SNZOZ Zdrowie Kobiety i Dziecka

Pacjenci SNZOZ Zdrowie Kobiety i Dziecka Pacjenci SNZOZ Zdrowie Kobiety i Dziecka Aparatura, sprzęt zabiegowy SNZOZ Zdrowie Kobiety i Dziecka SNZOZ Zdrowie Kobiety i Dziecka - logo

Opis placówki

Mieszcząca się w Żywcu specjalistyczna klinika Zdrowie Kobiety i Dziecka to nowoczesna placówka, która w swojej ofercie posiada bogaty pakiet usług medycznych dedykowanych kobietom w każdym wieku – od profilaktyki, przez badania diagnostyczne i prenatalne, po opiekę nad ciężarnymi pacjentkami i leczenie schorzeń ginekologicznych o różnej etiologii (również onkologicznych). Oferuje również pomoc w leczeniu osteoporozy oraz w walce z dolegliwościami związanymi z menopauzą czy pierwszymi oznakami starzenia się skóry.

Posiadamy nowoczesny sprzęt medyczny, w tym aparat ultrasonograficzny Voluson E8 Expert BT10 z trybem 3- i 4D, dzięki któremu możemy wykonać szereg diagnostycznych badań ginekologiczno-położniczych, a także cyfrowy aparat do pomiaru gęstości kości GE Lunar Prodigy. Nasz doświadczony zespół lekarsko-pielęgniarski otacza pacjentki opieką, traktując każdą z nich indywidualnie, ze zrozumieniem i należytą uwagą.

W Poradni Chorób Piersi prowadzimy nowoczesną diagnostykę, profilaktykę wczesnego wykrywania nowotworów piersi i sutka oraz leczenie tych schorzeń. Wykonujemy badania fizykalne, mammografię piersi oraz badania USG konwencjonalne i w trybie 4D. Nasi specjaliści oferują także badania ukrwienia gruczołów piersiowych za pomocą kolorowego Dopplera, badanie piersi metodą elastografii oraz biopsje cienko- i gruboigłowe wraz z oceną mikroskopową pobranych próbek, a także biopsje mammotomiczne, które są uważane za najnowocześniejszą metodę diagnostyki w przypadku zmian nowotworowych. Są zabiegami małoinwazyjnymi i pozwalają na zbadanie i pobranie kilku wycinków w trakcie jednego nakłucia dzięki rotacji igły wokół własnej osi. Po zabiegu pozostaje niewielka blizna, a pacjentka nie wymaga hospitalizacji.

Zdrowie Kobiety i Dziecka oferuje szeroki zakres świadczeń ginekologiczno-położniczych. Pacjentki mogą wykonać badania diagnostyczne w kierunku wczesnego wykrycia schorzeń nowotworowych, w tym cytologię konwencjonalną i warstwową,  kolposkopię oraz badania histopatologiczne pobranych wycinków.  Wykonujemy testy na wykrycie wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) oraz oferujemy szczepionki przeciwko niemu.

Nasi specjaliści podejmują się diagnostyki oraz leczenia chorób narządów płciowych, w tym nadżerki, za pomocą krioterapii, lasera, a także leczenia farmakologicznego albo chirurgicznego. Zajmują się leczeniem endometriozy, niepłodności oraz zaburzeń hormonalnych. Wykonują zabiegi histeroskopii diagnostycznej i zabiegowej, USG przezpochwowe 4D z oceną przepływów za pomocą kolorowego Dopplera w obrębie trzonu macicy i jajników oraz wymazy bakteriologiczne, oznaczenie pH, chlamydiozy, HIV etc.

Placówka świadczy usługi w zakresie poradnictwa seksuologicznego, ponadto udziela specjalistycznych porad w zakresie planowania rodziny.

Pacjentkom spodziewającym się dziecka oferujemy rozpoznawanie wczesnej ciąży, testy ciążowe i badania USG potwierdzające ciążę. Zajmujemy się prowadzeniem ciąży fizjologicznej i powikłanej. Posiadamy nowoczesny aparat ultrasonograficzny z trybem 3- i 4D, który daje możliwość wykonania badania wraz z nagraniem go na DVD oraz zrobieniem zdjęć na kolorowym papierze fotograficznym. Dzięki wysokiej klasy sprzętowi oraz specjalistom ginekologii i położnictwa, którzy posiadają certyfikaty Fetal Medicine Foundation (FMF), możemy oferować kompleksowe badania prenatalne, echokardiografię płodu, kardiotokografię i badanie przygotowania szyjki macicy do porodu za pomocą elastografii.

