dr n. med. Mirosław Szlachcic

ginekolog-położnik, endokrynolog - Kraków

dr n. med. Mirosław Szlachcic ginekolog-położnik, endokrynolog

Znajomość języków: polski, angielski

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne - dr n. med. Mirosław Szlachcic

Dr n. med. Mirosław Szlachcic jest specjalistą w zakresie ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii, lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na krakowskiej Akademii Medycznej ukończył z wyróżnieniem w 1982 roku, a następnie kontynuował naukę w North Western University w Stanach Zjednoczonych, gdzie w ramach stypendium pogłębiał wiedzę z zakresu ginekologii, położnictwa i endokrynologii. W 1986 roku ukończył specjalizację I stopnia w dziedzinie ginekologii i położnictwa, a w roku 1991 na Akademii Medycznej w Krakowie zdobył tytuł doktora nauk medycznych, broniąc dysertację doktorską z zakresu endokrynologii rozrodu. W roku 1993 zdobył tytuł specjalisty II stopnia w zakresie ginekologii i położnictwa, a cztery lata później ukończył specjalizację II stopnia endokrynologii.

Doświadczenie zawodowe dr Szlachcic zdobywał w trakcie pracy w uznanych placówkach medycznych, w tym w Klinice Patologii Ciąży oraz Klinice Endokrynologii i Płodności Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie przez wiele lat pełnił funkcję asystenta. Od kilkunastu lat przyjmuje pacjentów w Ośrodku Medycznym Osteomed w Krakowie, którego jest założycielem. Czynnie angażuje się w pracę polskich i zagranicznych organizacji i stowarzyszeń medycznych: jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu (American Society for Reproductive Medicine) oraz Towarzystwa Europejskiego (European Society of Human Reproduction and Emmbryology).

Osiągnięcia lekarza

Dr n. med. Mirosław Szlachcic jest lekarzem, który na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo swoich pacjentek oraz jak najlepsze efekty przeprowadzanych zabiegów oraz leczenia. Dlatego nie ustaje w pogłębianiu swojej wiedzy i zdobywaniu nowych umiejętności zawodowych poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych, a także sympozjach i konferencjach naukowych, organizowanych zarówno w kraju, jak i na świecie. Jest stałym i znanym gościem światowych i krajowych kongresów dotyczących niepłodności, szkolił się także w najlepszej na świecie klinice IVF Uniwersytetu w Brukseli. Współpracuje z największymi ekspertami ginekologii i położnictwa na świecie Imiał m.in. okazję zdobywać nowe doświadczenie pod okiem profesora Devoreya - światowej sławy specjalista w dziedzinie IFV), sam także zaliczany jest do grona wybitnych autorytetów w tej dziedzinie. Jest także autorem i współautorem licznych publikacji w periodykach medycznych oraz kilkunastu prac naukowych.

Dr Szlachcic ma niepodważalny wkład w rozwój polskiej medycyny rozrodu. Jest współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, a także twórcą pierwszego w Małopolsce ośrodka diagnostyki i leczenia niepłodności Macierzyństwo. Systematycznie dzieli się swoją wiedzą z innymi i popularyzuje informacje na temat leczenia niepłodności: uczestniczył m.in. w sympozjum naukowym „Diagnostyka i leczenie niepłodności. ART”, skierowanym głównie do lekarzy ginekologów, brał też udział w otwartej konferencji, poświęconej leczeniu niepłodności i zorganizowanej przez Fundację Akademia Nowoczesnej Diagnostyki oraz był członkiem Grupy Ekspertów w ramach społecznej kampanii edukacyjnej „Tata – najważniejsze słowo dla mężczyzny”.

Dr Szlachcic umiejętnie łączy szeroką wiedzę specjalistyczną i wieloletnie doświadczenie zawodowe z umiejętnością przystępnego objaśniania specyfiki poszczególnych metod leczenia czy zabiegów, taktem oraz indywidualnym podejściem do potrzeb swoich pacjentów, czym zyskuje sobie ich zaufanie i szacunek.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. M. Szlachcic

Jako doświadczony specjalista w zakresie endokrynologii ginekologicznej dr Szlachcic zajmuje się leczeniem zaburzeń związanych z funkcją jajników i jąder. Przeprowadza także diagnostykę i leczenie niepłodności przy zastosowaniu różnych metod, takich jak inseminacje domaciczne nasieniem partnera lub dawcy oraz zapłodnienie in vitro z docytoplazmatyczną iniekcją plemnika oraz przeniesieniem embrionu do jamy macicy. Dr Szlachcic wykonuje badania USG ginekologiczne i położnicze, a także histeroskopię diagnostyczną i operacyjną.

Zdjęcia dr n. med. Mirosław Szlachcic

Ośrodek Medyczny Osteomed

Konsultacje

Konsultacja ginekologiczna
250 zł - wizyta u endokrynologa- ginekologa - konsultacja z podwójnym USG (tarczyca i ginelokogiczne)
170 Szczegóły

Diagnostyka i badania

USG ginekologiczne i położnicze
USG ginekologiczne przez powłoki brzuszne
100 Szczegóły
USG ginekologiczne transwaginalne
100 Szczegóły
USG I trymestru
100 Szczegóły
USG II trymestru
240 Szczegóły
USG III trymestru
240 Szczegóły

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Mirosław Szlachcic