dr n. med. Maciej Bujko

neurochirurg

dr n. med. Maciej Bujko neurochirurg

Znajomość języków: polski, angielski

Informacje ogólne – dr n. med. Maciej Bujko

Dr n. med. Maciej Bujko to absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2002-2014 pracował w Klinice Neurochirurgii WUM (młodszy asystent, starszy wykładowca). W 2015 roku rozpoczął pracę w Klinice Neurotraumatologii, Traumatologii i Okulistyki Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jako asystent. Obejmuje to stanowisko do chwili obecnej. Był konsultantem neurochirurgiem w uznanych stołecznych placówkach medycznych: Carolina Medical Center, Centrum GammaKnife, a od 2014 roku do chwili obecnej również w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Bogdanowicza, w Szpitalu Praskim oraz w Szpitalu w Grodzisku Mazowieckim.

Należy do uznanych stowarzyszeń naukowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów, European Association of Neurosurgical Societies oraz AOSpine. Dysponuje szeregiem certyfikatów potwierdzających jego umiejętności (m.in. certyfikat BTLS, American Red Cross CPR for the Professional Rescuer and Lifeguard Certificate). Jest autorem licznych doniesień zjazdowych, prezentacji oraz prac naukowych poświęconych tematyce neurochirurgii.

Ukończył szereg kursów, w tym 4-letni cykl Polskiej Szkoły Neurochirurgii i 4-letni cykl Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgii EANS Training. Odbył również 2-letni kurs Europejskiego Towarzystwa Neurochirurgii EANS Spine Training. Nie tylko sukcesywnie poszerza swoją wiedzę, ale i dzieli się nią z innymi jako wykładowca specjalizacyjnych i doskonalących kursów organizowanych przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.

Czytaj więcej 

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. M. Bujko

Dr n. med. Maciej Bujko to specjalista neurochirurgii. Zajmuje się leczeniem pourazowych krwiaków przymózgowych oraz samoistnych krwiaków śródmózgowych nadnamiotowych i tylnej jamy czaszki, leczy dyskopatie szyjne oraz piersiowe z dostępów przednich i tylnych. Przeprowadza procedury instrumentalnych stabilizacji kręgosłupa, wszczepiania sztucznych dysków oraz odbarczania struktur okolicy złącza szczytowo-potylicznego w zespole Chiari. Operuje chorych z padaczką i wykonuje zabiegi MVD (mikronaczyniowa dekompresja nerwu trójdziejnego). Operuje pacjentów z zespołem mięśnia pochyłego przedniego oraz kanałem cieśni nadgarstka. Przeprowadza zabiegi na naczyniakach, tętniakach mózgu oraz naczyniakach rdzenia kręgowego. Wykonuje zabiegi plastyki kości czaszki, drenaże komorowe zewnętrzne. Operuje ropnie mózgu. Zajmuje się arteriografiami i embolizacjami wewnątrznaczyniowymi wad naczyniowych mózgu. W zakres przeprowadzanych przez niego procedur wchodzą blokady stawów międzykręgowych i epiduralne, zastawki komorowo-otrzewnowe oraz zespolenia nerwów obwodowych.

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Maciej Bujko

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska