dr n. med. Lech Karwicki

ortopeda, traumatolog - Warszawa

dr n. med. Lech Karwicki ortopeda, traumatolog

Nr PWZ: 9282058

Znajomość języków: polski, angielski, rosyjski

Przyjmuje:

Informacje ogólne - dr n. med. Lech Karwicki

Dr n. med. Lech Karwicki w 1984 roku ukończył Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Po odbyciu podyplomowego stażu rozpoczął specjalizację z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Pierwszy stopień specjalizacji w tej dziedzinie uzyskał w 1989 roku, a drugi – sześć lat później. W latach 1997-2001 podjął studia doktoranckie i pracował pod kierunkiem prof. dr hab. Marka Syndera, Prezesa Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, nad rozprawą doktorską pt. "Ocena sposobu postępowania w leczeniu przerzutów nowotworowych do kości”. Po pomyślnie złożonym egzaminie otrzymał tytuł doktora nauk medycznych.

Doświadczenie zawodowe zdobywał najpierw jako asystent na Oddziale Ortopedyczno-Urazowym w Szpitalu Rejonowym im. Św. Łukasza w Końskich, później, w latach 1988-2005, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi na Oddziale Ortopedyczno-Urazowym jako starszy asystent, następnie przejął obowiązki Kierownika Pododdziału Ortopedii Onkologicznej w tej placówce. Przez dwa lata (2005-2007) pełnił obowiązki Ordynatora Oddziału Ortopedii Onkologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, później pracował w Centrum Medycznym Damiana w Warszawie i Pabianickim Centrum Medycznym jako Ordynator Oddziału Ortopedyczno-Urazowego i Ortopedii Onkologicznej. W latach 2010-2011 koordynował utworzenie Oddziału Ortopedii w Szpitalu Bonifratrów im. Św. Jana Bożego w Łodzi, a od 2012 roku jest związany zawodowo z Carolina Medical Center w Warszawie.

Doktor Lech Karwicki ma na swoim koncie liczne publikacje naukowe, które ukazały się m.in. na łamach "Kwartalnika Ortopedycznego” czy "Acta Clinica et Morphologica”. Jest też autorem wielu prelekcji i komunikatów zjazdowych, które były prezentowane na konferencjach i sympozjach naukowych. Należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Sekcji Ortopedii Onkologicznej.

Wolne chwile lub spędzać aktywnie, jeżdżąc na nartach.

Czytaj więcej 

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. L. Karwicki

Dr n. med. Lech Karwicki to specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu z ponad trzydziestoletnim stażem pracy. W centrum jego zainteresowań zawodowych znajdują się nowotwory narządu ruchu oraz proces leczenia przerzutów nowotworowych do kości, którym poświęcił swój doktorat. Wykonuje rozległe resekcje nowotworów miednicy i tkanek miękkich, a także przeprowadza zabiegi endoprotezoplastyki poresekcyjnej modularnej stawów biodrowych, kolanowych oraz barkowego wykorzystując do tego nowoczesne implanty i endoprotezy.

Doktor Lech Karwicki ma na swoim koncie przeprowadzenie jednego z pierwszych w Polsce zabiegów endoprotezoplastyki, który wykorzystywał protezę pokrytą srebrem.

Carolina Medical Center - dr n. med. Lech Karwicki

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Lech Karwicki

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.