Otaczamy kompleksową opieką pacjentki w okresie przed- i okołomenopauzalnym. Pomagamy w rozpoznaniu objawów klimakterium i leczeniu dolegliwości związanych z menopauzą. Przeprowadzamy ogólną ocenę stanu zdrowia kobiety, terapię zaburzeń okresu menopauzy, a także ocenę ryzyka powikłań naczyniowych i stopnia miażdżycy za pomocą badań dopplerowskich, zespołów zaburzeń krzepnięcia krwi etc.

Prowadzimy profilaktykę i leczenie osteoporozy. Posiadamy specjalistyczny sprzęt do badań densytometrycznych. Cyfrowy aparat do pomiaru gęstości kości GE Lunar Prodigy pozwala na wykonanie skanu całego ciała, dwóch szyjek kości udowej, przedramienia oraz skanu kręgosłupa lędźwiowego i bocznego. Urządzenie umożliwia także ocenę stanu kości wokół endoprotezy oraz dokonania oceny procentowego składu tkanek całego ciała, oszacowania uszkodzeń kręgosłupa bocznego, a także – w opcji pediatrycznej – przeprowadzenia badania gęstości kości u dzieci.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentek, oferujemy konsultacje specjalistów z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i endokrynologii ginekologicznej, a także porady lekarzy specjalizujących się w leczeniu schorzeń metabolicznych oraz otyłości.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszej placówki.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Klinika Zdrowie Kobiety i Dziecka to nowoczesna placówka medyczna kierująca swoją ofertę do kobiet w różnym wieku. Nasz ośrodek posiada w swoim wyposażeniu wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny:

 • aparat ultrasonograficzny amerykańskiej firmy General Electric Voluson E8 Expert BT10 – urządzenie do diagnostycznych badań prenatalnych, ginekologicznych i położniczych, wyposażone w kolorowy Doppler, Power Doppler oraz prezentacje w trybach 2-, 3- i 4D, co pozwala na przestrzenne obrazowanie i diagnostykę narządów wewnętrznych płodu, w tym serca i szkieletu. Aparat posiada komplet wielozakresowych głowic, które umożliwiają wykonanie badań przezbrzusznych, transwaginalnych oraz powierzchniowych,
 • cyfrowy aparat GE Lunar Prodigy do pomiaru gęstości kości – aparat do badań densytometrycznych, pozwalający 10-krotnie zmniejszyć dawkę promieniowania RTG w porównaniu do innych tego typu urządzeń. Dzięki niemu mamy możliwość zbadania gęstości kości w obrębie kręgosłupa, szyjki kości udowej czy kości przedramienia. Jesteśmy w stanie wykonać ocenę ryzyka złamania w obrębie biodra oraz ocenić stabilizacje endoprotezy biodra. Aparat umożliwia również ocenę składu ciała z podziałem na tkanki kostną, mięśniową i tłuszczową oraz ocenę gęstości kości nawet u dzieci,
 • mammograf DMR Plus firmy GE Medical - pozwalający na radiologiczne badanie gruczołów piersiowych w celu wykrycia zmian nowotworowych.
 • histeroskop Betochiego z torem wizyjnym - umożliwia ocenę budowy jamy macicy czy pobranie wycinków do badania histopatologicznego. Jego niewielka średnica (2 mm) pozwala na przeprowadzenie badania bez znieczulenia,
 • aparat do kardiotokografii (KTG) – urządzenie rejestrujące częstość skurczów serca płodu i czynności skurczowe macicy. Pozwala na wczesne wykrycie zagrożenia życia płodu.
 • laser frakcyjny CO2 - wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej.

