pacjenci szukali laryngologa w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska