Urolog Wrocław - informacje

Urologia zajmuje się problematyką układu moczowego obojga płci, jego fizjologią oraz patologią w aspekcie endokrynologicznym, jak również schorzeniami narządów płciowych męskich. Podstawą leczenia są konsultacje urologiczne z uwzględnieniem diagnostyki ultrasonograficznej układu moczowego, USG nerek, pęcherza moczowego oraz prostaty. Niezbędna jest w związku z tym obecność specjalisty urologa.

Urolog – profilaktyka, diagnostyka, leczenie

Prywatne konsultacje urologiczne z zakresu leczenia nerek, męskich zewnętrznych narządów płciowych, jak również kamicy i nowotworów, świadczy specjalista I stopnia w chirurgii ogólnej, urolog, lek. med. Krzysztof Żychowicz, który od 1996 r. prowadzi Prywatną Praktykę Lekarską.  Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Sekcji Medycyny Seksualnej i Andrologii PTU, w zakresie praktyki realizuje pełną diagnostykę, z biopsją prostaty włącznie oraz  operacjami, m.in. wodniaka jądra czy cewnikowania pęcherza moczowego. Poza Gabinetem na ul. Żelaznej, usługi świadczy także w NZOZ Uromedical.

Pełen zakres urologicznej oferty posiada gabinet specjalisty urologa, dr n. med. Wojciecha Kołaczyka Uromedica NZOZ – od konsultacji po endoskopię i skomplikowane operacje korygujące i naprawcze prącia (skrzywienie prącia) oraz mikrochirurgiczny zabieg usunięcia żylaków powrózka nasiennego. Procedury są realizowane w ramach gabinetu zabiegowego z pełnym wyposażeniem i zapleczem diagnostycznym. Dr Kołaczyk jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego i Gabinet prowadzi od 2005 r. Konsultacje realizowane są w ramach NFZ.

Prywatna Poliklinika "Na Grobli" działalność rozpoczęła w 2000 r. i świadczy usługi z zakresu lecznictwa szpitalnego, jaki i ambulatoryjnych porad specjalistycznych m.in. z urologii i urologii dziecięcej, porad genetycznych oraz diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej w tym USG 4D. Zespół urologów tworzy m.in. dr hab. n. med. Wojciech Apoznański – chirurg dziecięcy I stopnia i urolog II stopnia oraz urolog dziecięcy. Spodziectwo, stulejka u dzieci oraz przerost prostaty czy impotencja u mężczyzn to tylko niektóre schorzenia leczone przez niego w ramach Poradni Urologicznej Polikliniki.

Leczeniem schorzeń układu moczowo-płciowego zajmuje się również członek PTU i EAU oraz zastępca Kierownika Kliniki Urologii Akademii Medycznej we Wrocławiu, chirurg, urolog, lek. med. Marek Górecki, który swoją praktykę rozpoczął w 1984 r. Oprócz leczenia prostaty, chorób nerek, zajmuje się także chirurgią urologiczną, a zabiegi przeprowadza w trybie chirurgii jednego dnia. Standardem świadczeń są badania diagnostyczne prowadzone w gabinecie na ul. Kaszubskiej 4. Leczenie realizowane jest również w obrębie dwóch pozostałych placówek: na ul. Ślęży i ul. Długosza.

Schorzenia urologiczne znacznie obniżają komfort codziennego życia, dlatego kompleksowe konsultacje i leczenie zabiegowe, do jakiego kwalifikuje lekarz są podstawą praktyki urologicznej dr n. med. Piotra Szulca. Jest urologiem FEBU (Fellow of the European Board of Urology) i oprócz doskonale wyposażonych gabinetów konsultacyjnych, zabiegowych i diagnostycznych, dysponuje profesjonalną salą operacyjną z pełnym zapleczem szpitalnym. Centrum Medyczne 4MED prowadzi na ul. Krasińskiego, gdzie współpracuje z fizjoterapeutą, mgr. Katarzyną Bobras w zakresie leczenia NTM za pomocą elektrostymulacji, gimnastyki i treningów Biofeedback.

Pełen profil konsultacji z diagnostyką i leczeniem nowotworów urologicznych świadczy urolog FEBU, członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego, dr n. med. Paweł Dębiński. Leczenie operacyjne, endoskopowe, laparoskopowe oraz farmakologiczne, z elektroresekcją guza pęcherza moczowego (TURB) i prostaty (TURP) włącznie, świadczy we Wrocławiu (Centrum Medyczne Kopexmed, Centrum Medyczne - Polmed S.A.) oraz w Lubinie (CDT Medicus). Jest asystentem w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

W jakiej cenie są usługi urologiczne we Wrocławiu i w Brnie?

Cenniki są bardzo zbliżone. Odwiedzając dr Martina Drábka w Uro Clinic koszt konsultacji to 30 € (ok. 126 zł), a wizyta obejmuje badania kliniczne oraz laboratoryjne i USG. Doradztwo wraz z konsultacją online jest bezpłatne. 

 

Pacjenci szukali urolog także w miastach pobliżu Wrocławia, takich jak: Wrocław lub Brzeg.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.