Wczytaj więcej wyników

Wenerolodzy - informacje

Wenerolog jest specjalistą, zajmującym się diagnozą i kompleksowym leczeniem chorób, przenoszonych drogą płciową oraz chorób narządów płciowych. Do leczonych przez niego schorzeń można zaliczyć opryszczkę, chlamydiozę, drożdżycę czy zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego HPV oraz zakażenie wirusami zapalenia wątroby typu B i C. Ponadto lekarz tej specjalności zajmie się usuwaniem grudek perlistych prącia, brodawek łojotokowych, włókniaków miękkich a także wyprysków.

Oferta wenerologów w Polsce

Jednym z polskich lekarzy wenerologów jest lek. med. Aleksandra Lipka-Trawińska, specjalista dermatologii i wenerologii (II stopnia od 2002 roku), oferująca swoje usługi w Siemianowicach Śląskich. Swoje doświadczenie w zakresie diagnozowania i leczenia chorób przenoszonych drogą płciową zdobywała w I Klinice Dermatologii i Wenerologii w Katowicach oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr IV w Bytomiu na Oddziale Dermatologii. W czasie konsultacji wenerologicznej pacjent może zostać poddany badaniu dermatoskopowemu zmian w okolicach narządów płciowych a także zabiegom usuwania tych zmian skórnych za pomocą kriochirurgii, elektrokoagulacji czy lasera.

Do grona polskich specjalistów, zajmujących się chorobami przenoszonymi drogą płciową, należy również dr n. med. Małgorzata Lelit-Zaręba, dermatolog i wenerolog (specjalizacja I stopnia w 1991 i II stopnia w 1995 roku), przyjmująca swoich pacjentów na terenie Częstochowy. Zajmuje się diagnostyką leczeniem wszystkich chorób wenerycznych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a jej oferta obejmuje m.in. leczenie kiły, świerzbu, rzeżączki czy AIDS. Usuwa także zmiany, powstałe na narządach płciowych z zakresu wyprysków, owrzodzeń czy kłykcin kończystych za pomocą światła laserowego, kriochirurgii, elektrochirurgii czy terapii fotodynamicznej.

Dr n. med. Marta Wilkowska-Trojniel to specjalistka dermatologii i wenerologii (od 2010 roku), która posiada swój specjalistyczny gabinet wenerologiczny w Białymstoku. Posiada bogate doświadczenie z leczenia chorób, przenoszonych drogą płciową, zdobyte m.in. w Klinice  Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w  Białymstoku oraz w Ośrodku Diagnostyczno-Badawczym Chorób Przenoszonych Drogą Płciową mieszczącym się w Białymstoku, a także w Punkcie Konsultacyjnym w Białymstoku - certyfikowany doradca ds. HIV. Do rozpoznania rodzaju choroby wenerycznej stosuje szeroką diagnostykę z zakresu badania ogólnego i posiewu moczu, badania bakteriologicznego, wirusologicznego oraz histopatologicznego a także posiewu wydzieliny gruczołu krokowego.

Ile kosztuje konsultacja z wenerologiem w Polsce, a ile w Wielkiej Brytanii?

Za wizytę u polskiego specjalisty wenerologii i dermatologii trzeba zapłacić 100 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 80 funtów (392 zł) w Medical & Dental Care Green Surgery, mieszczącym się w Manchesterze.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.