dr n. med. Marcin Nowak

chirurg ogólny, proktolog

dr n. med. Marcin Nowak chirurg ogólny, proktolog

Znajomość języków: polski, angielski

Informacje ogólne - dr n. med. Marcin Nowak

Dr n. med. Marcin Nowak jest absolwentem wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Krakowie. Po studiach rozpoczął staż specjalizacyjny w kierunku chirurgii ogólnej. W 1995 roku zdał egzaminy uzyskując pierwszy stopień specjalizacji w chirurgii ogólnej, a w 2003 roku drugi stopień. W 1998 roku otrzymał tytuł doktora nauk medycznych, który był zwieńczeniem jego badań nad wartością kliniczną ultrasonografii endorektalnej w chirurgii raka odbytnicy. Doświadczenie praktyczne zdobywał pracując w renomowanych szpitalach klinicznych, w tym w I i III Katedrze Chirurgii Ogólnej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, w którym pracował jako kierownik poradni proktologicznej. Doktor Nowak należy do prestiżowych towarzystw lekarskich takich jak Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polski Klub Koloproktologii i Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne. Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie.

Pacjenci cenią sobie zarówno kompetencje jak i właściwe podejście do problemów zdrowotnych. Podkreślają spokój i cierpliwość, co jest szczególnie istotne w stresogennym okresie przedoperacyjnym. Potwierdzeniem wdzięczności pacjentów jest wiele pozytywnych opinii oraz podziękowań od pacjentów, które można znaleźć na portalach internetowych, m.in. Znany Lekarz.

Osiągnięcia lekarza

Doktor Marcin Nowak jest uznanym specjalistą w zakresie chirurgii bariatrycznej i proktologii. Posiada rozległą wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Kilka razy w roku uczestniczy w zjazdach chirurgów zajmujących się operacjami przewodu pokarmowego. Szkolił się też w zakresie wykonywania badań diagnostycznych oraz zastosowania ultrasonografii w rozpoznawaniu i monitorowaniu schorzeń jamy brzusznej.

Dziedzina, w której specjalizuje się doktor Nowak, tj. leczenie otyłości, wymaga od lekarza specjalistycznego i kompleksowego podejścia do pacjenta. Dla wielu chorych operacja żołądka, choć wydaje się być ostatecznością, nie jest zakończeniem terapii. Sukces leczenia zależy od współpracy wielu specjalistów opiekujących się chorym oraz zmotywowania chorego do trwałej zmiany stylu życia gwarantującej utrzymanie redukcji masy ciała. Dla pana doktora stało się to możliwe dzięki wypracowaniu własnych popartych zdobytym doświadczeniem metod postępowania.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. M. Nowak

Doktor Nowak przeprowadza konsultacje w zakresie chirurgii bariatrycznej i ogólnej. Przygotowuje pacjentów do operacji żołądka. Przeprowadza zabiegi żołądka, które mają za zadanie zmniejszyć jego rozmiary lub ograniczyć wchłanianie pokarmu w dalszej części jelit. Monitoruje stan pacjentów po tych zabiegach dbając o długoterminowe utrzymanie wagi ciała pacjenta.

Drugą dziedziną specjalizacji doktora jest koloproktologia. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób jelita grubego, odbytnicy i odbytu. Wykonuje badania takie jak ultrasonografia przezodbytnicza, kolonoskopia i rektoskopia. W zakresie schorzeń proktologicznych wykonuje pełny zakres zabiegów nieinwazyjnych lub minimalnie inwazyjnych. Stosuje toksynę botulinową w leczeniu szczeliny odbytu, usuwanie hemoroidów metodą Barrona oraz z wykorzystaniem diatermii. Specjalizuje się w zabiegach TEM, czyli mikroskopowej chirurgii przezodbytowej oraz minimalnie inwazyjnych chirurgicznych zabiegach endoskopowych. Są to nowoczesne zabiegi pozwalające na usunięcie polipów i początkowych stadiów guzów nowotworowych. Ich zaletą jest minimalne obciążenie dla pacjenta, przy skuteczności porównywalnej do chirurgii klasycznej.

Zdjęcia dr n. med. Marcin Nowak

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Marcin Nowak