Udogodnienia dla pacjentów

Zdrowie Kobiety i Dziecka to specjalistyczna placówka powstała z myślą o pacjentkach pragnących poddać się terapii przeprowadzonej na najwyższym poziomie. W tym celu w naszym ośrodku przygotowaliśmy szereg udogodnień:

 • Przestronne i przytulne wnętrza – aby nasze pacjentki czuły się w trakcie badania pewnie, bezpiecznie i komfortowo,
 • Kadra – nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy każdą pacjentkę traktują indywidualnie. Dbają o jej dobre samopoczucie i komfort w trakcie całego procesu diagnostycznego lub leczniczego,
 • Konsultacje on-line – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentek, udostępniliśmy możliwość skorzystania z porady specjalisty bez wychodzenia z domu – za pośrednictwem formularza elektronicznego,
 • Dogodne sposoby rejestracji – na wizyty można umawiać się za pośrednictwem rejestracji telefonicznej lub formularza elektronicznego.

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w SNZOZ Zdrowie Kobiety i Dziecka Żywiec.

Konsultacje

Ginekologia

Ginekologia estetyczna

Antykoncepcja

Leczenie nietrzymania moczu (NTM)

Diagnostyka i badania

Ważna informacja

Prezentowany cennik SNZOZ Zdrowie Kobiety i Dziecka jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: gotówka, leczenie na raty,

Więcej o usługach w SNZOZ Zdrowie Kobiety i Dziecka

Klinika Zdrowie Kobiety i Dziecka oferuje szeroki zakres świadczeń medycznych skierowanych do pań w różnych momentach ich życia. Opiekujemy się pacjentkami w ciąży – zarówno fizjologicznej, jak i patologicznej. Oferujemy kompleksowe badania (w tym prenatalne), echokardiografię, KTG oraz badania USG w trybie 3- i 4D. Zajmujemy się leczeniem schorzeń narządów płciowych (także o podłożu nowotworowym) oraz pomagamy w walce z niepłodnością, endometriozą, nadżerkami i zaburzeniami hormonalnymi. Oferujemy również poradnictwo seksuologiczne oraz konsultacje w zakresie planowania rodziny. Prowadzimy szeroko zakrojone działania profilaktyczne i diagnostyczne w kierunku wczesnego wykrywania schorzeń nowotworowych piersi, sutka i szyjki macicy. Udzielamy pomocy pacjentkom borykającym się z dolegliwościami związanymi z okresem menopauzy. Prowadzimy diagnostykę i leczenie osteoporozy.

Naszą ofertę uzupełniają profesjonalne konsultacje specjalistów medycyny Anti-Aging, ginekologii endokrynologicznej oraz lekarza zajmującego się chorobami metabolicznymi, w tym leczeniem otyłości.

Szczegółową ofertę naszej kliniki znajdą Panie w poniższym cenniku:

100% opinii zweryfikowanych pacjentów Tourmedica.pl

Zespół

Klinika Zdrowie Kobiety i Dziecka współpracuje z doświadczonymi specjalistami w zakresie ginekologii i położnictwa, onkologii i endokrynologii ginekologicznej oraz lekarzami zajmującymi się wykonywaniem badań prenatalnych, medycyną przeciwstarzeniową i leczeniem osteoporozy. Wszyscy sukcesywnie doskonalą swoje umiejętności i podnoszą kwalifikacje, aby móc zaoferować pacjentkom najnowocześniejsze metody terapeutyczne. Zespół lekarzy specjalistów uzupełnia doświadczony pion pielęgniarski i administracyjny.

Wspólnie dbamy o to, aby nasze pacjentki otrzymały świadczenia wykonane na najwyższym poziomie.

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w SNZOZ Zdrowie Kobiety i Dziecka.

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

22 626pokaż numer
(czynny dzisiaj w godz. 8:00 - 14:00)

Adres placówki

SNZOZ Zdrowie Kobiety i Dziecka
ul. Al. Piłsudskiego 46
34-300 Żywiec

Godziny otwarcia

 • poniedziałek14:00-8:00
 • wtorek14:00-8:00
 • środa14:00-8:00
 • czwartek14:00-8:00
 • piąteknieczynne
 • sobotanieczynne
 • niedzielanieczynne

Dojazd

Klinika Zdrowie Kobiety i Dziecka mieści się w Żywcu przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 50, ok. 20 kilometrów od słowackiej granicy. Odległość od najbliższego lotniska w Krakowie-Balicach wynosi ok. 84 kilometry.