Wczytaj więcej wyników

Traumatolodzy - informacje

Specjalista z zakresu traumatologii narządu ruchu zajmuje się leczeniem urazów. Szukać u niego pomocy mogą osoby z uszkodzeniami kości, mięśni oraz ścięgien. Często jego oferta obejmuje leczenie zachowawcze oraz operacyjne.

Wizyta prywatna u traumatologa w Polsce – gdzie można się na nią udać

Na leczenie operacyjne uszkodzeń w obrębie stawów w Warszawie udać się można do dr n. med. Piotra Żbikowskiego, specjalisty z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jest absolwentem II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Ortopedii i Traumatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie. Szukać u niego można pomocy w przypadku złamań i zwichnięć, uszkodzeń stawów w przebiegu skaz krwotocznych oraz uszkodzeń ścięgien i mięśni (np. ścięgna mięśnia czworogłowego, ścięgna mięśnia dwugłowego, ścięgna Achillesa). Pacjenci poddać się mogą u niego usztywnieniu stawu skokowo-goleniowego i skokowo-piętowego, artroskopowemu zeszyciu stożka rotatorów oraz leczeniu operacyjnemu nawrotowych zwichnięć rzepki.

W Krakowie zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego wykonać może dr n. med. Tomasz Sorysz, specjalista ortopeda i traumatolog. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Krakowie, a doświadczenie zdobywał kierując Oddziałem Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej Szpital Miejski Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza w Krakowie.Jest autorem pracy naukowej „Porównanie przydatności badania klinicznego, ultrasonografii, rezonansu magnetycznego i artroskopii w ocenie zmian pourazowych stawu kolanowego”, a także członkiem prestiżowych towarzystw medycznych, w tym Towarzystwa Ortopedycznego Polsko-Niemieckiego. Ukończył szkolenie z zakresu alloplastyki stawu skokowego. Szukać u niego pomocy można w przypadku kontuzji sportowych, urazów i stanów pourazowych narządu ruchu oraz schorzeń i dysfunkcji narządu ruchu. Jego oferta obejmuje ponadto endoprotezoplastykę stawu biodrowego i stawu kolanowego oraz artroskopowe szycie lub usuwanie więzadeł oraz rekonstrukcję chrząstki stawowej.

Zabiegom z zakresu traumatologii, w tym resekcji oszczędzającej łąkotkę w Żorach poddać się można u lek. med. Igora Karczewskiego, specjalisty z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, a doświadczenie zawodowe zdobywał w Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Udać się można do niego na konsultację schorzeń i urazów narządu ruchu z planowaniem diagnostyki i leczenia, a także na. zabiegi rekonstrukcyjne więzadeł stawu kolanowego oraz zabiegi naprawcze chrząstki stawowej.

Cena konsultacji u specjalisty traumatologii w Polsce i za granicą

W Polsce za wizytę prywatną u traumatologa zapłacić trzeba około 120 złotych. W Clínica Santa Elena w Madrycie cena takiej konsultacji wynosi ona 90 euro, czyli około 400 złotych.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.